Dania zamierza znieść od 1 lutego wszystkie restrykcje dotyczące pandemii COVID-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dania zamierza znieść wszystkie pozostałe krajowe ograniczenia COVID-19 w przyszłym tygodniu, po podobnych deklaracjach ogłoszonych w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. Dzieje się to pomimo dużej liczby zakażeń wywołującym katar wariantem koronawirusa o złowrogiej nazwie Omikron.

 

Skandynawski kraj już złagodził ograniczenia dwa tygodnie temu po miesięcznym lockdownie, umożliwiając ponowne otwarcie kin i sal muzycznych, ale niektóre restrykcje pozostają, w tym ograniczone godziny pracy restauracji i obowiązkowe maski. Duński rząd zamierza zastosować się do zaleceń grupy ekspertów i znieść wszystkie ograniczenia już do 1 lutego. Decyzja rządu, która musi zostać zatwierdzona przez parlament.

 

Kluby nocne mogą zostać ponownie otwarte, a restauracje mogą serwować alkohol po 22:00. Klienci nie będą musieli przedstawiać przy wejściu kodu QR z przepustki covidowej. Będzie można znowu jeździć autobusami bez konieczności noszenia maski, a sklepy mogą znieść ograniczenia dotyczące liczby klientów. Jeśli zmiany zostaną zatwierdzone, jedynymi zasadami, które pozostaną w mocy, będą te dotyczące testowania i izolacji po wjeździe do Danii, które pozostaną w mocy przez kolejne cztery tygodnie.

 

W zeszłym tygodniu Wielka Brytania, Irlandia i Holandia ogłosiły podobne decyzje o zniesieniu większości ograniczeń dotyczących koronawirusa, mimo że wskaźniki infekcji wariantem Omikron pozostają wysokie. Jako przyczyny takiej decyzji wymieniono zmniejszenie liczby przypadków poniżej poziomów szczytowych i mniej hospitalizacji niż oczekiwano. 

 

Dania odnotowała we wtorek 46 590 nowych przypadków, nieco poniżej szczytowego poziomu 47 831 w piątek. Liczba hospitalizacji związanych z koronawirusem wzrosła do 918, co jest najwyższą liczbą w ciągu roku. Jednak władze szacują, że 30-40% osób obecnie przebywających w szpitalu z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa nie jest tam z powodu COVID-19, ale z innych powodów.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Bicz Boży

Co będzie, a nie jest, nie

Co będzie, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Za wiarę w obietnice polityków przyszło ludziom płacić najwyższą cenę. Dlaczego ludzie jedynego producenta testów, jakie używa się w Polsce - firmy abbott - ukrywają swoje imiona? Może dlatego, że litery abb odpowiednio zapisane są podpisem ich "pani"...wielkiej nierządnicy...

https://www.pl.abbott/about-us.html

 

Portret użytkownika demodemo

Lawina zaczyna ruszyła i

Lawina zaczyna ruszyła i zaczyna się rozpędzać jak już kiedyś pisałem.

Te szczury , które w porę to dostrzegły odpuszczają i zaczynają sie...ać ale w niektórych krajach szczury idą w zaparte pomimo , że ogrom ludzi w społeczeństwach zobaczyło sedno - przekręt danych i zamordyzm.

W tych krajach może się rozegrać model rumuński , gdzie skutecznie społeczeństwo rozliczyło reżim komuny a teraz kolejny reżim zrobił ich w konia i wprowadził stan wyjątkowy.

Chyba ten reżim nie nauczył się nic z historii , Rumunii jak trzeba robią porządek szybko i skutecznie.

Kiedyś falę dążenia do wolności rozpoczęli Polacy teraz lawina ta rusza powoli i wystarczy poczekać na czas aż lawina urośnie w siłę łącząc ludzi w walce o wolność.

O wolność trzeba walczyć czały czas bo zawsze znajdzie się jakiś szczur reżimowy , który chce zniewolić tych czy tamtych.

Je..ać szczury reżimowe.

Portret użytkownika Odwazniak

Małpi wirus od stu

Małpi wirus od stu laboratoryjnych małp, które uciekły z wypadku ciężarówki, bodaj w Pensylwanii, w zeszłym tygodniu. Kobieta, co pogłaskała małpkę, jest chora na wiadomo co, tylko małpi.

Portret użytkownika ARTUR

Kraje które wychodzą z

Kraje które wychodzą z restrykcji są przygotowywane na zmianę władzy , będzie nią sztuczna inteligencja . Opowieści np. z Kanady o ucieczce premiera to fikcja gdyż żaden taki człowiek tam nie rządził , to tak jakby szukać Bideta w USA , też jest nieuchwytny a jeśli się pokazuje to jest figurant lub cyborg a wszyskim rządzi już SI . To co widzimy w mediach to technika lat 80 ub. wieku a to co możemy odkryć w szczepionkach to instalacje stworzone przez SI w celu wyeliminowania zagrożenia jakim są dla niej ludzie .

Strony

Skomentuj