NASA rozpoczyna polowanie na megastruktury obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prawda jest tam - przynajmniej na to liczy NASA i Institute for the Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI). Podczas gdy wiele badań SETI obejmuje skanowanie kosmosu w poszukiwaniu sygnałów świetlnych i radiowych jako wskaźników życia pozaziemskiego, poszukuje się również większych obiektów - w szczególności megastruktur obcych. 

 

Jak twierdzi Ann Marie Cody, naukowiec z NASA Ames i Instytutu SETI, megastruktura to w zasadzie każda sztuczna struktura zbudowana przez inteligentną cywilizację, na przykład w celu zbierania energii. Metoda, której Cody i jej współpracownicy używają do znajdowania tych megastruktur, jest naprawdę prosta - i od dziesięcioleci jest szeroko stosowana przez naukowców do wykrywania egzoplanet i innych ciał niebieskich. 

 

Naukowcy przyglądają się tysiącom, a nawet milionom gwiazd, robią ich ujęcia, a następnie sprawdzają za pomocą zaawansowanych algorytmów sekwencję jasności każdej gwiazdy w czasie. Za każdym razem, gdy obiekt taki jak planeta przechodzi obok tej gwiazdy, przyciemnia się. i tworzy lekką sygnaturę. Jeśli znajdzie się tam sztuczna megastruktura, może potencjalnie stworzyć inną, unikalną sygnaturę.

 

Jak dotąd jednak instytut poszukwiania obcych cywilizacji SETI nie znalazł żadnych dowodów na istnienie masywnych struktur obcych, takich jak kule Dysona. Na szczęście wraz z wystrzeleniem teleskopu kosmicznego JWST (Jamesa Webb Space Telescope) szansa odkrycia takich sztucznych gigantycznych tworów bardzo rośnie i w najbliższych latach możemy zostać zaskoczeni tego typu rewelacjami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jarek Żenada

"Naukowcy przyglądają się

"Naukowcy przyglądają się tysiącom, a nawet milionom gwiazd, robią ich ujęcia, a następnie sprawdzają za pomocą zaawansowanych algorytmów sekwencję jasności każdej gwiazdy w czasie"

Każdy widzi te świecące punkty na niebie ale nie każdy na podstawie tego widoku może wyprodukować pseudo naukowy bełkot. Jakich algorytmów, istny naukowy bełkot. Przecież widać że gwiazdy migoczą, i oni na podstawie owego migotania postanowili wyprodukować kolejne science fiction:)

Dla pelikanów to dobry pokarm.

Portret użytkownika emel

Migotanie gwiad jest związane

Migotanie gwiad jest efektem ruchu powietrza w atmosferze. Umieszczając naziemne teleskopy w odpowiednim klimacie na dużej wyskokości (pustynia Atacama w Chile, szczyt Mauna Kea na Hawajach) oraz stosując np. optykę adaptacyjną można znacząco zredukować lub całkowicie zniwelować owo migotanie. Ten problem nie dotyczy także teleskopów umieszczonych na orbicie, ponad atmosferą. 

Gdy już problem migotania jest rozwiązany, można przystąpić do właściwego badania gwiazd. Dwie chyba najwazniejsze metody to dokładny pomiar jasności (oraz jej zmiany w czasie) gwiazd oraz pomiary spektroskopowe. Tutaj także przydaje się obserwacja zmian w czasie, gdyż może to ujawnić np. ruchy gwiazdy niedostrzegalne innymi metodami.

Co do zaawansowanych algorytmów: zwykle w pracach naukowych, jeśli posługiwano się takimi metodami, owe algorytmy są wypunktowane i dokładnie opisane. Ew. jest podana referencja do innej pracy, w której np. ten algorytm został zaprezentowany i opisany.

Portret użytkownika Quark

To wystaw głowę ponad ziemską

To wystaw głowę ponad ziemską atmosferę i przestaną one migotać. Ciemnota ma to do siebie , że każdą inteligentną wypowiedź zawierającą wyrażenia i zwroty których sensu nie rozumie uważa za "bełkot" . I nie próbuję Cię obrażać , stwierdzam fakt - potraktuj to jako motywację do autorefleksji. 

