Koronawirus doprowadził miliony ludzi do skrajnej biedy, a to dopiero początek problemów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Epidemia COVID-19 doprowadziła ponad 100 milionów ludzi do ubóstwa. Co najmniej 4 miliardy osób na całym świecie, znalazło się poza systemami wsparcia społecznego, opieki zdrowotnej i zabezpieczeniem finansowym. Dane na ten temat, ujawnił Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterres.

 

Sekretarz generalny Antonio Guterres powiedział o tym w poniedziałek podczas panelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Według przytoczonych przez niego ustaleń ekspertów, wskaźniki ubóstwa są związane z niskim poziomem szczepień przeciwko COVID-19, w krajach o niskich dochodach na mieszkańca. Większość mieszkańców krajów rozwiniętych jest zaszczepiona, co pozwala im powrócić do poziomu dochodów sprzed pandemii, już w 2022 roku. Specjaliści z ONZ, niejako przyznają w ten sposób, że represjonowanie osób niezaszczepionych wpływa na rozwój ubóstwa.

Gdyby nie szereg ograniczeń w funkcjonowaniu w codziennym życiu i wycięcie z gospodarki wielu gałęzi rynku, przedsiębiorcy nie musieliby ponosić tak wielkich kosztów, w trakcie trwania pandemii. Teraz pojawiają się jeszcze pomysły aby represjonować niezaszczepionych w miejscach pracy, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na dysproporcje zarobkowe. W obecnej sytuacji, tylko jedna trzecia krajów o niskich i średnich dochodach będzie w stanie umożliwić swoim mieszkańcom przyjęcie tego preparatu. Ponieważ bezpośrednio wiążę się to z możliwościami podróży i uczestnictwa w życiu publicznym, wzrost gospodarczy będzie tam najwolniejszy od 20 lat i nie przekroczy 2,9 procenta.

 

Warto zresztą przypomnieć treść badania z 3 grudnia 2020 roku, przeprowadzonego przez (finansowane ze środków ONZ) UN Development Programme. Wykazano tam, że  COVID może zwiększyć liczbę osób żyjących w skrajnym ubóstwie do ponad 1 miliarda do 2030 roku, a ćwierć miliarda zostanie pogrążonych w skrajnym ubóstwie w bezpośrednim wyniku pandemii. Skala problemu znacznie wyeskaluje, a ponieważ światowe rządy walczą ze swoimi obywatelami na wszystkich możliwych frontach, nie wykluczone że zeszłoroczne prognozy, okażą się "optymistycznym scenariuszem".

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Watrowski

Nie trzeba cezów i całego

Nie trzeba cezów i całego multum radionuklidów i innego promieniotwórczego świństwa żeby podtrzymywać prawdziwą pandemię o wymiarze już niemal apokaliptycznym, pandemię nowotworów złośliwych - o czym oczywiście nie usłyszysz w gadzinowych mediach dezinformacyjnych - a w zupełności wystarczy taki środek biobójczy jak azotyn sodu masowo stosowany w Polsce do tego żeby tzw. wędliny były różowiutkie i żeby można było odświeżać już gnijące ścierwo i dawać ponownie na sprzedaż - oprócz wymienionego związku jeszcze kilka fajnych substancji masowo struwających żywność i nie trzeba radionuklidów!!!

Portret użytkownika Alvi

Dokładnie, dobrze to pamiętam

Dokładnie, dobrze to pamiętam, bo obserwowałem co chwila monitoring. Po kilku dniach nastpił w Polsce ogromny skok skażenia i PYK, dane ze stacji zostały w jednej chili "wyzerowane", a wykres skażenia szedł niemal pionowo w górę...

Portret użytkownika Rumcajs

gdyby takie coś zrobili -

gdyby takie coś zrobili - bomba rozpoczęła by reakcję łańcuchową materiału z CORIUM i nie było by całej planety i nas samych. (tak w skrócie - nie chce mi sie tłumaczyć i pisać o tym - ale w zasadzie cały świat aktualnie siedzi na bombie tak wielkiej że aż nie pojęte - a lont się już pali ale nie wiadomo ile go zostało). Cały czas muszą tam wlewać wodę do chłodzenia żeby nie rosła temperatura corium - jak by tego nie robili to już byśmy ani nie pisali ani tego nie czytali - jeśli wiesz co mam na myśli. 

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Łiskas

Skąd masz info, że ta FRANC

Skąd masz info, że ta FRANC-owata zwierzyna myśli? Pytam poważnie, nie kpię - z uwagi na charakter pracy (którą jeszcze mam, chociaż jakiemuś glutowatemu skur.... marzy się tu model litewski), po prostu nie jestem w stanie przeglądać tylu źródeł i nagrań, ile bym chciał - jak coś o tym masz, to zapodaj, proszę.

Co do Fukushimy - to już w ogóle nie moja działka, chociaż nie kwestionuję, że klimat zmienił się jakoś tak od czasu tamtej "awarii" (chociaż też mniej więcej od czasu katastrofy w Zatoce Meksykańskiej na platformie BP) - ale pisząc, że muszą schładzać te reaktory, czy masz na myśli coś takiego, że mocno przerysowane sceny z serialu The 100 (chodzi o eksplozję reaktorów elektrowni atomowych i całkowite zniszczenie życia na Ziemi) mogłyby częściowo odpowiadać prawdzie? Co rozumiesz poprzez spowodowanie katastrofy ekologicznej przez tą jedną elektrownię?

Strony

Skomentuj