Elon Musk będzie wydobywał paliwo rakietowe z atmosfery

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kolejny ambitny projekt realizuje szef Tesli i SpaceX Elon Musk. Sławny biznesmen i miliarder ogłosił inicjatywę przekształcenia atmosferycznego dwutlenku węgla w paliwo rakietowe.

 

Elon Musk został wczoraj wybrany Osobą Roku magazynu Time. Ten z kolei ogłosił na Twitterze swój kolejny „zwariowany” pomysł – projekt SpaceX, który ma zamienić dwutlenek węgla z atmosfery w paliwo rakietowe.

 

Oczekuje się, że projekt zmniejszy ilość CO2 w atmosferze. Będzie to korzystne dla środowiska, ponieważ dwutlenek węgla jest gazem cieplarnianym i ogrzewa powierzchnię Ziemi.

 

Nowy program, według Muska, jest ważny nie tylko dla Ziemi, ale także dla Marsa. CO2 jest głównym składnikiem atmosfery Czerwonej Planety. Szczegóły projektu zostaną ujawnione później.

 

Musk wcześniej ustanowił nagrodę XPrize Carbon Removal Award w wysokości 100 milionów dolarów za opracowanie technologii usuwania węgla z atmosfery. Okazuje się, że projekt SpaceX dotyczący konwersji CO2 na paliwo rakietowe opiera się na doświadczeniach członków XPrize.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Najlepszym paliwem rakietowym

Najlepszym paliwem rakietowym jest wodór - bo najlżejszym jest pierwiastkiem a oto tu w tym chodzi by wszystko co "balastem" jest jak najmniej ważyło . Dwutlenek węgla by mógł być surowcem do produkcji węglowodorów - z których to niestety znów CO2 powstanie - które są ciężkie i spalać je czysto jest stosunkowo trudno w przeciwieństwie do doskonałego w tym wodoru to trzeba zużyć energię by najpierw zdysocjować CO2 a potem zsyntetyzować CxHx .Natomiast najlepszą metodą usuwania CO2 z powietrza - o ile wogóle jest taka potrzeba - to sadzenie drzew i innych roślin zamiast je niszczyć. 

Z całą stanowczością powinno się jednak walczyć z prawdziwymi trucicielami ziemi , którzy przez swoje kominy (i rury wydechowe) beztrosko wypuszczają sadze, pyły i wszelkie toksyczne wyziewy. W epoce przed industrialnej zmiany klimatyczne też występowały i to zarówno znaczące ocieplenia jak i zlodowacenia mimo braku produkowanego przez ówczesną ludzkość CO2. Krótkowzroczność , ignorancja i bezmyślne naśladownictwo myślowe wyrażone takimi właśnie bezpodstawnymi i bezprawnymi działaniami zmierzającymi do autorytarnego wpływania na ziemski ekosystem doprowadzić może do prawdziwej katastrofy na skalę globalną. Kto im pozwolił rozpylać coś nad naszymi głowami ? Kto wyraził zgodę na eksperymenty z kontrolą pogody ? Kogo z nas o cokolwiek zapytano ?

Portret użytkownika BG-OG

SUPER. JAK MU TO WYJDZIE , TO

SUPER. JAK MU TO WYJDZIE , TO ZA 2-3 DEKADY UTOPIJNI EKOTALIBOWIE , BEDĄ PISZCZEĆ, ŻE W ATMOSFERZE JEST ZA MAŁO CO2, CZYLI JAK ZWYKLE, ŻE SĄ TO "ZMIANY KLIMATU WYWOŁANE PRZEZ CZŁOWIEKA". HASŁO "PERPETUM MOBILE" DLA LEWAKÓW, RYNKÓW FINANSOWYCH I UNIJNEJ UTOPII.

Skomentuj