Jakie są najlepsze nieoczywiste filmy fabularne?

Kategorie: 

Źródło:

Wśród tematów poruszanych w kinematografii można znaleźć nie tylko klasyczne motywy miłości i walki dobra ze złem. Nieoczywiste filmy produkowane są znacznie rzadziej, jednak każdego roku przyciągają do kin i przed ekrany telewizorów znaczną liczbę widzów.

Najlepsze filmy o anoreksji

Przeczytaj o filmach o anoreksji: https://filmi.pl/filmy-o-anoreksji

Anoreksja to poważne zaburzenie o charakterze psychicznym, które już teraz jest określane jako jedna z najczęściej występujących chorób w XXI wieku. Temat ten został poruszony w kontrowersyjnym filmie Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”. Produkcja ta została nagrodzona statuetką za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2015 roku. „Body/Ciało” opowiada historię relacji cierpiącej na anoreksję młodej dziewczyny ze swoim ojcem, którzy muszą zmierzyć się z tym problemem. Choroba Olgi wywiera piętno na każdym aspekcie życia rodziny oraz wszystkich ludziach z jej otoczenia. Inną produkcją poruszającą to zagadnienie jest „Aż do kości” z Lilly Collins i Keanu Reevese’m. Ten wyprodukowany przez Netflix film skupia się na walce głównej bohaterki ze swoją przypadłością, która stopniowo niszczy nie tylko jej ciało, ale też relacje międzyludzkie z najbliższymi. Filmy o anoreksji to najczęściej mocne kino, które sprawi, że widz uroni niejedną łzę podczas trwania seansu.

Na filmi.pl znajdziesz mnóstwo produkcji zagranicznych oraz polskich!

Jakie są najlepsze filmy o przetrwaniu?

Zobacz: https://filmi.pl/filmy-o-przetrwaniu

Filmy o przetrwaniu to gatunek filmowy, który dzięki swojej uniwersalności przypadnie do gustu widzom o przeróżnych preferencjach kinowych. Fantastyczną produkcją tego typu jest „Cast Away – poza światem”, czyli historia pracownika biurowego, któremu udaje się przeżyć katastrofę lotniczą. Osamotniony i pozbawiony podstawowych narzędzi musi przez kilka lat przeżyć na bezludnej wyspie z dala od cywilizacji. Filmy o przetrwaniu bardzo często skupiają się na ukazaniu głównych bohaterów pod kątem psychologicznym. Grany przez Toma Hanksa Chuck Noland będzie musiał zmierzyć się na morskim pustkowiu nie tylko z potężnymi siłami natury, ale też z samym sobą. Innym głośnym filmem poruszającym tematykę przetrwania jest „127 godzin” z Jamesem Franco. Film jest ekranizacją prawdziwej historii Aarona Ralstona, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje uwięziony między półkami skalnymi w jednym z amerykańskich parków narodowych. Emocje gwarantowane.

Filmy o kanibalach – idealny wybór na wieczorny seans

Filmy o kanibalach (https://filmi.pl/filmy-o-kanibalach) to klasyka kina grozy, a jedną z najbardziej charakterystycznych produkcji należących do tego gatunku jest „Teksańska masakra piłą mechaniczną” Tobe’a Hoopera z 1974 roku. Film opowiada historię grupy nastolatków, którzy przez przypadek trafiają do domu przerażającego ludożercy. Budująca klimat muzyka sprawia, że w trakcie seansu można poczuć się jak jeden z bohaterów historii, a choreografia niektórych scen zaskoczy niejednego miłośnika horrorów. Filmem, który w inny sposób porusza to zagadnienie jest „Milczenie owiec” z kultową postacią Hannibala Lectera, która przeraża fanów kina już od ponad 30 lat. Rewelacyjna fabuła i gra aktorska to cechy produkcji, które sprawiły, że film ten zyskał ogromną popularność już w momencie swojej premiery w 1991 roku.

Watykan to fascynujące miejsce, czyli najlepsze filmy o papieżach

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-papiezach

„Dwóch papieży” to film z 2019 roku, który skupia się na niezwykłej historii dwóch przywódców Stolicy Apostolskiej – Josepha Ratzingera i Jorge Mario Bergolio. Produkcja opiera się na relacji byłego oraz obecnego papieża, w momencie zrzeczenia się swojego stanowiska przez Benedykta XVI, co przeszło do historii jako pierwsze tego typu wydarzenie w historii Watykanu. Filmy o papieżach powstawały również w naszym kraju, czego najlepszym dowodem jest „Karol – człowiek, który został papieżem” z 2005 roku, czyli ekranizacja pierwszych lat życia i pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Produkcja to uważana jest za jedno z najwierniejszych przedstawień życia Karola Wojtyły, spośród wszystkich filmów skupiających się na jego osobie. Oba filmy zdecydowanie warto obejrzeć, zwłaszcza jeśli historia Watykanu i Kościoła katolickiego jest dla widza szczególnie interesująca.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Z gustami się nie dyskutuje

Z gustami się nie dyskutuje dlatego to jest tylko moje zdanie.Obecne kino, to coraz większa porażka.Filmy są w większości naiwne,banalne,dziecinne czy też silące się na poruszanie tak odległych,egzotycznych wręcz i w końcu mało ważnych tematów. że  żal w d.... ściska.Zdarzają się również i wiśenki na torcie.Takich filmów jest jednak bardzo mało i nazywa się je często (nie wiedzieć czemu ?) niszowymi Może dlatego że Spiderman gra w innych A Bond ma kolejną misję zbawienia ludzkości ?

Portret użytkownika Babalaszu

"Obecne kino, to coraz

"Obecne kino, to coraz większa porażka" a daj spokój takie gnioty są wytwarzane że nie da się tego oglądać, i wychodzi na to że coraz ciężej zobaczyć coś wartościowego. Główny cel kinematografi to oduraczanie człowieka. Lansowane są przede wszystkim nie moralny tryb życia, wtłaczane teorie oczywiście te "słuszne" , lansowane styl zycia najlepiej lgbtq++ , no i co zauważyłem że w filmach plują na Chrystusa i Boga Ojca , promowany jest oczywiście kosmos i ufoki. Pokazywane są najczęściej masońskie symbole więc wiadomo kto daje kase na filmy. Jedna wielka tuba propagandowa. Z tym że poziom i jakość tej propagandy jest większy niż kiedyś, metody ogłupiania udoskonalono. W ten sposób można w pewnym stopniu sterować społeczeństwami. No jeśli teraz drogi czytelniku dasz mi minusa to powineneś zrobić pauzę i walnąć łbem o telewizor.

Portret użytkownika Quark

Jednemu się podoba zielone a

Jednemu się podoba zielone a drugiemu czerwone - z tym się człowiek rodzi i z tym się nie dyskutuje - tak już jest. A co do zmarłych to masz rację , nie widzę powodu aby nie nazwać kogoś po śmierci "łajzą" skoro za życia nią był .

Strony

Skomentuj