Meteoryt wpadł przez dach do domu - prosto do sypialni

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Profesor Stephen A. Nelson obliczył szanse na śmierć przez uderzenie meteorytu na około 1 do 250 000. Przekonała się o tym niedawno mieszkanka Kolumbii Brytyjskiej, która znalazła w swoim łóżku fragment meteorytu. Skała leżała tuż obok jej głowy i niewiele brakowało aby pozbawiła ją życia. Kobieta obudziła się z meteorem na poduszce. Cudem uniknęła śmierci

 

Do zdarzenia doszło 4 października. Ruth Hamilton, po przebudzeniu dostrzegła dziurę w dachu i suficie swojej sypialni. Po dokładniejszej obserwacji, zauważyła że obok niej, znajduje się enigmatyczny kawałek skały. Początkowo, kanadyjka sądziła iż jest to gruz z pobliskiego placu budowy, co jednak zostało wykluczone po telefonie policji. Kobieta obawiała się również, że padła ofiarą nieudanej próby włamania, jednak również i to wyjaśnienie okazało się niezgodne z prawdą.


Źródło: Ruth Hamilton

Dopiero po rozmowie z sąsiadami, Hamilton dowiedziała się, że poprzedniej nocy na niebie pojawiła się smuga po przelocie meteora. Wówczas zrozumiała, że w środku nocy przebudziło ją uderzenie kosmicznej skały, a raczej jednego z jej odłamków. Warto przypomnieć, że jedyna udokumentowana śmierć od uderzenia meteorytu, miała miejsce 22 sierpnia 1888 roku, w Sulaymaniyah w Iraku. W wyniku zderzenia z kosmicznym obiektem, jeden mężczyzna stracił zycie, a drugi został sparaliżowany.

 

Kobieta, planuje zatrzymać kosmiczną skałę na pamiątkę tego szczęśliwego zbiegu okoliczności. Narazie, kanadyjka mierzy się z firmą ubezpieczeniową, która wciąż ustala czy dziury w dachu spowodowane przez kosmiczne śmieci, są objęte jej polisą. Najwyraźniej firma nigdy wcześniej nie miała takiego roszczenia. Na całe szczęście, w zależności od wagi kosmicznej skały, kobieta może zarobić na naprawę ze sprzedaży samego meteora. Ich ceny wahają się od 50$ do nawet 1000$ dolarów za gram kosmicznej skały.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika r

A gdzie to jest napisane, ze

A gdzie to jest napisane, ze na tyle meteorytow? Trzeba by sprawdzic w oryginale co tam gosc wybelkotal. W dodatku ciekawy w takim razie jestem, jak wyliczyli tak dokladnie ilosc spadajacych meteorytow. Kolejny stek bzdur a nie artykul.

Skomentuj