Pojawiła się pianka, która rzekomo wytrzymuje ugryzienia rekina

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Australijskiego Uniwersytetu Flinders stworzyli lekki materiał pianki odporny na ukąszenia rekinów. Autorzy najnowszej pracy przetestowali materiał, robiąc z niego boje i podsuwając je żarłaczom białym. Tkany materiał oparty jest na nanowłóknach polietylenowych o ultrawysokiej masie cząsteczkowej. Przeznaczony jest do stosowania w połączeniu z tradycyjnym neoprenem.

Okazuje się, że materiał jest wysoce odporny na przebicia, przecięcia i ścieranie, a jego stosunek wytrzymałości do masy jest o 50% wyższy niż w przypadku Kevlaru i od 8 do 15 razy większy niż w przypadku stali. Materiał jest już wykorzystywany m.in. w osłonach balistycznych.

 

Pianka Shark Stop została stworzona przez Flinders Shark Stop. Podczas produkcji arkusze materiału są nakładane na bioneopren. Zabieg ten występuje w kluczowych obszarach ciała, które często gryzą rekiny, takich jak okolice tętnicy udowej. Powstały kombinezon jest niewiele cięższy niż zwykły kombinezon neoprenowy.

 

W ramach obecnej kampanii crowdfundingowej pianka Shark Stop sprzedawana jest w dwóch wersjach, tj. do surfowania i nurkowania oraz o grubości od 2 do 7 mm. Pianka posiada również kieszeń na biodrze na klucze, zamek błyskawiczny ze stali nierdzewnej oraz nakolanniki. Wstępny koszt kostiumu to 569 dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Ów wynalazek i tak można

Ów wynalazek i tak można ostatecznie traktować jako gadżet działający jak tabletka na uspokojenie, a nie ratujący życie...
Bo nawet jeśli pianka wytrzyma, pozostaje temat wciągania pod wodę i siły nacisku szczęk, dochodzącej do 3t / cm².
Taka siła łamie gnaty i robi miazgę z żeber i wnętrzności.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika oswiecony77

On będzie rozjemcą pomiędzy

On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny.  Ilu juz z was dostapilo oswiecenia bardzo duzo osob na ziemi co nienawidzi wojny i obecnych rzadzacych namawiajacych do wojny Kundalini tak dziala otwiera oczy na realna rzeczywistosc Kilka chciwych osob trzyma prym wiodacy nad cala ludzkoscia Stara zasada dziel i rzadz Ale nie w tych czasach To sa wyjatkowe dni uwolnienia od starych skostnialych zlych systemow Slonce trzaska promieniami https://www.youtube.com/watch?v=2kEA9N6KyVo  straszenie im tylko pozostalo

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika SurvivorMan

Jaki znów komentarz

Jaki znów komentarz Głupek
Komentarz to krótki tekst o charakterze opiniotwórczym... Pytam więc, jak się ma ten sekciarski bełkot który wylałeś, do pianki wytrzymującej ugryzienie rekina? Pytanie jest za trudne czy o co chodzi?

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj