W Chinach zawalił się fragment Wielkiego Muru

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwumetrowy odcinek Wielkiego Muru Chińskiego zawalił się podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło prowincję Qinghai 8 stycznia. Incydent został zgłoszony przez Global Times. Upadek muru nastąpił w rejonie Shandan w północno-zachodniej prowincji Gansu, położonej 114 kilometrów od epicentrum. Ten odcinek muru pochodzi z czasów Imperium Ming (1368-1644).

 

Po trzęsieniu ziemi, władze odnalazły i zabezpieczyły miejsce zawalenia się muru. Specjaliści zamontowali podpory i rozpoczęli prace naprawczo-konserwatorskie. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego siła trzęsienia ziemi wyniosła 6,3 punktu. Według lokalnych ekspertów wielkość ta wynosiła 6,9 stopnia w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi nawiedziło słabo zaludniony region, domy żyjących tam mieszkańców zostały wcześniej zmodernizowane lub wyremontowane, aby były odporne na trzęsienia ziemi co zredukowało ryzyko dla ludnośni wiejskiej. Wstrząsy odczuli jednak również mieszkańcy niektórych dużych miast. Media donoszą o dziewięciu rannych osobach, które musiały być hispitalizowane z powodu wstrząsu. Zgodnie z dostępnymi informacjami, osiem z nich wróciło już do domu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj