Korporacja Google planuje budowę grafenowej windy orbitalnej

Kategorie: 

Ostatnio coraz częściej powraca idea budowy kosmicznej windy, która mogłaby raz na zawsze rozwiązać problem z wysyłaniem człowieka w kosmos. Takie coś byłoby bardzo pomocne dla wielu agencji kosmicznych. Winda zapewniłaby łatwe transportowanie na orbitę naszej planety astronautów jak i ładunków.

 

Na pierwszy rzut oka pomysł budowy takiej konstrukcji może się wydawać szalony, ale eksperci z "tajnego" laboratorium Google X są zdania, że nadchodzi czas realizacji tego śmiałego zamierzenia.

Źródło: NASA

Rich DeVaul , szef zespołu Laboratorium Google X, powiedział niedawno dziennikarzom, że Google naprawdę rozważa możliwość budowy kosmicznej windy. DeVaul potwierdził, że podstawową ideą stworzenia takiej windy będzie "zdolność do dostarczania ładunków z powierzchni ziemi na orbitę i spowrotem, bez dodatkowych nakładów energii".

 

Niestety, na razie jest to tylko plan, a projekt budowy kosmicznej windy, postanowiono zamrozić na czas nieokreślony. Powód jest prosty: na świecie nie ma jeszcze wystarczającej ilości materiałów, za pomocą których udałoby się go zrealizować. Dla konstrukcji takiej struktury będzie wymagała użycia stopów, które wykazują znacznie większą wytrzymałość niż którekolwiek z obecnie istniejących na rynku.

 

Wszystko może się zmienić za sprawą pojawienia się materiału 2D (jednoatomowej grubości) tak zwanego grafemu. Opracowana w Polsce metoda tworzenia nanorurek weglowych może otworzyć ponownie projekt windy Gogle, ponieważ to jest właśnie materiał na który czekano, 3000 razy wytrzymalszy od stali i lekki.

 

Jest bardzo prawdopodobne, że Google odmrozi projektu budowy kosmicznej windy, gdy tylko technologia produkcji nanorurek węglowych rozwinie się na tyle aby dało się tworzyć je szybciej i aby były dłuższe niż metr, który obecnie osiągamy. Udoskonalenie tej technologii to jednak tylko kwestia czasu i można sobie wyobrazić budowę fabryki nanorurek, która wzniesie się aż na orbitę budując się od powierzchni ziemi aż do zadanych 100 km. Zapewne potem powstanie więcej takich wind i wszyscy uzyskają tani dostęp na orbitę naszej planety, o którym marzono od tak dawna.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika JohnnyTheRipper

