Bohatersko polegli a potem zmartwychwstali i rozmnożyli się

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po ataku Rosji na Ukrainę chyba wszystkie media opowiedziały o niezłomnej postawie i bohaterskiej śmierci 13 żołnierzy broniących Wyspę Węży. Nazwano to nawet ukraińskim Westerplatte. Tak przedstawiła to telewizja TVP Info.

Nawet antypisowskie TVN24 opublikowało podobny materiał, w którym ambasador Ukrainy w Japonii opowiada tę historię dziennikarzom na konferencji prasowej. Dyplomata mówi, że słowa kieruje do osób trzeźwo myślących. Według doniesień ukraińskich, wyspa miała strategiczne znaczenie gospodarcze, ponieważ wokół niej znajdują się tereny roponośne. Powód może być inny, ale o tym za chwilę…

„Cała ta historia okazała się bardzo szybko, zwykłą, bezczelną blagą. I co się w tym przypadku okazało? A mianowicie to opozycyjne wobec Kremla „Echo Moskwy”, na które uwielbia powoływać się TVP i wszystkie pozostałe pisowskie media w Polsce, poinformowało, że wszyscy obrońcy wspomnianej wyspy w pobliżu Odessy wbrew propagandzie kijowskiej poddali się i znajdują się w rosyjskiej niewoli. Również wbrew twierdzeniom Kijowa, nie było ich 13 lecz 82. Pojawiło się również nagranie przedstawiające moment kapitulacji liczącego 82 żołnierzy garnizonu” – informuje Jacek Boki na blogu KresyWeKrwi.blogspot.com.

„Ukraińscy obrońcy Wyspy Węży w liczbie 82 poddali się rosyjskiej marynarce wojennej. Teraz przebywają w niewoli w Sewastopolu. A tutaj nagranie z jeńcami w autobusie którzy komentują swoją obecną sytuację” – dodaje.

„Chwalebnie polegli ukraińscy żołnierze z wyspy węży, cali i zdrowi w autobusie, Ciekawe co teraz zrobi strona ukraińska, skoro już ich pochowała? Według ukraińskiej propagandy pogranicznicy z Wyspy Węży bohatersko zginęli. Charakterystyczne, że w Kijowie nie znali nawet dokładnie liczby tych żołnierzy, twierdząc, że było ich 13, gdy w rzeczywistości liczba ta wynosiła 82” – ironizuje bloger.

Wiadomość na ten temat zamieścił również portal TheGuardian.com, który

I jest coś, o czym mało kto wie. „Na Wyspie Węży znajdowało się najgroźniejsze laboratorium wojskowe broni biologicznej, spośród wszystkich jakie zainstalowali od roku 2014 Amerykanie na Ukrainie. Ono jedno mogło po prostu wyprawić do lepszego świata, dosłownie całą ludzkość”. W laboratorium pracowano nad patogenem – wścieklizną, która przenosi się drogą powietrzną, a nie przez ugryzienie. Według doniesień prorosyjskich (nie wiadomo, czy to prawda – przypis WM), na wyspie zdetonowano bombę termobaryczną by zniszczyć patogeny.

Niestety, ostatnimi dniami jesteśmy bombardowani propagandą. Filmy z wojennych gier komputerowych poważne, państwowe telewizje przedstawiają jak fakty. Poniżej przykład włoskiej telewizji TG2, która opowiadając o nalocie bombowym Rosji na Ukrainę zilustrowała go animacją z wojennej gry komputerowej. Animacja widoczna jest gołym okiem, aż dziwne, że ktoś się na to nabrał.

Na sprawę wykorzystywania materiałów wideo z gier komputerowych zwrócili nawet uwagę niesławni weryfikatorzy faktów z Reutersa. Oto kilka fałszywych filmików z wojny rosyjsko-ukraińskiej. Oto filmiki, rzekome transmisje z wojny na „Facebooku”, które okazały się animacją z gry „Arma 3”.

Obraz jest nadzwyczajnie realistyczny i gdybym nie wiedział, że to fejk, sam bym się nabrał.

