Robot zarejestrował przerażający materiał ze zniszczonego reaktora w Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Robot TEPCO sfilmował paliwo jądrowe wewnątrz reaktora pierwszego bloku elektrowni jądrowej Fukushima w Japonii. W 2011 roku elektrownia została dotknięta potężnym trzęsieniem ziemi i tsunami, które stopiło trzy rdzenie reaktorów. Radioaktywne paliwo opadło na dno obudowy, utrudniając usuwanie.

Teraz kontrolowany przez TEPCO robot ROV-A wkradł się do reaktora jednostki nr 1, robiąc zdjęcia zawalonych struktur i kopców czegoś, co wydaje się stopionym paliwem, zanurzonych na głębokość około dwóch metrów pod wysoce radioaktywną wodą.

 

Pomiędzy wszystkimi trzema reaktorami znajduje się około 900 ton stopionego paliwa jądrowego, z czego około 280 ton mieści się w pierwszym bloku energetycznym. Urzędnicy szacują, że usunięcie paliwa jądrowego zajmie od 30 do 40 lat. Jednak krytycy twierdzą, że jest to „zbyt optymistyczne” założenie.

 

Robot został wysłany, aby utorować drogę przyszłym sondom po tym, jak poprzednia próba wysłania robota z kamerami nie powiodła się w 2017 roku. Oprócz zebranych zdjęć robot zmierzył dwa siwerty promieniowania, które byłoby śmiertelne dla każdego człowieka. Dla porównania, pracownicy elektrowni jądrowych otrzymują tylko 50 milisiwertów rocznie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Set

Złowniczek debila-socjopaty:

Złowniczek debila-socjopaty:

,,tylko skończony idiota/debil(inny parszywy polski wyraz), myśli, że... (miejsce na czyjeś poglądy)"

"trzeba być debilem(inny parszywy wyraz), żeby myśleć, że(czyjeś odmienne poglądy)"

"jeśli ktoś myśli, że (czyjeś poglądy), to jest skończonym kretynem(lub inny wyraz z Polakowa)"

 

W taki oto sposób terroryści psychologiczni urabiają opinię publiczną w niezależnych mediach, abyś bał się myśleć samodzielnie, bo Cię jakiś śmieć opluje.

Masz myśleć tak jak oni chcą, bo oni mają monopol na ideę i myśl.

Nie daj Bóg, jak uwierzysz komuś, kto się zna i wykazał coś w praktyce, ale jest naukowcem. Wtedy lepiej to nie zaglądaj.

Dla własnego zdrowia, nie warto czytać komentarzy manipulatorów.

Pozdrawiam myślących swobodnie.

 

Portret użytkownika Rumcajs

wszyscy tu śmichy hihy

wszyscy tu śmichy hihy odprawiają, ale nie mają bladego pojęcia że to gówno w żarciu, wodzie, powietrzu i w sobie mają...  A ta wojna która trwa od 2 lat poprzez zabijanie ludzi śmiercionośnymi zastrzykami z opóźnionym trochę zapłonem i ta fizyczna którą już szykują jest właśnie wykreowana z powodu tych stopionych reaktorów - i wcale mnie nic a nic nie zdziwi jak zaczną się napierdalać przy użyciu głowic atomowych, bo skażenie i tak już jest nieodwracalne na miliony lat od Czarnobyla Fukushimy i odpadów atomowych powywalanych wszędzie gdzie popadnie do mórz i oceanów i to skażenie jest już na zawsze, więc nie będą mieć oporów jak przyjdzie rozmyślanko czy użyć czy nie, bo tylko trochę skażenia do ekosystemu dołożą, w końcu sama Fukushima wywala ekwiwalent skażenia około 10 bomb Hiroshimskich na godzinę i to sie dzieje calutki czas non stop od 2011.03.11 - nikt i nic nie jest w stanie tego przerwać więc postanowili sobie że zabiją ciebie zastrzykiem lub wojną ewentualnie skażeniem które dobije w taki sposób że ci co jeszcze dychają będą palić stosy trupów aby im ścierwa nie śmierdziały - tak to będzie leciało na krótką chwilę przed, bo to początek końca tej cywilizacji - i nie pomogą im nawet żadne bunkry, dlatego że bez prawdziwego słoneczka i tak i tak za długo człowiek nie pociągnie choć by chciał z całych sił, to psychika go dobije, że nigdy nie wyjdzie więcej na dwór (to tak jak w więzieniu z dożywociem, ale gorzej bo bez słońca z kijowym jedzeniem i w smrodzie). Tu najlepszy przykład https://www.youtube.com/watch?v=CCHUtZoFN5o&t=1s

https://www.google.com/search?q=fukushima+corium+melted+reactor&client=opera&hs=fah&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiH_bWTkMXzAhUoxosKHR1BDvoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=917&dpr=1

FUKUSHIMA DAIICHI Shot from the inside of Block 2 (source TEPCO)

(to zdjęcie to miejsce w Fukushimie w jednym z rozwalonych reaktorów - jest to nowa technologia kamer które widzą przez ściany).

