Asteroida wielkości trzech boisk piłkarskich zbliża się do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Potencjalnie niebezpieczna asteroida znana jako 2004 UE, przeleci niedługo w pobliżu Ziemi. 2004 UE, mierzy od 170 do 380 metrów i jest częścią grupy Apollo. Należące do niej asteroidy, są szczególnie powszechne w okolicach naszej planety, ponieważ ich tory lotu regularnie przecinają się z orbitą Ziemi.

 

Asteroida zbliży się do Ziemi na minimalną odległość 13 listopada. Według szacunków NASA, asteroida minie naszą planetę, w odległości ponad 4 milionów kilometrów. Jest to ponad 11 odległości z Ziemi do Księżyca, co oznacza, że 2004 UE nie jest uznawany za obiekt klasy NEO. Jest to jednak niepokojący widok, ponieważ może rzutować na przyszłe przeloty tak olbrzymich ciał niebieskich. Asteroida została wykryta po raz pierwszy w 2004 roku, a zgodnie z szacunkami NASA, jej następny bliski przelot, będzie miał miejsce w 2051 roku.

Wizualizacja

via GIPHY

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj