Wielogodzinne przerwy w dostawach prądu paraliżują Indie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Liczące prawie 1,4 miliarda mieszkańców Indie, mają problem z właściwą dystrybucją zapasów węgla. Skutkuje to coraz liczniejszymi i coraz dłuższymi przerwami w dostawach energii elektrycznej.

Kryzys energetyczny w drugim najludniejszym państwie świata, nie jest spowodowany problemami z wydobywaniem węgla, ale niewłaściwym przewidywaniem zapotrzebowania, planowaniem dystrybucji i magazynowaniem tego surowca.

 

W niektórych hinduskich stanach, takich jak: Radżastan, Jharkhand i Bihar, przerwy w dostawach prądu, trwają nawet 14 godzin. W Pendżabie, z powodu 6-godzinnych perturbacji, wybuchły społeczne protesty. Sytuacji nie ułatwia pogoda, gdyż deszcze monsunowe wywołały utrudnienia przesyłu węgla z kopalń do elektrowni.

 

Wzrost cen węgla, spowodował z kolei, że jego import był za drogi dla wielu indyjskich stanów. Problemy z prądem utrudniają władzom Indii walkę z pandemią COVID-19 i odbudową gospodarki. Sytuacja jest poważna, bo w tak zaludnionym i jednocześnie słabo rozwiniętym infrastrukturalnie kraju, ogromna liczba ludzi może być teraz w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

 

Z kryzysem energetycznym zmagają się również Chiny, zatem dwie największe potęgi Azji prowokują słuszny niepokój na światowych rynkach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika dominikq

Konstytucja RP jednoznacznie

Konstytucja RP jednoznacznie określa, że jedynym sposobem utraty polskiego obywatelstwa jest jego zrzeczenie się (art. 34).
Państwo samo nie może odebrać obywatelstwa jednostce.
Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.

 

Portret użytkownika Oo

Widzę, że szurow na tej

Widzę, że szurow na tej stronie co raz mniej, tylko nieliczni tzn najbardziej nieudolni życiowo dalej tu siedzą i piszą swoje prorocze wizję które się nigdy nie spełniają Biggrin strona do zamknięcia tak samo jak i innemedoum bo to już kpina i karykatura, większość artykułów to adminowe przemyślenia bez dodanych źródeł. 

Ja się pytam gdzie to nibiru?gdzie te świry co twierdziły że są kumate bo mają piwnice i słoiki w piwnicy i oni przetrwają wszystko a nie to co ich nieświadomi sąsiedzi ..xD

Portret użytkownika Rumcajs

Świat poyebało równocześnie i

Świat poyebało równocześnie i będzie to następowało z powodu tego co widać poniżej: 

1000 ton super toksycznych i rakotwórczych pierwiastków dziennie dostaje się do ekosystemu ziemi. Krótko pisząc to tak jak by wywalać codziennie od ponad 10 lat po 1000 ton super radioaktywnych odpadów gdzie popadnie - które trafiają poprzez wodę, powietrze i jedznie prosto do ciebie. Stąd macie plandemie i srovid dla zmyłki i zajęcia waszych głów bzdurą abyście dali się tylko wsadzić do pieca po zaszczepieniu trutką z opóźnionym zapłonem. Szczepienia tym gównem działają tak samo jak to skażenie - z opóźnionym zapłonem. A tu kolejny dowód na to "COŚ" co pokazał dr. Franc Zalewski https://tiny.pl/99m42

https://www.google.com/search?q=fukushima+corium+melted+reactor&client=opera&hs=fah&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiH_bWTkMXzAhUoxosKHR1BDvoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=917&dpr=1

gówno mnie obchodzą wasze minusy polskojęzyczne trolle - zdechniecie tak czy siak, a waszym koszmarem nieskończonym będzie to co robiliście na ziemi... 

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Strony

Skomentuj