Czy covidianizm wyprze katolicyzm?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Covidianizm stara wśliznąć się w miejsce opuszczone przez tradycyjne religie, głównie judeochrześcijańskie. Dzieje się tak z powodu przyspieszającej dewaluacji tychże religii. Pazerność kapłanów, skandale finansowe, skandale pedofilskie i generalne skostnienie tych kościołów sprawia, że ludzie młodzi zaczynają Kościół ignorować. Natomiast ludzie starsi a nawet w średnim wieku zaczynają poszukiwać jakiegoś produktu zastępczego, często bez jednoczesnej rezygnacji ze starych nawyków religijnych, chociaż akurat to wcale nie jest regułą.

Covidianizm jest dla takich ludzi wspaniałą alternatywą. Nie zmusza do wyboru, nie każe porzucać starych wierzeń, jednocześnie znakomicie je zastępując. Wszystko to przy narracji trafiającej do nowoczesnego człowieka. Zamiast kościelnych rytuałów, których sensu dawno już nikt nie rozumie i judeochrześcijańskich mitów i zasad, w które realnie już mało kto wierzy (a jeszcze mniej osób je w życiu wdraża i stosuje), mamy więc nową jakość, podpartą nową „istotą najwyższą” – wszechmogącą nauką. W kościołach dużo się mówi o cudownych uzdrowieniach i mocy wiary, tyle że miażdżąca większość praktykujących żadnego „cudownego uzdrowienia” nigdy w życiu nie widziała. Za to uzdrowienia po udanych operacjach czy udanej terapii lekami zdarzają się na porządku dziennym.

Ludziom przeszczepia się serca, nerki, ślepi odzyskują wzrok, beznodzy dostają sztuczne kończyny. Potęga nauki! Trudno się więc dziwić, że kiedy ta „nauka” wzywa do posłuchu, to wierni słuchają. Tym bardziej, że oferuje też swojskie i łatwe do zaakceptowania rytuały. Chroniąca przed wszelkim złem maseczka, zwalczana przez szatańskich niewiernych. Błogosławiony dystans i spryskiwanie dłoni świętym odkażaczem. I w końcu ukoronowanie wszystkiego – święta szczepionka. Którą trzeba przyjmować regularnie, aby dostąpić żywota wiecznego. Do tego już teraz, na ziemi. Kto uchyla się przed tym sakramentem jest niewiernym i wysłannikiem szatana! Jest więc i swojski wróg, stary szatan, tylko trochę inny. Dla covidian najlepszym rozwiązaniem byłoby spalenie takich heretyków na stosie. Jednak tego im (jeszcze) nie wolno, dlatego z gorliwością neofitów wnioskują o szprycowanie tych ciemnych barbarzyńców z użyciem ognia i miecza. Brzmi znajomo? Oczywiście że tak. Historia zatoczyła koło.

Jednocześnie jest to prawdziwą tragedią, ponieważ tej nowej wiary na razie nie da się w żaden sposób wykorzenić, gdyż stoją za nią potężne koncerny, zarabiające na wyznawcach gigantyczne pieniądze. Na dodatek wiara neofitów jest niezłomna i, jak to wiara, bywa całkowicie irracjonalna. Święte szczepionki nie działają? To wina niewiernych! Gdyby wszyscy przyjęli sakrament szczepienia, nikt by nie chorował i nie umierał! Święte szczepionki tak naprawdę nimi nie są? Bluźnierstwo! I tak dalej, utartą drogą innych religii. W tym miejscu należałoby się jedynie dziwić postawie Watykanu, którego szef zdaje się nie dostrzegać religijnych aspektów covidianizmu i tego, że nowa religia błyskawicznie kradnie mu dusze dotychczas najbardziej oddanych wyznawców. Podczas gdy nowi, młodzi nawet nie raczą się jego ofertą interesować. Ale to już problem książąt Kościoła.

Autorstwo: Irfy
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 3 (6 votes)

Komentarze

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika BRAT BOGA

Nie widzałeś go i go nie

Nie widzałeś go i go nie zobaczysz.

p.s BRAT mi mówi że ma niezłą beke z ciebie.Takiej grzany jeszcze nie miał.

Kazał przekazać : "Przykleiło śię gówno do Statku Kosmicznego i mówi lecimy" hahaha

Portret użytkownika Grzesiek Dewron

Ja na przykład ćpam co

Ja na przykład ćpam co dziennie wiadomości telewizyjne. Tak jak każdy wykształcony polak. Posiadam spory telewizorek z pilotem. Dla tego jestem trzeźwo myślącym człowiekiem. Młodzi chyba ostro ćpają w szkole, codzienne spore dawki solidnej wiedzy.  A reszta to nie wiem. Może palą ciężkie dopalacze. A ty Xardas co zapodajesz, podobno całkiem niezłe są te zastrzyki co ćpuny kowidowe sobie wstrzykują, tyle że trzeba je mocno przedawkować żeby mieć niezły odlot. Podobno po 4 dawce zaczyna się konkretna jazda na bani. Ale nie sprawdzałem, może ty coś wiesz.

Portret użytkownika Anka Smoczysko

"Wykształcony nie znaczy

"Wykształcony nie znaczy Mądry" albo może wykształcony znaczy nie mądry, bo zapchany kłamstwami jak autobus na bobrowce za komuny, lub też jak kibel podpaskami. Edukacja to piękna sprawa nauczy cię liczyć i czytać ale dodatkowo zakisi ci dekiel jedynie słusznymi teoriami.

 

Portret użytkownika 3plabc

Signum Temporis - Apokalipsa

Signum Temporis - Apokalipsa się spełnia, a Kościół i księża którzy mieli być pasterzami tego kościoła nie wierzą w Ewangelię i moc Ducha Świętego! Cały świat chodzi opętany i już nie tylko własnymi grzechami, tylko posłuszeństwem względem nowych praw narzuconych przez Smoka- maseczki, dystans społeczny, szczepienia i iniekcja, która zmienia naszego własnego ducha w ciele poddając go władzy Bestii- niczym "znak Bestii", który będzie w przyszłości, gdyż na razie to tylko okres znaków. Bestia jako duch i tak ma do nas dostęp przez środki psychoaktywne poczynając od alkoholu i interakcje również zdalne naszego ducha z innymi, ale w duszy sami musimy z nią walczyć i kreować WŁASNEGO ducha w naszym ciele. Same koronawirusy są odpowiedzialne za 10-20% wszystkich przeziębień/infekcji górnych dróg oddechowych na planecie, a Covid przyniósł tylko dlatego taki pandemiczny efekt, gdyż ludzie dobrowolnie podporządkowali się woli Smoka, rezygnując z mocy Ducha Świętego! Sam sakrament bierzmowania już udziela wiernemu Ducha Świętego i nikt nie musiał czekać na wypełnianie się Apokalipsy, czy Księgi Joela! Ludzie po prostu nie mają dzisiaj wiary w to co głosił Jezus, a następnie jego uczniowie 2000 lat temu! A o gorączce jako "Karze Bożej" możemy już przeczytać w Starym Testamencie u Mojżesza.

Ps. O tym komu służy kościół wyrzekając się wiary w Ewangelie już dawno śpiewał Izrael w kawałku "Kapłani Szatana".

https://www.youtube.com/watch?v=RAAhox0A0xE

 

Strony

Skomentuj