Już wkrótce 5 miliardów ludzi będzie walczyć o dostęp do wody

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niebawem najpoważniejszym wyzwaniem dla cywilizacji nie będą kurczące się zasoby paliw kopalnych, a brak dostępu do najważniejszego składnika życia - wody.

Światowa Organizacja Meteorologiczna przedstawiła apokaliptyczne wręcz prognozy, dotyczące pogłębiającego się globalnego kryzysu wodnego. W niedalekiej przyszłości może dojść do wojen o dostęp do źródeł wody pitnej.

 

W 2018 roku niedobory wody dotknęły 2,8 miliarda ludzi. 3,6 miliarda osób nie ma dostępu do wody pitnej co najmniej przez miesiąc w roku. W 2050 roku trwające przez coraz dłuższe okresy czasu niedobory wody, staną się wielkim problemem dla 5 miliardów ludzi.

 

Gdy jednak mowa o globalnym ociepleniu, warto brać pod uwagę to, że straszenie apokalipsą z powodu katastrofalnych zmian klimatu ma na celu nie tyle ratowanie Ziemi, co nakręcanie koniunktury na inwestowanie w „Zielony Ład” i ponoszenie gigantycznych kosztów destrukcyjnej transformacji energetycznej, która także przyniesie ogromną liczbę ofiar, przede wszystkim ekonomicznych.

 

Skoro ONZ tak bardzo troszczy się o ludzkość, to niech wymyśli inny sposób niż dokręcanie finansowej śruby wszystkim państwom w związku z dekarbonizacją. Tym bardziej, że Chiny mają to w nosie i nie przejmują się tym, co dla UE stało się priorytetem. Mamy do czynienia z ogromnym wyzwaniem, ale podejście do zmierzenia się z nim, jest zniewolone konfliktem interesów.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Lisek

Dlatego że mamy

Dlatego że mamy niekontrolowany przyrost naturalny w biednych krajach gdzie niema wody... W krajach biednych jedna kobieta rodzi 4..5..6 dzieci w krajach rozwiniętych takich jak Polska a nawet Chiny 0..1...max 2. Po co na ziemi 10 miliardów ludzi? Wystarczy 2..4 miliardy aby nie zabijać tej planety.

Portret użytkownika Quark

Jak się mądrzejsi i lepsi

Jak się mądrzejsi i lepsi pozabijają to głupsi i gorsi przetrwają , nie oto chodzi ! Przepielić trzeba grządki , chwasty powyrywać i odrosty poodcinać , żeby ogród zwany ziemią zdrowy był . Do odstrzału są mutanty , zwyrole , przestępcy (ci gorsi) , degeneraci , bandyci (niewyłapani) , psychicznie chorzy (ci szkodliwi jak Hanibal Lekter itp.) i głupki - bo tych jest najwięcej . 

Portret użytkownika yadunan

Ludzie jak najbardziej

Ludzie jak najbardziej powinni dbać o Matkę Ziemię. Tylko to dziwne jest, że cłly Izrael korzysta z odsalarni wody morskiej. Jaki problem zastosować tą technologię? Problem skończony.

Portret użytkownika nn

Izrael - obecnie wg danych są

Izrael - obecnie wg danych są 4 stacje odsalania co zaspokaja poniżej 50% zapotrzebowania w maistach. Rolnictwo korzysta z wód głębinowych, której zapasy się kończą - zobacz jałowe pola na googlemap. I tak w Izraelu płacą za wodę połowę tego co my.

 

nn

Strony

Skomentuj