Krwawe starcia na południu Ukrainy, ponad 40 zabitych w Odessie

Kategorie: 

Podczas gdy wszyscy z zaniepokojeniem spoglądali w kierunku Słowiańska i Kramatorska doszło do tragicznej eskalacji sytuacji na południu Ukrainy. W zamieszkach w Odessie łącznie zginęło tam ponad 40 osób, a 200 zostało rannych.

 

Kontekst wydarzeń jest taki, że po meczu piłkarskim kibice z Odessy urządzili sobie przemarsz ulicami miasta, w którym manifestowali poparcie dla rządu. Na około 1500 zwolenników rządu w Kijowie napadło kilkuset tak zwanych separatystów.

 

Doszło do regularnej bitwy na ulicach. W trakcie starć część z atakujących zaczęła strzelać. W sieciach społecznościowych pojawiły się sugestie, że prorosyjsko nastawionych uczestników w broń palną wyposażyli działający tam agenci rosyjskiej FSB. W wyniku ran postrzałowych śmierć poniosły 4 osoby.

 

Walka stawała się coraz bardziej brutalna i w pewnym momencie kilkudziesięciu separatystów schroniła się w budynku Związków Zawodowych skąd prowadzono ostrzał do proukraińsko nastawionych manifestantów. Emocje sięgnęły zenitu i w pewnym momencie w ruch poszły tak zwane koktajle mołotowa, co doprowadziło do tragicznego w skutkach pożaru.

Gdy ogień trawił kolejne piętra budynku z jego wnętrza nadal padały strzały, co uniemożliwiło działania straży pożarnej. Prawdopodobnie z tego powodu bilans tego pożaru jest tak tragiczny. Nadal nie ma potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że w wyniku ognia i tlenku węgla zginęło od 31 do 38 osób.

Okazało się też, że większość z nich nie była mieszkańcami Odessy, a według władz z Kijowa posiadali oni rosyjskie paszporty. Zasugerowano, że ofiary to rosyjscy prowokatorzy. Wszyscy czekają teraz na to, co zrobi Rosja, bo wczorajszy krwawy incydent z Odessy jest dobrym pretekstem do wprowadzenia wojsk rosyjskich.

 

Strona rosyjska o brutalną eskalację oskarża neobanderowców z organizacji Prawy Sektor. W oficjalnych przekazach funkcjonuje przekonanie, że to właśnie ukraińscy faszyści odpowiadają za masakrę w Domu Związków Zawodowych w Odessie. Co więcej banderowcy mieli nie pozwolić prorosyjskim bojownikom na opuszczenie płonącego budynku, co miało się przyczynić do tak tragicznego bilansu ofiar.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina tak jak Polska jest

Ukraina tak jak Polska jest rozbijana od środka ! Polska to kraj który został zniszczony przez niemieckie elity ! Nie przez naród niemiecki ale przez elity post hitlerowskie ! To niemcy zniszczyły nasz kraj gospodarczo ale i dodatkowo starają sięgo zniszczyć kulturowo poprzez różne gendery i pederastów ! Całe zło idzie od niemców ! Ludzie nie doceniają potęgi i zapału niemieckiej machiny niszczycielskiej ! Te elity sworzyły w polsce partie polityczne które muszą sięsłuchać posthitlerowców z ukrytych organizacji !

istnieje w tej chwili w Niemczech legalna partia neonazistowska. W 2011 roku Narodowodemokratyczna Partia Niemiec wchłonęła drugą partię neonazistowską: Niemiecką Unię Ludową. W ten sposób neohitlerowski oficjalny nurt polityczny, finansowany z budżetu kwotą 1,5 mln euro, został skoncentrowany i zmobilizowany do dynamicznej działalności. Jest to mała partia, ale w Saksonii weszła już do lokalnego parlamentu. Jej program jest jednoznacznie rewizjonistyczny: Wrocław, Gdańsk są niemieckimi miastami „chwilowo pod polską administracją, które muszą wrócić do swojej ojczyzny”. Według niemieckich obliczeń, siły neohitlerowskie w Niemczech mają 11 tys. stron internetowych i aż 40 internetowych stacji radiowych. Potencjalna ideologiczna baza jest jednak większa, jeśli weźmie się pod uwagę sondaże przeprowadzone przez fundację Friedricha Eberta: 13,2 proc. Niemców podpisuje się pod tezą, że krajowi przydałby się nowy fuehrer, który rządziłby twardą ręką, 10,7 proc. podpisuje się pod tezą, że gdyby nie zagłada Żydów, to Hitler byłby dziś uważany za wielkiego męża stanu.
Wielu powtarza, że uratuje nas modlitwa do Boga, jednak do tej modlitwy musimy dołączyć prośbę o uwolnienie od posthitlerowskich niemiec !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Homo Sapiens myli się. To nie

Homo Sapiens myli się.
To nie sa istoty z innego wymiaru, lecz z naszej planety-Ziemi.
Zamieszkują jej wnętrze a wcześniej zamieszkiwały nasze cywilizacje na zewnątrz.
 Kolonizują również niektóre pobliskie planety układu słonecznego oraz niektóre  ich księżyce, gdzie mają swoje bazy.
Te istoty to biblijne "upadłe anioły, lecz biblia kłamie w przedmiocie ich "duchowości".
Anioły i te dobre, i te upadłe to istoty materialne z krwi i kości posiadające jedynie władzę nad materią, czyli mogą się dematerializować stając się "duchami" ale nimi nie są, gdyż nadal posiadają energię wyrażoną algorytmem masy.
Bogomilcy mają częściowo rację... Wszechświat jednak został stworzony przez Boska Inteligencję.
Aniołowie zostali stworzeni do administracji Wszechświata, lecz stworzenie przez jednych z nich człowieka na polecenie Boga spowodowało rozłam i bunt.
Sprowadzeni na manowce ludzie sprzeniewierzywszy się woli Stwórców ( naruszanie praw autorskich Projektantów Zycia - manipulacja genami), zostalli oddani pod panowanie tych upadłych, stąd wierzenia bogomilców sa bliskie prawdy.
To one sa odpowiedzialne za ludzkie armagedony od czasu opuszczenia Edenu.
Hodują nas dla naszej niesmiertelnej cząstki Boga, w która zostalismy wyposażeni ( duszę niesmiertelną)
Aby jednak utrzymać swoją niesmiertelnośc muszą ludzką dusze upodlić, by nie mogła przejść przez filtr Dobra do źródła, czyli umysłu Boga..
 Dlatego sa wojny, ludobójstwa i pomory ludzkości, bo w tych zdarzeniach wyzwalaja się upodlające nas emocje, czyny i świadomość..
 Oni krążą nad każdym pobojowiskiem w swoich statkach i wyłapują te dusze, które sa upodlone. Zywiąc sie nimi podtrzymują swoja niesmiertelność. ( na starozytnych i średniowiecznych malowidłach obrazujących traumatyczne wydarzenia widnieja ich sylwetki i symbole)
 Wiedzę tą zdradził serial stargate atlantis, gdzie te istoty zostały opisane jako "Wraith".  (Nalezy bowiem miec świadomość, że Holywood to gniazdo illuminatów i wysoko umocowanych mistrzów-reżyserów i aktorów posiadających dużą wiedzę o kulisach rządzących elit i trendów apokaliptycznych)
 Znaki i sygnały o statkach "Obcych" są niczym innym jak zbliżającymi się obfitymi "żniwami"

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