Kolejna asteroida przeleciała o "włos" od Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2021 TE13 przeleciała obok Ziemi w odległości 26 927 km od naszej planety. Największe zbliżenie tego obiektu, przypadło na 12 października 2021 roku.

 

Jest to 101 znana asteroida, która przeleciała bliżej Ziemi niż orbita Księżyca. Jest też 31 najbliższy przelot asteroidy w tym roku. 2021 TE13 należy do grupy asteroid Apollo i została zaobserwowana po raz pierwszy w Mt. Lemmon Survey w Arizonie. Zaobserwowano ją 13 października 2021 roku, dzień po tym, jak zbliżyła się do Ziemi. Obiekt ma szacunkową średnicę od 3,7 do około 8,3 m.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark&emel

"Filmiki o zagrożeniach ze

"Filmiki o zagrożeniach ze strony szczepionek i inne teorie spiskowe wypaczają myślenie wielu użytkowników YouTube’a, wprowadzając dezinformacje i przedstawiając fakty niezgodnie z prawdą. Co gorsza, YouTube błędnie traktowany jest jako platforma zawierająca wyłącznie prawdziwie materiały, których brakuje w telewizji. W związku z tym, teorie spiskowe i pseudonaukowcy znajdują poparcie wielu Internautów. Google postanowiło jednak rozwiązać ten problem.

Jak informuje WIRED, firma z Mountain View zamierza umieszczać pod filmami linki prowadzące do treści opartych na faktach. Dyrektor generalny YouTube, Susan Wojcicki, wyjście widzi w integracji z Wikipedią. Jak ma to wyglądać w praktyce? Przykładowo pod filmem przedstawiającym nieprawdziwą historię i statystyki dotyczące szczepionek, pojawi się link prowadzący do artykułu na Wikipedii. Z kolei pod materiałem o teoriach spiskowych NASA, zaproponowana zostanie historia o lądowaniu na księżycu, która umieszczona jest w artykule na Wikipedii."

Skomentuj