„Król Europy” Donald Tusk stracił prawo jazdy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Tusk twierdzi, że ma plan na to, jak pozbawić władzy PiS. Jeszcze go nie ogłosił, a nastrzelał już tyle różnych „gaf”, że TVP zniszczy go swoją propagandą.

W sobotę 19 listopada, koło godziny 11, niedaleko Mławy, policja zatrzymała Donalda Tuska, który jadąc w obszarze zabudowanym 107 km/h, przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów.

I choć trudno w Polsce o kogoś, kto nigdy nie dostał mandatu, a tych, którym zarekwirowano prawo jazdy też jest całkiem sporo, to jednak w kontekście byłego premiera i „prezydenta” UE, chodzi o coś więcej niż tylko o wykroczenie.

Oto mąż opatrznościowy „totalnej opozycji”, pupil Angeli Merkel, człowiek o tylu koneksjach, polityczny „wizjoner”, który miał obalić Kaczyńskiego i zbudować lepszą Polskę, pod swoim dowództwem, takim zachowaniem, traci wszelkie zaufanie publiczne.

Chyba każdy jest świadomy tego, jak TVP będzie teraz „grała” tym tematem. Najpierw Tusk strzelił sobie w stopę swoją dwulicowością w kontekście sporu o „praworządność” pomiędzy Polską a Komisją Europejską, a teraz ucina sobie drugą, pokazując, że nie jest żadnym autorytetem, skoro nie potrafi przestrzegać prawa ruchu drogowego.

Ze strony członków Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się już mnóstwo kpiących komentarzy, wśród których najcelniejsze dotyczą tego, że broniąc „swojego” człowieka, jakim dla Brukseli jest Tusk, być może TSUE każe zlikwidować nie tylko Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, ale także polską policję, która miała czelność złapać takiego „giganta”, jak Donald. PiS sarkastycznie sugeruje także kolejną debatę o przestrzeganiu prawa w Parlamencie Europejskim.

Cóż, jeśli Tusk jeszcze liczył na to, że jego powrót na polską scenę polityczną coś zmieni, to chyba już nawet on sam wie, że PiS mu tego nie daruje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Jak prezes wszystkich prezesów sunął swoją scodą superb 160 km/h  po Wawie, to nie było tyle szumu. Już nie wspomnę o Antonim M. Beatce z Przecieszyna, biskupie z Zamościa i takim jednym, co zimą  jeździł kabrioletem z Brukseli do Jasła. Warto też przypomnieć: biskup pomocniczy z Wawy, który udał się na banicję do klasztoru w US od pędzenia bimbru, takiego pana z Opola, komendata powiatowego policji. 

Portret użytkownika Quark

Wcale bym się nie zdziwił

Wcale bym się nie zdziwił gdyby ten "obszar zabudowany" był jedynie na papierze i znakach drogowych , które stawiane są nie tam gdzie zaczynają się lub kończą zabudowania lecz przeważnie na granicach administracyjnych miasta . W mojej okolicy nie brak przykładów gdzie znak "obszar zabudowany" stoi na skraju lasu lub w szczerym polu gdzie nawet chałupy nie uświadczysz.  Tuska nie cierpię i zdrajcą narodu jest w moim mniemaniu ale znaki u nas w Polsce stawiają idioci , którzy nigdy się nie pofatygowali w teren zobaczyć czy ten znak ma tam jakiekolwiek uzasadnienie. 

Dodam na koniec , że znaki ograniczające szybkość powinno się dostosować (!) do średniej prędkości samochodów na danej drodze , bo kierowcy lepiej wiedzą gdzie z jaką szybkością można jechać niż gryzipiórek przed ekranem komputera w biurze. I wtedy skończył by się "problem" z przekraczaniem dozwolonej szybkości a pod ukaranie podlegaliby TYLKO ci , którzy wyłamując się z normalnego ruchu gonią , wyprzedając wszystkich normalnie jadących. Bo to tylko oni stwarzają zagrożenie w ruchu jadąc szybciej niż wszyscy. Jest tylko jeden problem .. rząd musi zrozumieć , że mandaty są karą dla "piratów" a nie sposobem na dofinansofanie budrzetu . Co nie raz już udowodniono przy okazji kontroli ustawionych fotoradarów szczególnie tych obsługiwanych przez straż miejską.

Portret użytkownika syriues

Niestety pasuje mi ten

Niestety pasuje mi ten czlowiek do bajki Disneya donald scrooge i niemalże jest to osoba iluminaci lub przez illuminator urobiona.niewazne na koszty.tak gadacie o masonach,a o iluminatach w ogóle. Oba te klany są nic nie warte. Nawet jakby jaja złote znosili.......

Strony

Skomentuj