Naukowcy odkryli zagadkowe źródło sygnałów w naszej Galaktyce

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Astronomowie są zdezorientowani przez tajemnicze ciało niebieskie, które uwalnia z siebie masywne wybuchy energii w regularnych 18-minutowych odstępach. Tajemniczy obiekt wysyła sygnał z taką intensywnością, że jest jednym z najjaśniejszych punktów na zimskim niebie i może okazać się zupełnie nową klasą ciał niebieskich.

 

Zespół kierowany przez astrofizyk Nataszę Hurley-Walker z Międzynarodowego Centrum Badań Radioastronomicznych przyjrzał się emitowanym przez niego sygnałom. Zdaniem ekspertów, dzieli nas od niego około 4000 lat świetlnych, co jest względnie niewielką odległością w skali kosmicznej.

Niezwykła jasność tego obiektu sprawiła, że ​​naukowcy sądzili, że patrzą na obiekt o niezwykle silnym polu magnetycznym. W nowym badaniu opublikowanym w tym tygodniu w renomowanym czasopiśmie Nature zespół sugeruje, że może to być magnetar. Jest to rodzaj wolno obracającej się gwiazdy neutronowej, której istnienie jest przewidywane w modelach teoretycznych.

 

Emisja jest wysoce spolaryzowana liniowo, niezwykle jasna oraz utrzymuje się przez 30-60 s przy każdym wystąpieniu. Jest ona widoczna w szerokim zakresie częstotliwości. Naukowcy twierdzą, że źródło sygnału pochodzi z naszej galaktyki. Zespół ma nadzieję, na ponowne uchwycenie obiektu. Dopiero wówczas, astronomowie będą mogli stwierdzić, czy było to rzadkie jednorazowe zdarzenie, czy nieznany wcześniej kosmiczny obiekt.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Abnegat

No nareszcie coś tu się

No nareszcie coś tu się ruszyło dziękuję wam inteligentni ludzie, że w końcu zdecydowaliście się zabrać głos w tym grajdole rozpaczy (forum ZnZ), gdzie - wybaczcie wyrażenie - dotychczas baran gonił barana i baranem poganiał. Wykożystując do tego socjotechnikę i słabe sztuczki erystyczne

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika destroyer of minds

widze, ze masz w avatarze

widze, ze masz w avatarze znanego wszem i wobec zjeba, o ktorym ujawnie to czego (zdaje sie) poza mna nikt nie wie a podobienstw do pewnego ustrojstwa jest az zanadto...do dzis mam beke z tego, ze poza mna nikomu nie udalo sie do tego dojsc

cierpiliwosci jak kurwocwelonowicz zdechnie to wtedy ujawnie to co trzeba...i w sumie pasuje to do stwierdzenia, ze tu ciezko znalezc ludzi na tej planecie

Portret użytkownika demodemo

Jeśli z ziemi do księżyca czy

Jeśli z ziemi do księżyca czy odwrotnie śwatło płynie 1 sekundę a odległość do obiektu nadającego sygnał oszacowana jest na 4000 lat świetlnych to emiter musi mieć potężną moc. Sygnał radiowe o polaryzacji liniowej wysyłają radary - w jakiej technologii nadawania i jakiej mocy musi być to emiter , którego sygnał płynie nie tylko 4000  lat św. ale dalej gdyż zostaje on przechwycony na ziemi. Słabszy sygnał straciłby moc i nie zostałby wykryty.

teraz cyt - Zespół sugeruje, że może to być magnetar. Jest to rodzaj wolno obracającej się gwiazdy neutronowej, której istnienie jest przewidywane w modelach teoretycznych - w modelach teoretycznych !?

Najprostsze rozwiązania są najpewniejsze - jeżeli My na ziemi posiadamy radary i z nich korzystamy to znaczy , że gdzieś tam też są tacy co mają radary tylko zasięg ich mierzy się w tysiącach lat świetlnych w porównaniu do naszych do kilkudziesięciu tysięcy ale kilometrów !!!

Posiadając taką moc zasilania jak ten emiter tu na ziemi to moglibyśmy na całej ziemi całkowiecie zlikwidować ubustwo i głód.

Jednak zastanawia mnie fakt , jakie jest żródło mocy gdyż ziemska technologia nie jest w stanie wygenerwoać takiej mocy poprzez energię elektryczną z powodu materiałów przewodzących , które najzwyklej w świecie stopiłyby się przy tak olbrzymim natężeniu prądu.

Jeśli ów sygnał utrzymuje się przez 30-60 sekund przy każdym wystąpieniu jest to jednoznaczne , że jest to sygnał penetrujący przestrzeń kosmiczną ( jak nasze radary ) czyli ktoś gdzieś tam pilunuje przestrzeń wokół siebie. Jak daleko zaawansowane technicznie muszą to być istoty a muszą być conajmniej dwie gdyż jedna pilnuje się przed przybyciem drugiej z niezapowiedzianą wizytą - to wersja ziemskiego podejścia do radarów.

Nieziemska nieznana nam strona potrzeby korzystania z takiego radaru to cele nawigacyjne aby na bieżąco aktualizować położenie planet , księżyców , układów planetarnych, komet , meteorów i innych obiektów w przestrzeni , któe się poruszają aby ich obiekty latające mogły bezproblemowo bezkolizyjnie poruszać się w gąszczu obiektów w przestrzeni kosmicznej dla floty zwojej i innych.

Te dwie społeczności lub więcej jest daleko dalej technologicznie rozwinięte niż MY na ziemi.

Obecnie możemy tylko odbierać sygnały radiowe z kosmosu za pomocą radioteleskopów ale czułość tych urządzeń i wachlarz zakresów fal i ich rodzjaów jest ograniczona technologicznie.

Portret użytkownika Siewca Chaosu

Właściwie to wolę jednak

Właściwie to wolę jednak wierzyć w modele teoretyczne, które w naszych czasach znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, dzięki technologii która daje nam możliwości obserwowania zjawisk w nich przedstawionych, niż gościa który ledwie przeczytał kilka książek fantastyczno-naukowych i zaczyna siać niestworzone baśnie o obcej cywilizacji jakby mialo to być potwierdzone od dłuższego czasu. Śmiejesz się dodając znaki interpunkcyjne po modelach teoretycznych, ale to dzięki nim, ponieważ na ich podstawie wiemy jakie urządzenia możemy stworzyć, aby lepiej zrozumieć rzeczywistość wokół nas.

Portret użytkownika demodemo

o modelach teoretycznych z

o modelach teoretycznych z przymrużeniem oka Smile

przychodzi synek do taty i pyta jaka jest różnica między teoria a praktyką ?
Synku idź spytaj się mamy czy dała by dupy za milion dolarów ...
Synek poszedł spytał i wraca, mówi : Dałaby
Dobrze teraz idź spytaj sie siostry czy da dupy za milion dolarów.
Synek poszedł spytał i wraca, mówi : Dałaby
Dobrze teraz idź spytaj się babci czy dałaby dupy za milion dolarów.
Synek poszedł spytał i wraca, mówi : Dałaby
Dobrze, teraz idź się spytaj brata czy dałby dupy za milion dolarów.
Synek poszedł spytał i wraca, mówi : Dałby
Widzisz synek, teoretycznie to my jesteśmy milionerami, a praktycznie to mamy w domu trzy ku..y, i jednego pedała

 

Jeśli pobiegniesz dookoła drzewa z prędkością ~168.9km/h, to teoretycznie jest szansa, że sam się wyd*pczysz.

Teraz na serio , teoretyczne modele zakładają istnienie inteligentnych form życia w kosmosie o mniejszym i większym stopniu rozwoju technologicznego w porównaniu do nas na ziemi. Oparte to jest na obecnym rozwoju i postępu technologicznego ludzi na ziemi  gdyż są rejony w ameryce płd . gdzie są jeszcze plemiona żyjące na poziomie rozwoju dzidy. Dla tzw. ludzi z cywilizowanych krajów tzn. rozwiniętych jeśli na ziemi są społeczności tak zacofane to teoretycznie w kosmosie istnieją również istoty na takim poziomie .Jeśli istnieją zacofane to również muszą istnieć te o porównywalnym stopniu rozwoju jak my. Modele teoretyczne również zakaładają , że istnieją społeczności o dużo wyższym stopniu rozwoju co My określamy modelem teoretycznym rozwoju technologicznego a tam jest to rzeczywistośćą lub technologią przestarzałą dlatego , że mogą znajdować się w rozwoju dalej niż sięgają nasze modele teoretyczne.

To tyle na temat teorii i zaczynając taką polemikę należy się przygotować na to , że w temacie teorii można pójść bardzo daleko w przód  np.wielowymiarowa mapa nawigacyjna całego kosmosu  lub cofnąć się bardzo głęboko wstecz do czasów jaskinowców. A wszystko to są modele teoretyczne bo nikt tu i teraz nie wie na 100% co było w dalekiej przeszłości i jak może być w dalekiej przyszłości. Modele teoretyczne to są założenia - że tak mogło być jak i  tak może być .

Mój komentarz powyżej to rozważenie dwóch modeli teoretycznych a do tego mogą dojść jeszcze setki innych modeli teoretycznych różniących się poglądem na ten temat.

Portret użytkownika Sylwia Demlicz

"Obecnie możemy tylko

"Obecnie możemy tylko odbierać sygnały radiowe z kosmosu za pomocą radioteleskopów" czyli co jakieś sygnały radiowe są przez tęgich naukowców przerabiane na pixele na ekranie smartfona. Każden pelikan łyknie to jak bocian ślimoka dla tego że to bardzo naukowa metoda jest.

Portret użytkownika piotrek

Zakładając jak mówią hindusi

Zakładając jak mówią hindusi , że każdy obiekt kosmiczny min. jak Słońce i Gwiazda Polarna to energetyczne wnętrze Serca ogromnych istot kosmicznych, Pan dał jakiegoś anioła magnetara (ich słowami) co utrzymuje bądź podsyca życie w naszej Galaktyce ! Kosmiczna forma Pana to wszystko co widzimy !

Strony

Skomentuj