Asteroida 2021 WF3 zbliży się dziś niebezpiecznie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nowo odkryta asteroida oznaczona 2021 WF3 przeleci dzisiaj obok Ziemi w odległości 143 615 km. Moment największego zbliżenia przypadnie na 18:36 UTC (19:36 czasu Polskiego). Zgodnie z obliczeniami astronomów, jest to 133 obiekt typu NEO, który znajdzie się bliżej Ziemi niż Księżyc od początku roku.

 

2021 WF3 należy do grupy asteroid Apollo i ma szacowaną średnicę od 3,5 do 7,7 metrów. Po raz pierwszy zaobserwowano go w Mt. Lemmon Survey w Arizonie 29 listopada.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika paprotka

Jak sztuczny kryzys

Jak sztuczny kryzys pandemiczny unieszkodliwić? Taką kolizją kosmiczną, która pokaże cymbałom, że są gorsze katastrofy niż jakiś wirus krążący po ziemi od tysiącleci, sam wirus miał pecha bo spotkał na swojej drodze naukowca, który chciał go uszlachetnić w wiadomym celu. Dawać tę asteroidę w końcu, niech ludzie się obudzą wreszcie z tego zatrutego snu. 

Portret użytkownika Ciężki Klepok

Może matiz musi wyrobić

Może matiz musi wyrobić tygodniową normę , chyba mu płacą no bo co, za darmo wynajduje i redaguje te wpisy, trochę roboty z tym jest czasem trzeba tłumaczyć. Matize jest sporo ciekawszych tematów od asteroid. Czy każdy może napisać tu artykuł czy trzeba spełnić jakieś warunki ? wie ktoś.

Skomentuj