Krwawe starcia na południu Ukrainy, ponad 40 zabitych w Odessie

Kategorie: 

Podczas gdy wszyscy z zaniepokojeniem spoglądali w kierunku Słowiańska i Kramatorska doszło do tragicznej eskalacji sytuacji na południu Ukrainy. W zamieszkach w Odessie łącznie zginęło tam ponad 40 osób, a 200 zostało rannych.

 

Kontekst wydarzeń jest taki, że po meczu piłkarskim kibice z Odessy urządzili sobie przemarsz ulicami miasta, w którym manifestowali poparcie dla rządu. Na około 1500 zwolenników rządu w Kijowie napadło kilkuset tak zwanych separatystów.

 

Doszło do regularnej bitwy na ulicach. W trakcie starć część z atakujących zaczęła strzelać. W sieciach społecznościowych pojawiły się sugestie, że prorosyjsko nastawionych uczestników w broń palną wyposażyli działający tam agenci rosyjskiej FSB. W wyniku ran postrzałowych śmierć poniosły 4 osoby.

 

Walka stawała się coraz bardziej brutalna i w pewnym momencie kilkudziesięciu separatystów schroniła się w budynku Związków Zawodowych skąd prowadzono ostrzał do proukraińsko nastawionych manifestantów. Emocje sięgnęły zenitu i w pewnym momencie w ruch poszły tak zwane koktajle mołotowa, co doprowadziło do tragicznego w skutkach pożaru.

Gdy ogień trawił kolejne piętra budynku z jego wnętrza nadal padały strzały, co uniemożliwiło działania straży pożarnej. Prawdopodobnie z tego powodu bilans tego pożaru jest tak tragiczny. Nadal nie ma potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że w wyniku ognia i tlenku węgla zginęło od 31 do 38 osób.

Okazało się też, że większość z nich nie była mieszkańcami Odessy, a według władz z Kijowa posiadali oni rosyjskie paszporty. Zasugerowano, że ofiary to rosyjscy prowokatorzy. Wszyscy czekają teraz na to, co zrobi Rosja, bo wczorajszy krwawy incydent z Odessy jest dobrym pretekstem do wprowadzenia wojsk rosyjskich.

 

Strona rosyjska o brutalną eskalację oskarża neobanderowców z organizacji Prawy Sektor. W oficjalnych przekazach funkcjonuje przekonanie, że to właśnie ukraińscy faszyści odpowiadają za masakrę w Domu Związków Zawodowych w Odessie. Co więcej banderowcy mieli nie pozwolić prorosyjskim bojownikom na opuszczenie płonącego budynku, co miało się przyczynić do tak tragicznego bilansu ofiar.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika heheh

http://www.kresy.pl/publicyst

http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/prawdziwe-oblicze-banderowcow
Zachód i Polska w swoim bezwarunkowym poparciu dla tzw. euromajdanu zagnały się tak daleko, że przymkną oczy na wszelkie akty terroru i bestialstwa w wykonaniu neobanderowskich bojówek. Rosja czeka cierpliwie, pokazuje dwulicowość usraela i europejskich wasali obamy. Deputowany do Dumy p. Żyrinowski, który przekazuje to, co oficjalnie rządzący Rosją nie mówią, wzywa do operacji odwetowej. Wojska wewnętrzne, szczególnie z Okręgu Kaukaskiego, które wejdą z pewnością za regularnymi oddziałami, rozprawią się z banderowcami, jak z bojówkarzami w Czeczenii. 

Portret użytkownika achiles38

Pomijając wszystko to kto

Pomijając wszystko to kto zaczął i kto kogo bardziej skrzywdził w ODESSIE, należy zadać sobie jedno, ale jakże zasadnicze pytanie, a brzmi one:  JAKA WŁADZA POZWALA NA MECZE W TAK TRUDNYM CZASIE I PRZY TAK OLBRZYMIM NAPIĘCIU, JAKIE OBECNIE OBOWIĄZUJE, NA WSCHODZIE UKRAINY. Moja odpowiedź brzmi, że to nie był przypadek a dokładnie zaplanowana prowokacja obecnej bandyckiej w tym kraju WŁADZY, BO W BRAK KOMPETENCJI PRZY TYLU DORADCACH Z CIEA I INNYCH SŁUŻB OBCYCH KRAJÓW,  trudno jest uwierzyć 

Portret użytkownika brutal

tak samo mozna powiedzieć

tak samo mozna powiedzieć ,komu potrzrebny dom z lokatorami ? a u nas jak pozbywają się lokatorów ,te mendy spadkobiercy kamienic meldują tam elemen społeczny ci uprzykszają życie spokojnym lokatorom i szybko mają ich z głowy bez sądów bez szarpania ,tak samo jest na ukrainie wybiją sie wszyscy waleczni i agresywni populacja bardzo spadnie ,zostaną ci silnie wystraszeni a ci zgodzą się na wszystko i po zawodach tak będzie na całym świecie wtedy wejdzie nowy rząd i będzie wszystkich wystraszonych trzymał za morde od początku !!!! na tą chwile jest za dużo myślących i walczących przeciwników systemu dlatego wprowadzają zament do środka żeby walczyli między sobą np .jak polacy !!!! 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