Julia Tymoszenko nawołuje do eksterminacji 8 milionów Rosjan żyjących na Ukrainie?

Kategorie: 

W rosyjskojęzycznych mediach pojawiło się wczoraj szokujące nagranie rozmowy telefonicznej jaką odbyła 18 marca 2014 roku była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko z byłym Sekretarzem Bezpieczeństwa Narodowego Nestorem Szufryczem. Wynika z niej, że "piękna Julia" nawołuje wręcz do eksterminacji ośmiomilionowej mniejszości rosyjskiej na terenie tego kraju.

 

Rozmowa prowadzona jest w bardzo emocjonalnym tonie, ponieważ było to tego samego dnia, kiedy Władimir Putin ogłosił, że Krym jest już częścią Rosji. W czasie rozmowy Szufrycz mówi, że jest w szoku po tym co się stało. Tymoszenko stwierdza, że czas chwycić za karabin i strzelać tym "gnidom w głowę".

 

Szufrycz odpowiedział, że ma nadzieje, iż to nie przerodzi się w konflikt zbrojny na co Tymoszenko powiedziała, że to już zbyt wiele i "trzeba chwycić za broń i zabić pier*nych kacapów wraz z ich przywódcą". Jej rozmówca odpowiedział na to mówiąc, że nie mieli możliwości użycia siły na Krymie. Zwrócił też uwagę na fakt, że Ukrainę zamieszkuje 8 milionów Rosjan, na co Tymoszenko oświadczyła, że "trzeba na nich spuścić ogień broni nuklearnej"

 

Oczywiście można powiedzieć, że Julia Tymoszenko powiedziała to we wzburzeniu spowodowanym niezwykłą sytuacją w jakiej znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi. Jednak wszystkie rosyjskie media przytaczają jej wypowiedzi jako dowód na to jakiego rodzaju ekipa przejęła władzę w Kijowie.

 

 

Źródło: universe-tss.su

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JKJP

Nie rozumiem was ludzie.

Nie rozumiem was ludzie. Putin to jest taki a taki, Tymoszenko taka a taka, prawda taka że to politycy i każdy w swoją stronę ciągnie. Polityka zawsze się łączyła z interesami i pieniędzmi i z tego głównie powodu do polityki ciągną ludzie o takich a nie innych charakterach i inklinacjach. Co do rozmowy to była ona prywatna i mogła sobie mówić co chce i jak chce, nie przedstawiała  oficjalnego punktu widzenia swojego państwa. Gdyby podsłuchać jakiegoś rosyjskiego polityka pewnie nie byłoby wcale lepiej. (choćby oficjalny komentarz w parlamencie rosyjskim o tym jak to Unia poszczeka) Mówicie, że Putin porządek zaprowadzi. Owszem zaprowadzi ale swój, przez który ucierpią również ludzie którzy nie mają nic przeciwko Polsce i polakom, a jedynie chcą zarobić i wychować w spokoju swoje dzieci. Są na Ukrainie i banderowcy, lecz nie mają jeszcze w kraju takiego posłuchu aby stanowić zagrożenie dla Polski. A pod tym względem musimy się nauczyć patrzeć na nasze zagraniczne stosunki. Ukraina w miarę silna jest nam na rękę. Po pierwsze samodzielna i niezależna oznacza słabszą rosję. Po drugie stanowi dla nas potencjalnego sojusznika w wypadku interwencji zbrojnej Rosji. Po trzecie nawet silna nie stanowi takiego zagrożenia jak Rosja. A o Rosji trzeba myśleć jak o zagrożeniu największym. Tego nas uczy historia. Kraj ten jest rządzony przez byłego agenta KGB i wielu ludzi mu podobnych marzących o dawnym  ZSRR. W kontaktach z Rosją trzeba być sprawiedliwym ale zawsze ostrożnym. A rasistowskich uwag zupełnie nie rozumiem. Nie jestem żydem , ale uważam że akurat od nich powinniśmy się czegoś nauczyć. Dookoła swego państwa mają samych wrogów gotowych ich zniszczyć ale muszą się liczyć z ich siłą militarną. Bo ostatecznie po wszystkich rozmowach sprawa zawsze sprowadza się do tego kto potrafi wymóc swój punkt widzenia. My z naszą obecną siłą militarną na pewno nie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem