Konopie indyjskie obniżają jakość nasienia nie tylko u palaczy, ale także u ich potomstwa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy wykazali, że nawet krótkotrwała ekspozycja na konopie jest wystarczająca, aby zmniejszyć liczbę i ruchliwość plemników, czyli kluczowe kryteria płodności męskiej. I to nie tylko wśród samych palaczy, ale także wśród ich bezpośredniego potomstwa. Naukowcy obawiają się, że coraz więcej krajów jest za legalizacją marihuany, ale nikt nie ma danych na temat długoterminowych skutków zdrowotnych używania lekkich narkotyków.

Dostępność legalnej marihuany rośnie w wielu krajach, ale naukowcy nie mają jeszcze wystarczających informacji na temat długoterminowego wpływu marihuany na zdrowie człowieka. Ostatnio pojawiło się coraz więcej badań, że palenie marihuany zmienia epigenetykę i może wpływać na zdrowie nie tylko palacza, ale także jego potomstwa, dlatego w najnowszej pracy autorzy z University of Washington postanowili zasymulować kontrolowane okoliczności w modelach mysich.

 

Eksperymenty wykazały, że krótkotrwała intensywna ekspozycja na opary konopi na samcach myszy wystarczyła, aby zmniejszyć liczbę i ruchliwość plemników nie tylko u nich, ale także u potomstwa w pierwszym stadium. Podobnych zmian nie zaobserwowano wśród „wnuków palaczy”.

„Chociaż potrzebne są dalsze badania, nawet te wyniki powinny skłonić ludzi do myślenia. Palenie z powodu krótkotrwałego stresu może mieć wpływ na potomstwo i należy rozważyć te zagrożenia już teraz” – skomentował autor badania Kanako Hayashi.

Według niektórych szacunków liczba plemników u mężczyzn spadła o około 60% w ciągu ostatnich dziesięcioleci i możliwe jest, że nowe zagrożenia mogą jeszcze bardziej pogorszyć sytuację.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika www.facebook.com/enivr0

Organoleptycznie badali

Organoleptycznie badali nasienie na własnej skórze? Weryfikując u tych mężyzn i tych mężyzn?

Ja słyszałem o pszczołach co robią miód z thc, jak wyglądają czerwone oczy u pszczół? Oraz ile mleka dają takie pszczoły?

Gdzie składaniki THC, obok CBD CBA?

Portret użytkownika Quark

Jeśli ktoś zainteresowany

Jeśli ktoś zainteresowany jest poznaniem właściwości medycznych i zastosowań przemysłowych konopii siewnych to tutaj znajdzie wszystkie niezbędne informacje.https://dobrewiadomosci.net.pl/?s=konopie

Produkuje się z nich m.in. papier , "drewno" (substytut drewna) , olejek do kąpieli , szampon , tkaniny na ubrania a nawet wino oraz leki na różne schorzenia a nawet miód pszczeli. 

Portret użytkownika green87777777

Naukowcy obawiają się, że

Naukowcy obawiają się, że coraz więcej krajów jest za legalizacją marihuany, ale nikt nie ma danych na temat długoterminowych skutków zdrowotnych używania lekkich narkotyków.

Naukowcy obawiają się, że coraz więcej krajów jest za przymusowym szczepieniem na covid, ale nikt nie ma danych na temat długoterminowych skutków zdrowotnych używania szczepionek na covid

Portret użytkownika axell69

Konopie indyjskie z całą 

Konopie indyjskie z całą  pewnością  powodują  mniejsze   spożycie   alkoholu  i innych   mcdonaldów co przekłada się   na mniejsze  wpływy z  podatków  jak  i też   brak  potrzeby   leczenia  się  u  różnej maści   felczerów . Dlatego taka   nagonka   na tą  piękną zdrową roślinkę jest . Na  nasie   największy wpływ   mają -  wiadomości  , informacje takie jak ta na ZnZ  oraz  bardzo  niezdrowy tryb życia  przed  televizorem-hujowizną   z  paczką chipsów  i  6cio pakiem piwa  , które  już nie przypomina  nawet  tego czym  nazywa się. Eksperci,  cytowani przez legendarnego  autora  tego badziewia   ,powiedzą  nam jak mamy zdrowo żyć - więc   takie   info   nalezy obrócić  o 360 stopni  .

Dokładnie  tak samo  mówią od lat  o soli  , która  jest  niezbędna  i zdrowa dla nas  - Kupujcie   sół Kłodawską  - jest  równie  dobra  jak Himalajska ale dużo  tańsza  i Nasz Polska (Tą  sól   nagminnie  wykupują  niemieckie  przedsiębiorstwa , następnie   sprzedają ją  w niemczech  jako  własną  lub Himalajską )

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Covidove Saturnalia

Morał z tego taki że każdy

Morał z tego taki że każdy obywatel powinien mieć wyjebane na opinie naukowców i zarządać zwortu wyłudzonej kasy od podatnika. Teraz naukowcy stali się narzędziem w brudnych łapskach obłąkanej finansjery. Wiemy o was doktorki jajogłowe mocno wykształcone, wkrótce po was przyjdziemy aby odebrać to coście ukradli przez lata.

Portret użytkownika Shshhssh

W tych czasach wszystko jest

W tych czasach wszystko jest robione by obniżyć ekspansję ludzkości. Nawet w chlebie czy śmietanie można znaleźć rakotwórcze i obniżające libito składniki więc ten antykonopny artykułu sponsorował chyba kaczor lub ktoś z jego otoczenia ... bo wątpię aby jakieś babcie z jednej parafii się złożyły na taki post... słowianie od zawsze byli za pan brat z mocą ziół, wolę zapalić trawkę niż pół nocy chlać wódkę,jarać fajki i zdychać po tym 2-3 dni...

Portret użytkownika Quark

W Polsce jedyną legalną

W Polsce jedyną legalną konopią była ta nasza rodzima konopia przemysłowa , z której pozyskiwano włókno na worki i sznurki oraz paszę dla bydła . W tamtych czasach PRL-u nikt u nas nie słyszał o konopiach indyjskich , które mają owe działanie narkotyczne. Nasza polska konopia ma tak niskie stężenie THC , że o jakimkolwiek narkotyzowaniu się nią nie ma mowy.

Skomentuj