Rekordowy przelot asteroidy! Od Ziemi dzieliło ją zaledwie kilka tysięcy kilometrów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2021 UA1, przeleciała obok Ziemi w odległości zaledwie 9 424 km. Od powierzchni Ziemi, dzieliło ją zaledwie 3 000 km. Jest to obecnie trzecia znana asteroida, która przeleciała niemalże tuż nad Ziemią. Obiekt należy do grupy asteroid Aten i ma szacowaną średnicę od 1,2 do 2,6 metra.

 

Co ciekawe, dwie pierwsze pozycje na tej liście, należą do asteroid, które przeleciały obok Ziemi w zeszłym roku. Mowa tu o obiektach 2020 VT4 z 13 listopada i 2020 QG z 16 sierpnia. Od początku roku, stałe obserwacje nieba, natrafiły na blisko 110 asteroid, których orbita przecina ziemską oraz zbliżają się do nas bardziej niż Księżyc. 2021 UA1 został zaobserwowany po raz pierwszy w Catalina Sky Survey w Arizonie 25 października.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Skomentuj