Aspiryna może obniżać ryzyko zachorowania i ciężkiego przejścia COVID-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aspiryna może chronić płuca pacjentów z COVID-19 i zminimalizować potrzebę wentylacji mechanicznej. Według nowych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie George'a Washingtona, ten popularny lek zwiększa szanse pacjentów na ozdrowienie o prawie 50%.

 

Badanie obejmuje dane od pacjentów szpitala GW, a także z University of Maryland Medical Center, Northeast Georgia Health System i innych szpitali w całym kraju. Do badania włączono ponad 400 pacjentów z COVID , z których wszyscy zostali przyjęci do szpitala w okresie od marca do lipca 2020 r. Uwzględniono w nim również choroby współistniejące i inne czynniki ryzyka, w tym dane demograficzne pacjentów. W toku badania, stwierdzono, że osoby przyjmujące aspirynę, miały mniejszą szansę na przejście na wentylację mechaniczną o 44%, przeniesienie na intensywną terapię o 43%, oraz ogólną śmiertelność o 47%.

 

Niska dawka aspiryny, jest powszechnym lekiem dla osób, które cierpią na problemy z krzepnięciem krwi lub są zagrożone udarem. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przeszli atak serca lub zawał mięśnia sercowego. Chociaż koronawirus wpływa na układ oddechowy, jego działanie wiąże się z krzepnięciem małych naczyń krwionośnych, powodując niewielkie blokady w układzie krwionośnym płuc, co prowadzi do zespołu ostrej niewydolności oddechowej ARDS.

Jest to już drugie badanie nad skutecznością aspiryny przeciwko chorobie COVID-19. Izraelscy naukowcy osiągnęli podobne wyniki we wstępnym badaniu w Centrum Medycznym Barzilai w marcu br. Oprócz wpływu na skrzepy krwi odkryli, że aspiryna przynosi korzyści immunologiczne, a grupa przyjmująca ją jest o 29% mniej podatna na zakażenie wirusem.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Polopirynka jest zawsze dobra

Polopirynka jest zawsze dobra, na wiele rzeczy pomaga, ale rozpuszczajcie tabletkę, chyba że kupujecie tę dojelitową.

Głupi to pomysł, wersja dojelitowa, bo niby dlaczego chronimy żołądek, ale dwunastnicy już nie? I dwunastnica może popaść w zapalenie.

Mnie w Covid Polopiryna pomagała, ale mężowi już nie. Sprawa indywidualna.

Portret użytkownika Binx

Należy chronić

Należy chronić zabezpieczonych przed niezabezpieczonymi poprzez zmuszanie niezabezpieczonych do przyjęcia zabezpieczenia, które nie zabezpieczyło zabezpieczonych. Czego nie rozumiecie, płaskoziemcy? Wink

Strony

Skomentuj