Ponoć piramidy w Gizie mogły

Ponoć piramidy w Gizie mogły być takimi wrotami czasu do komunikowania się z innymi planetami. Zawarte są w niej wszystkie najwazniejsze informacje odległosc ziemi od słonca, liczb pi, masa ziemi, stoją w punkcie kulminacyjnym ziemskim, wytwarzają pole magnetyczne, pod spodem był niegdyś wielki akumulator itp. Co do tego Johna, ja znam lepszą historię z innym Johnem. Kiedyś w UK spotkałem spotkałem na dworcu pewnego Johna który się nazywał ponoć Titor, powiedział mi że jest podróżnikiem w czasie, kiedyś jego inteligentny brat i on próbowali stworzyć urządzenie do przemieszczania w czasie, opowiedział mi o wszystkich wojnach, że o nich wiedział, był wśród niemców, o ważnym wydarzeniu w roku 2016, 2030 i czymś złym w 2060. Nie wierzyłem mu i trochę mnie to bawiło że jakiś nawiedzony, opowiadał o niesamowitych urządzeniach w przyszłości, klonowaniu ludzi, modyfikowaniu ludzkiego DNA, biologicznych robotach, o tym że dawno temu na ziemi było kilka rozwinietych cywilizacji, jednak same się niszczyły lub zostały zniszczone przez obce cywilizacje gdy stały się dla nich zagrożeniem. Opowiedział ze odwiedził Sodome i Gomore, że dużo rzeczy jest niewłasciwie zapisane, te miasta były po prostu bardzo rozwinięte i chciały zagrozic stwórcom, więc obcy ich zniszczyły. opowiadał ze wieża babel to tak naprawde była rakieta, statek, dlatego stwórcy pomieszali im jęzk, opowiadał o stalowych rurach umieszczanych w kamieniach i pod ziemią, wieki temu z pewnego ważnego powodu. Mówił ze kilka osob dawnej cywilizacji ukryło się w tunelach głeboko pod ziemia i himalajach. Nie wierzyłem mu to wszystko, więc powiedział żebym poszukał jego zdjęc i informacji o nim z dawnych lat, wieków, na pewno coś znajdę zastrzegał. Twierdził ze niektore osoby są przez tysiace lat klonowane, i zyja już tu wiecznie jak Scarlet Johanson, czy jej podobni ludzie, też kazał poszukać jej podobizn, i innych znanych ludzi, oni po prostu pozoruja własną smierć, by po kilku latach znowu się ujawniać. Opowiedział też o zbliżajacych sie wojnach Rosji, Chin i Japonii, o Unni Azjatyckiej-Kontynentalnej o problemach Australi, o kilku aktywnych wulkanach. Wymieraniu dużych gromad zwierząt i ptaków powodowanych przez tajne bronie magnetyczne, które kiedyś zmienia biegunowość ziemi. Opowiedał o coraz większych atakach meteorytów na naszą planęte i wymieraniu dużych ssaków, to wszystko już niedługo będzie rzeczywistością. Pierwszym znakiem będzie śmierć ważnek głowy światowej znanej na całym świecie, od tego się zacznie jego słowa.

Portret użytkownika Medium

JohnnyTheRipper napisał: Nie

JohnnyTheRipper wrote:

Nie wierzyłem mu to wszystko, więc powiedział żebym poszukał jego zdjęc i informacji o nim z dawnych lat, wieków, na pewno coś znajdę zastrzegał.
I udało się odszukać lub przynajmniej wskazać podobnych w historii?
Jak on wyglądał?
JohnnyTheRipper wrote:

Pierwszym znakiem będzie śmierć ważnek głowy światowej znanej na całym świecie, od tego się zacznie jego słowa.
Lech Kaczyński, czy ktoś inny, ważniejszy?

Portret użytkownika kosmoski

John Robert Roy Searl (ur. 2

John Robert Roy Searl (ur. 2 maja 1932) - brytyjski wynalazca, który badał związki elektromagnetyzmu z antygrawitacją i rzekomo stworzył pierwsze statki elektrograwitacyjne (od końca lat 40. do końca 60.). Zachowało się wiele zdjęć i parę filmów (m.in. BBC), jednak ich prawdziwość budzi pewne zastrzeżenia, czy przypadkiem John Searl nie wprowadzał w błąd dziennikarzy. Searl twierdził, że przy pomocy tzw. Generatora Efektu Searla (ang. Searl Effect Generator - Generator Efektu Searla) udało mu się stworzyć diodę magnetyczną, która była podstawą jego urządzeń latających tzw. Wehikułów Odwróconej Grawitacji (ang. Inverse Gravity Vehicles - IGV) oraz generatora wolnej energii. Searl twierdzi także, że padł ofiarą spisku rządu brytyjskiego, aby ten wynalazek nie ujrzał światła dziennego m.in. spalono mu dom. Searl tytułowany jest przez swoich współpracowników profesorem, gdyż rzekomo otrzymał od Uniwersytetu Oksfordzkiego tytuł "profesora matematycznych struktur kreacji (tworzenia) i energii" (Archiwum Uniwersytetu Oksfordzkiego nie potwierdziło tej informacji).
 
 
aha dzięki za takie info Wink

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