Polska musi odrzucić unijny pakiet klimatyczny, wtedy rachunki za prąd spadną o 67 procent

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeżeli Komisja Europejska pozostanie głucha na polskie argumenty w sprawie pakietu „Fit for 55”, to według zapowiedzi kluczowych polityków Zjednoczonej Prawicy, dojdzie do odrzucenia przez nasz kraj pakietu klimatyczno-energetycznego.

Obecnie ponad 60 procent rachunku, który każda polska rodzina płaci za prąd, stanowią opłaty unijne m.in. za emisje CO2. Na handel nimi zgodził się Donald Tusk. Potem była jeszcze niekorzystna umowa z Gazpromem i zatwierdzenie przez Ewę Kopacz unijnego pakietu klimatycznego. Z wyliczeń wiadomo, że jeżeli Komisja Europejska wymusi na Polsce realizację założeń „Fit for 55”, to nasze państwo na transformację energetyczną do 2030 roku będzie musiało wydać aż 2 biliony 400 miliardów złotych.

 

Z bilansu zysków i kosztów wynika, że nawet przy optymistycznych założeniach co do ilości korzyści płynących z tej transformacji, nadal będziemy musieli dopłacić 308 miliardów euro. Statystycznie więc, każdy Polak zapłaci za „Fit for 55” około 64 tysięcy złotych. Rząd zapowiadał, że jeśli Komisja Europejska się nie zreflektuje i nadal będzie chciała wymusić na naszym kraju „Zielony Ład”, to Polska zawetuje unijny pakiet klimatyczny.

 

Jeśli to zrobimy, nie będziemy musieli wnosić opłat emisyjnych, które windują ceny prądu. Będzie to oznaczać rachunki niższe o ponad 60%.Szczerze mówiąc, kibicuję PiS, aby doszło do tego weta, bo polski przemysł potrzebuje węgla, a nie wydumanych dyrdymałów  Timmermansa i von der Leyen.

 

O wecie coraz głośniej mówią Zbigniew Ziobro i Jacek Sasin. Ostateczny głos należy jednak jak wiadomo do Jarosława Kaczyńskiego. Oby więc nikt z polskiego rządu nie okazał się „miękiszonem” i postawił sprawę jasno.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Niestety to nie jest

Niestety to nie jest "nieporozumienie" .. lecz objaw bezmyślności tu komentujących , którzy najpierw "strzelają" a potem zadają pytania - jeśli wogóle . Jak im nie wyłożysz "kawę na ławę" tak by każdy kretyn zrozumiał .. toś przepadł .

Portret użytkownika premineum

najsmieszniejsze z tego

najsmieszniejsze z tego wszystkiego jest fakt , ze to sw Leszek podpisal w Lizbonie  pakt klimatyczny a potem PIS potwirdzil w Paryżu w 2015 r ale to wszystko wina Tuska , autor tekstu niema pojecia o prawach do emisji CO2 

Portret użytkownika lukiś

Ja tez, potrzebny nam wegiel

Ja tez, potrzebny nam wegiel a nie wydumane jakies pieprzenie o EKO, swiat sam sie ureguluje,ziemia wie co robi, a nam tak dowala koszty ze ludzie pod most i do lasu doslownie pojda....zadnych pakietow WON , Polska wolna od unijnych sciem i rozbica musimy sie zjednoczyc! Na cholere nam Unia spolki to ani diabeł nie chce!

Portret użytkownika Odwazniak

Polecam wszystkim film

Polecam wszystkim film dokumentalny o jeziorze w Mongolii, w okolicy kopalni materiałów ziem rzadkich, czyli tego, co potrzebne jest dla "eko" elektryków, których nie da się później zutylizować, tylko zalegają na wysypiskach.

Portret użytkownika Abnegat

ludzie co wy bierzecie - też

ludzie co wy bierzecie - też chcę ! Polski rząd dostaje pozwolenia na emisję CO2 ZA DARMO ! A fakt, że sprzedaje je na prawo i lewo w celu załatania dziury budżetowej w ilościach które nie pozwalają naszej gospodarce nie tylko na rozwój ale nawet poprawne funkcjonowanie nie jest w żadnej mierze winą EU. Wypisujecie tu jakieś farmazony o iluminatach i masonach, satanistach i innych pistach podczas gdy jak na dłoni widać, że winę ponoszą wybierani przez nas przedstawiciele, którzy nie reprezentują nas Polaków w żadnym stopniu. Głosujcie więc dalej na partie głównego ścieku i jak na idiotów przystało oczekujcie innych rezultatów. 

nie jadam białych bułek

Strony

Skomentuj