G. Patric Flanagan - What the Fukushima (cała prawda - ważne) PL

G. Patric Flanagan - What the Fukushima (cała prawda - ważne) PL

 

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika biatel

Przydałoby się trochę

Przydałoby się trochę bardziej z sensem.

1. Pracownicy elektrowni jądrowych NIE otrzymują 50 milisiwertów rocznie, lecz jest to dopuszczalna dawka w USA. W Europie limit wynosi 20mSv. Faktyczne dawki w USA wynosiły 9,5 mSv rocznie w 1973 roku i 1,7 mSv rocznie w 2002.

2. "robot zmierzył dwa siwerty promieniowania " - ciekawe co zmierzył robot, ponieważ Sv jest jednostką dawki. Albo robot w okresie swejgo pobytu pochłonął 2Sv, albo zmierzył 2Sv/h, albo poeta jeszcze coś innego miał na myśli.

3. Człowiek, który pochłonie 2Sv promieniowania będzie miał poważną choroba popromienną, nudności i wymioty, jednak w większości przypadków przeżyje. 3,5Sv jest uznawane za dawkę LD50 - umiera 50% ludzi (przy braku leczenia). Dawka śmiertelna to około 7Sv.

Portret użytkownika kierowca

I to ma być czysta energia?

I to ma być czysta energia?

Fotowoltaika i wiatraki to samo, ile trzeba spalić paliw kopalnych by to wszystko wyprodukować, ciekawe jaki wyjdzie bilans energetyczny.

Elektrownie węglowe idzie tak unowocześnić że praktycznie z komina idzie tylko para, a my jako Polska węgla mamy w brud.

A tak w ogóle ci wszyscy od zielonego ładu to niech ujawnią wszystkie wynalazki związane z wolną energią.

Co przy założeniu że tak by się stało, to transformacja i tak musi przebiegać stopniowo, po to by nie narazić ludzkość na bezrobocie i głód.

A tak na koniec, ci wszyscy globaliści mający tak potężne środki finansowe, ile dobrego na tym świcie mogli by zrobić...

Ale niestety pycha i chciwość ludzka nie zna granic i to doprowadzi nas do zguby. 

Portret użytkownika Vetinari

To było wiadome od

To było wiadome od zaprojektowania tych reaktorów że są zbyt niebezpieczne, inżynierowie General Motors które było odpowiedzialne za ich plany złożyli rezygnację w proteście, argumentując że to tykająca bomba i wystarczy przerwać jej chłodzenie by skaziła świat, tak też się stało - gdyby nie tsunami, to trzęsienie ziemii, wybuch wulkanu, wojna lub zwykły tzw. blackout z np. dostatecznie silnej burzy geomagnetycznej wystarczyłby do osiągnięcia tego samego efektu, ale chciwość lobbujących rząd firm energetycznych i tak zwyciężyła, i teraz mamy coś, z czym nikt nie wie jak sobie poradzić. Co gorsza, istnieje jeszcze druga taka sama elektrownia z kolejnymi 3 reaktorami która działa do dziś bez żadnych zmian, i czeka na swoją kolej by pogorszyć sytuację.

Portret użytkownika Burzuj

'W 2011 roku elektrownia

'W 2011 roku elektrownia została dotknięta potężnym trzęsieniem ziemi i tsunami, które stopiło trzy rdzenie reaktorów.' => ale to trzęsienie je stopiło czy tsunami...
autor to legendarny DEBIL skoro takie głupoty jest w stanie napisać...

Portret użytkownika OjciecDyrektor

1. "Robot zarejestrował

1. "Robot zarejestrował przerażający" ....- zniszczenia to nie jest łąka pod pięknym lasem.
2. "Robot wkradł się..." - yhm. Sam, bez ingerencji człowieka.
A tak poza tym.
Covidioci odpuszczają, ale to nie powód do hurra optymizmu. Tu ktoś z kosą czai się za rogiem. Bądźmy czujni.
Najlepszego Dziubasy Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Strony

Skomentuj