W Stanach Zjednoczonych wykonano przeszczep serca świńskiego dla żywego człowieka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy lekarze przeszczepili pacjentowi zmodyfikowane genetycznie serce świni, aby ratować życie pacjenta. To pierwsza tego typu operacja w historii.

 

Trzy dni po operacji 57-letni David Bennett ma się dobrze. Opowiadając o swoim doświadczeniu, zauważa, że nie miał innego wyjścia. Jego stan zdrowia był tak krytyczny, że bez interwencji chirurgicznej umarłby z pewnością.

 

Sytuację komplikował fakt, że stan Bennetta nie pozwalał mu na przeszczepienie ludzkiego serca. Dlatego chirurdzy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Maryland zwrócili się do władz USA o zgodę na operację przeszczepu serca u świni.

 

Operacja została przeprowadzona. Chirurdzy musieli postarać się wyłączyć geny, które spowodowałyby odrzucenie przeszczepionego narządu, aby wszystko się udało. Powodzenie operacji nie gwarantuje jednak, że życie Bennetta z nowym sercem będzie bezproblemowe. To pierwsza taka operacja w historii, więc naukowcy nie wiedzą, czy pacjent przeżyje.

 

„Nie miałem innego wyboru, tj. albo umrzeć, albo zgodzić się na ten przeszczep. Wiem, że wszystko może pójść nie tak, ale operacja była moim jedynym wyborem” — zauważa Bennett. Według SciencePop lekarze podkreślali, że jeśli zdrowie i kondycja Bennetta pozostaną w normie, możemy mówić o nowej erze w medycynie transplantacyjnej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ZIWK1

Ilu ludzi umiera, tylko

Ilu ludzi umiera, tylko dlatego, że nie doczekali na dawców.

Ilu można będzie dzięki takim "dawcom" uratować. Podziwiam odwagę człowieka, że się na to zdecydował i lekarzy dokonujących operacji.

p.s. Polecam do przeczytania książkę "Pacjenci" Jurgena Thorwalda. Właśnie poświęconą pionierskim pacjentom w historii medycyny.

Portret użytkownika baca to rumcajs

Swinia jest zwierzeciem

Swinia jest zwierzeciem skazonym i zakazanym w Biblii zatem cos jest na rzeczy ze chca przeszczepiac wlasnie swinskimi narzadami.
Szczepionki zas maja od malpy - co za zbieg okolicznosci podobno powstalismy od malpy cha cha chazaria.

Portret użytkownika Quark

Świnie nie są w żaden sposób

Świnie nie są w żaden sposób "skażone" lecz najbardziej do nas zbliżone anatomicznie (wewnątrz) i genetycznie dlatego ich narządy da się ludziom przeszczepić. Gdyby cokolwiek ze "świńmi" było nie tak to nasza rasa już dawno by się zdegenerowała lub wiginęła a tak się nie stało - choć wciąż je zjadamy , w przeciwnieństwie do "muslimów" i żydów jedzących tylko kozy i owce a przypatrz się im - tym nacjom - ile u nich jest wynaturzeń , zboczeń , nieprawości , zdziczenia itd. ?

Gatunek ludzki nie pochodzi też od "małpy" bo nie mamy wspólnego ze sobą przodka , gdyż to zupełnie odrębne odnogi ssaków naczelnych , które wyewoluowały z "jednego pnia" pierwotnych hominidów.

Biblia to zbiór żydowskich pism i zakaz jedzenia świń jest ich zwykłym wymysłem motywowanym wszystko-żernością tych zwierząt co uważano za "nieczystość" podobnie było z nakazem obrzezania , który też niczemu nie służy lecz jedynie okalecza człowieka. 

My jedzący świńskie mięso zbudowaliśmy cywilizację techniczną i kulturową a żydzi czy muzułmanie (a więc semici) czym mogą się pochwalić ? , pasożytowaniem (żydzi) na białej rasie i szkodzeniem jej (barbarzyństwo i terroryzm) - czyż nie ? 

Portret użytkownika baca to rumcajs

Zastanawia mnie czemu ateisci

Zastanawia mnie czemu ateisci sa tacy jak ty quark tepi. Proponuje poczytaj apokryfy a potem zastanow sie o naturze Boga i wszystkiego co tworzy ten swiat.

Obrzezanie sluzylo do rozpoznawania sie, bo jak rozpoznac mezczyzne nagiego z tego samego plemienia?

Pomysl zanim cos napiszesz ...  Barbarzyncy mieli np tatuaz , fryzure a Izraelici musieli sie czyms wyrozniac NADZY...

 

Portret użytkownika Quark

A ja się nie zastanawiam ,

A ja się nie zastanawiam , dlaczego jesteś głupim prostakiem nie dbającym ani o kulturę słowa ani o formę jaką się posługujesz lekceważąc polską pisownię (!) a która jest jak widać twoją wizytówką - wogóle mnie to nie obchodzi ! Jak dla mnie to możesz sobie nawet fajfusa obciąć , żeby wszyscy z daleka widzieli coś ty za jeden. 

Skomentuj