Prezydent Brazylii został oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Przeciwko Jairowi Bolsonaro wniesiono oskarżenie o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości. Ma ono związek z udziałem prezydenta Brazylii w wylesianiu Amazonii.

To pierwsza sprawa, w której oskarżenie wiąże wylesianie z ponoszeniem śmierci przez wielu ludzi. Skargę przeciwko Bolsonaro, złożyli aktywiści ekologiczni ze znajdującej się w Austrii organizacji AllRise.

 

Prezydentowi Brazylii zarzuca się, że usuwał i osłabiał znaczenie ustaw, agencji oraz jednostek, które zajmowały się ochroną lasów Amazonii. Bolsonaro swoimi decyzjami miał przyczyniać się do niszczenia każdego roku 4 tysięcy metrów kwadratowych lasów deszczowych.

Taka skala wylesiania, zdaniem aktywistów, doprowadzi do 180 tysięcy ofiar śmiertelnych na całym świecie, w związku z nadmierną emisją gazów cieplarnianych. W najbliższych miesiącach czołowych polityków oskarżanych o zbrodnie przeciwko ludzkości może być jednak więcej, bo ciągle w grę wchodzą pozwy w związku z działaniami władz w czasie pandemii COVID-19.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Quark

W artykule napisano : 

W artykule napisano : 

4 tysiące metrów kwadratowych

 Mówiąc po "naszemu" to zaledwie 0.4 ha .. czyli zapewne chodziło o 4.000 km2 . Ale co ma wspólnego to wylesienie ze zgonami ludzi na całym świecie ? Jak już to ci aktywiści powinni się zająć TRUCICIELAMI a nie gazami cieplarnianymi !

Portret użytkownika jaceks77

4000 m2 to 0,4 ha przez 10

4000 m2 to 0,4 ha przez 10 lat to jakieś 4 ha, w pożarze w Grecji poszło z dymem 50 tys. ha. Pożar Rosja 2019 - 2,7 mln ha.Pożar Australia 2020 - 17 mln ha. Czegoś nie rozumię jak się 4 ha ma do tysięcy i milionów ha. Najwięcej spłonęło w Australi więc połowa ludzi tam mieszkających powinna odpowiedzieć za zbrodnię przeciwko ludzkości 17 000 000 : 0,4 = 42 500 000 mln. Aktywiści ekologiczni to naprawdę nie mają pojęcia o tym co zachodzi na Ziemi.

Portret użytkownika Prorocznia

a pamiętacie te wielkie

a pamiętacie te wielkie "pożary amazońskie" tak pięknie prezentowane w tiwi? Francja alarmowała! Artyści słali pieniądze na ratowanie lasów..A chodziło jedynie o ceny kukurydzy z Ameryki i że Francja na tym dużo straci...Lasy są wycinane i owszem ale przez koncerny made in USA. Nagonka na prezydenta, to nic innego jak konsekwencja jego antykowidianizmu. PRO PA GAN DA!!!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

W Brazylii ma miejsce inny

W Brazylii ma miejsce inny ciekawy proces - zmniejszanie kontroli państwa nad przemysłem naftowym. Z każdym kolejnym rokiem rządów tego trepa z junty wojskowej Made by CIA brazylijski przemysł naftowy jest krok po kroku oddawany zagranicznym podmiotom gospodarczym. Jeszcze z 5 lat  rządów tej marionetki i Brazylijczycy stracą kontrolę nad kluczowymi i strategicznymi sektorami swojej gospodarki. 

 

Strony

Skomentuj