Portret użytkownika Kwazar

Ja na prawdę jestem daleki od

Ja na prawdę jestem daleki od roztrzygnięć, kto na kogo będzie potem polował. Jak "NASA rozpoczyna polowanie na megastruktury obcych cywilizacji" Się obawiam że te struktury mogą zapolować na NAS i NASA Chociaż z drigiej strony, to sobie myślę, że miliard lat temu co najmniej, to sobie kosmity dawno już odpuściły kolonizację kosmosu na zasadzie polowań w dźiungli na ziemian. Bo niby czego tam szukać ? 

Portret użytkownika BRAT BOGA

Dokładnie darcie papy w

Dokładnie darcie papy w ogromnym lesie może zwabić Drapieżniki.

Wystarczy że mamy na ziemi kuglarzy i mistrzów iluzji.

Szaraków i Reptalian.

 

Plus 3 cywilizacje kosmiczne nr.7 wskali Kardaszewa.

Lechici/Słowianie, Orionidzi i Nebulanie.

 

 

Portret użytkownika Tymodeusz

Prymitywy szukają wielkich

Prymitywy szukają wielkich struktur. Myślenie Adolfa Hitlera o wielkich czołgach 

Zaawansowana rasa będzie pozyskiwać energię choćby z samego wszechświata.

Już teraz budujemy iter czyli mini gwiazdę do produkcji energii (100 razy cieplejsza od słońca)

Ja bym obstawiał małe skuteczne urządzenia kosmitów albo nawet mają zdolności parapsychiczne.

Masz telepatię nie potrzebujesz telefonu. Masz telekineze więc na tym etapie nie potrzebujesz fabryk.

Nie masz fizycznego ciała to nie dbasz o wyżywienie 

 

Są teorię , że rzeczywistość zmusza nas do rozwoju świadomości. Coś w rodzaju reinkarnacji. Zwierzęta i rośliny są niżej od nas. Może zamiast rozwoju samego mózgu dostaniemy np. jasnowidzenia albo telepatii?

 

Po co ci książka, policja jak czytasz z wszechświata i potraficie wszyscy w cywilizacji mieć dostęp do powszechnej wiedzy oraz sędziów wybierających mądrą resocjalizacje dla przestępców. (Po co kara i nagroda jak można u wyższych gatunków naprawić umysł skazanego na niekrzywdzacy innych?)

Portret użytkownika sekator

A u nas co nowego? Mówimy o

A u nas co nowego? Mówimy o totalnej inwigilacji, ale w nią wierzyć się nie chce. A jest to nie zaprzeczalny fakt. 97% populacji swiata nosząc przy sobie telefon, nałogowo i bez pomyślunku wystawia sie na cel. Przypomnę link do filmu, ktory zobaczyłem na tym portalu. Porażające.          https://www.bitchute.com/video/EkkWsSyyNLqM/ 

Każdy posiada indywidualny mumer jedyny i nie do podrobienia. Każdego można zlokalizować, za pomocą jednego z satelitów Muska. Zlokalizować, ocenić i wyeliminować. Wiązka skupiona EM załatwi to w kilka sekund. A spis powszechny w Polsce? Podawanie wrażliwych danych, nawet wyznania i narodowości urodzenia? Czy te sprawy nie łączą się w jedno? Wiedzą o nas wszystko, bo każdy nosi przy sobie szpiega. Wtykanego za pół darmo, na chama i na siłę. W każdym telefonie można zainstalować Pegasus i kazdego mieć jak na dłoni. Ja wyrzuciłem dawno telefon komórkowy i co zostałem foliarzem? W przeciwieństwie do oświeconych, fotografujących z lubościa nie tylko własne mordy, ale nawet przyrodzenia? Wiecie jaką uciechę, dajecie kontrolerom Mossadu przeglądajacym zawartość waszych smartfonów? Tylko taką,równą odkryciom NASA poza ziemią....

Strony

Skomentuj