Nadchodzi fala arktycznego mrozu. Temperatura spadnie już 29 listopada

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Brytyjskie Met Office wydało ostrzeżenie przed arktycznym wiatrem który ma nadejść nad Wielką Brytanię w nocu z piątku na sobotę. System niskiego ciśnienia, przynosi silne wiatry i ulewne deszcze, a nawet śnieg w niektórych miejscach. Oczekuje się, że arktyczna aura, dotrze na resztę kontynentu europejskiego do 29 listopada.


Najsilniejsze wiatry dotrą do północnej Szkocji w piątek po południu, a wieczorem rozprzestrzenią się na pozostałą część Szkocji, Irlandii Północnej i niektórych odsłoniętych wybrzeży północnej Anglii. Oczekuje się, że porywy wiatru osiągną 95 km/h. Będzie to wietrzny okres z potencjalnie destrukcyjnymi wichurami, które mogą powodować opóźnienia w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Temperatury w ciągu dnia będą jednocyfrowe, a dla większości możliwe będą nocne przymrozki. Według dostępnych obecnie modeli pogodowych, zimne powietrze szybko rozprzestrzeni się na Francję i Hiszpanię, a 29 listopada na resztę Europy. Kolejny przypływ zimnego powietrza nadejdzie z początkiem grudnia i do 6 dnia tego miesiąca rozprzestrzeni się na Grecję i Turcję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Strony

Skomentuj