Portal „Wolne Media” nie opowiada się ani po stronie rosyjskiej, ani ukraińskiej. Opowiada się po stronie prawdy. Ukraińcom sugeruję opierać propagandę na prawdzie, eksponowaniu pożądanej informacji, półprawdzie i przemilczeniach, ponieważ kłamstwo ma krótkie nogi i w dłuższej perspektywie czasu naraża na śmieszność i utratę wiarygodności. Kłamczuchom po jakimś czasie nikt nie wierzy, nawet gdy mówią prawdę, o czym uczy bajka o chłopcu, który pilnował owiec przed wilkami.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: KresyWeKrwi.blogspot.comReuters.comAC24.czYouTube.comTVN24.pl
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 4 (31 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Sofo11

teatrzyk zarzadzany przez

teatrzyk zarzadzany przez Eskimosow 

traktat  WHO nadchodzi, juz dzis pierwsze uzgodnienia miedzypanstwowe ,tylko Rosja sie sprzeciwila,korporacje chca rzadzic swiatem za pomoca who,musza zrobic 3w aby wprowadzic zarzadzanie wojskowe-Karol na cop26 ,czytamy przypowiesc o pannach madrych i glupich  

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika locutus79

Racja. Ludzie zapomnieli ,że

Racja. Ludzie zapomnieli ,że na wojnie pierwsza umiera prawda i że żyjemy w dobie internetu i można każdą informację zweryfikować i przeanalizować. Ale tępa widownia ogląda przedstawienie i zależnie od sytuacji klaszcze z radości albo buczy z nienawiści przy każdym informacyjnym gównie. Jeszcze tydzień temu ludzie sami dzielili się na szczepanów i szurów foliarzy. Teraz jak człowiek stara być się bezstronny i obiektywny opierając się na faktach i prawdzie ,to i tak jest ruskim trollem albo banderowskim trollem. Tępa kur.a maso zaje.ana zrozum wreszcie co znaczy propaganda wojenna ,dezinformacja i przede wszystkim zrozum technikę używaną do kontrolowania społeczeństwa czyli dziel i rządż ( to ostatnie zdanie to nie do ciebie ). Prezydenci ,premierzy i kur.y politycy to tylko pionki a zarządzają tym teatrzykiem tęgie łby. Konflikt na ukrainie nie jest przyczyną a skutkiem planu wdrażanego od wielu lat. Dla mnie osobiście to traktat WHO jest nowym Manifestem Komunistycznym. Owszem inne słowa i zwroty ,inne zabarwienie polityczne i ideologiczne ale główny cel jest ten sam. Partia (Korporacje) będzie twoim Bogiem i Wiarą i chuj a jak nie to zostaniesz nazwany antysocjalistyczną zaplutą reakcją i zostaniesz zgładzony jako wróg walki o dobro klas i proletariatu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Set

Rządy próbują najwyraźniej

Rządy próbują najwyraźniej odbudowywać swój szacunek u ludzi stanowczymi (raczej gromkimi w telewizji) decyzjami w sprawie Rosji po tym, jak już ludzie mieli dosyć zamordyzmu kowidowego. Już nawet nikt nie sprawdza, czy ludzie wjeżdżają zaszczepieni, czy wkładają maskę itd.

Bo kto się będzie przecież przejmował tymi bzdetami w dobie kryzysu wojennego, było minęło, są ważniejsze sprawy.

Mam nadzieję, że ironię zrozumiano.

Portret użytkownika gash

Prawda jest to, że Rosjanie

Prawda jest to, że Rosjanie sieją dezinformację od lat a dzisiaj ruskie suczki zalewają internet. Prawda jest to, że Polacy nienawidzą Rosjan od pokoleń i nic tego nie zmieni. Nie zapomnimy wam Katynia, okupacji, rozbiorów i PRL-U. Won kacapy do siebie, żadna z was armia pokoju. 

Portret użytkownika W.Redny

Olej go  Kacapska gospodarka

Olej go  Kacapska gospodarka leci na pysk, więc z następnej wypłaty nawet chleba sobie nie kupi. No chyba że on te głupoty wypisuje nie za pieniądze tylko dla idei. Wtedy odwiedzą go niedługo smutni panowie bo chodzą po mieście słuchy że ABW ma się wziąć za sieciowe prostytutki Putina .

Portret użytkownika drako_tr

W.Redny Wiesz, czym się różni

W.Redny Wiesz, czym się różni prostytutka od qrwy?...prostytutka to kobieta, która, żeby przeżyć, jest zmuszona sprzedawać swoje ciało....a qrwa jest tak pazerna na pieniądze, że pomimo iż jej ich nie brakuje, zrobi i napisze wszystko, byle tylko mieć ich więcej i więcej..

Ja przedstawiam tu swoje poglądy, bo mam do nich pełne prawo...a ty co tu robisz? prostytuujesz się, żeby przeżyć, czy jesteś tylko sieciową qrwą, pazerną na pieniądze?...pytam, bo poza skowytem, to żadnych swoich poglądów ani argumentów nie przedstawiłeś Smile

Strony

Skomentuj