Gazprom "szczerze współczuje wszystkim krajom, które dotknął gazowy szok cenowy"

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rosyjska propaganda zawsze była na wysokim poziomie, ale na to chyba nikt się nie nabierze. Gazprom udaje, że mu smutno z powodu "skubania" narodów uzależnionych od jego gazu.

Wiceprezes największej rosyjskiej firmy - Jelena Burmistrowa - oświadczyła, że Gazprom wyraża szczere współczucie dla wszystkich państw, które mierzą się z bezprecedensowymi cenami na rynku gazu.

Oczywiście uznała ona, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu, są... długoterminowe umowy z Gazpromem na dostawy tego surowca.

Zatem rosyjski potentat ma być jedynym skutecznym lekarstwem na "kolosalny szok dla gospodarki każdego kraju”.

To doprawdy absurdalne, że koncern stojący za Nord Stream 2 opowiada bajeczki o tym, że jest mu przykro, iż zarobi dziesiątki miliardów dolarów na zawyżonych cenach gazu.

Jest to kolejny przejaw tego, że Putina cała ta sytuacja bawi i wprowadza w doskonały nastrój. Zdaje sobie bowiem sprawę, jak dużą przewagę posiada obecnie Rosja i zapewne ma już pomysły na to, jak to spożytkować.

Wiele wskazuje na to, że będzie to geopolitycznie bardzo trudna zima.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika n

No i generalnie kobieta ma

No i generalnie kobieta ma rację a komentarze wsakzują a tylko na brak znajomości tematu przez piszących. Kontrakty długoterminowe pisane są tak żeby zabezpiezcyć w miarę stałą i przewidywalną cenę surowca więc jeżeli ktoś podpisze taki kontrakt na 15 lat to nie będzie odczuwał chwliowego spekulacyjnego wzrostu cen.  Odczują to ci którzy muszą dokonać zakupów na giełdzie lub awaryjnych bo rezerwy się wyczerpały.

Niemcy decydując się na budowę NS2 też wiedzieli co robią i z pewnością zapewnili sobie długoterminowy kontrakt  po wynegocjowanej cenie. Natomiast koszt budowy nitki polskiego Baltic pipe ma wzrosnąć 3 krotnie co stawia pod zankiem zapytania opłacalnośc tego przedsięwzięcia. Pewnie teraz taniej będzie kupować gaz od Niemców i o to  właśnie chodziło.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Marcinku nieszczęśliwy… czy

Marcinku nieszczęśliwy… czy nikt cię nie uświadomił że szprycę przyjmuje się na ramię… a nie bezpośrednio w miejsce mózga… pozazdrościłeś sztucznej „inteligencji” Talilinko-Matizyskom… i próbujesz ich przeskoczyć… za szekle jesteś gotów sprzedać tupę… i duszę… i uważasz że to wielki wyczyn… -  to spróbuj je ODZYSKAĆ !!!

...Bo wszystkiemu winna jest Rassija i Putin… aaa… przypadkiem nie NAZIpydalskaXUJNIA… nie bandyci Ze&USA… nie HAHAzaraska zwyrodniała jaruśmułkowa mafia… ??!!

POLSKA jest mordowana, zarzynana, rozkradana, rozgrabiana, hańbiona, gwałcona, podstępnie przejmowana, zawłaszczana, ogłupiana, otumaniana i bezczeszczona itd……………… a ty i tobie podobni usłużnie pomagacie okupantom dobićjać NASZĄ OJCZYZNĘ… plując jeszcze na SŁOWIAN !!!

…. Ślepyś i głupi – to nie siadaj do klawiatury… Bo zaprawdę powiadam ci… każda sprzedajna, kolaborująca i okupacyjna MENda działająca na szkodę SŁOWIAN zapłaci za swe czyny i podłości !!!

Udajecie wielkich „REDAKTORuff”… to najpierw stańcie po właściwej stronie… a skoro u nas żadna sprzedajna dziennikarska kuTfa  nie jest w stanie powiedzieć PRAWDY… to  tutaj masz przykład jak się zachowuje POLAK i PATRIOTA z odległej krainy… >>>

   Sojusznicy i Partnerzy - magiczne słowa NIC nie znaczące...

       https://www.youtube.com/watch?v=I8BYqCjfcb4&t

Portret użytkownika Quark

Po co kupować coś co można

Po co kupować coś co można samemu wytworzyć i być niezależnym ? Nasz kraj w dużej jeszcze mierze jest rolniczy , można więc produkować biogaz z odpadów (resztki organiczne , obornik , ścieki itd.) .Kto by wypuszczał ścieki do rzeki gdy byłyby one surowcem ? - chyba tylko trzaskowski !  Mamy duże pokłady węgla , które można poddać zgazowaniu (a także przerobić na benzynę - po co kupować ropę ?) , mamy odpady tworzyw sztucznych (z którymi nie ma co zrobić) a da się je również przerobić na gaz - pozbywając się od razu problemu . Mamy sterty zyżytych opon samochodowych , również do przerobienia na gaz a jeszcze się z nich metal odzyska ! Mamy chemików i inżynierów , którzy opracują odpowiednie technologie i instalacje . Mamy też dopłaty unijne do inwestycji proekologicznych , więc ... na co oni czekają ? A odpowiedź brzmi , czekają na dopłaty do wypłaty (!) , bo to politycy a nie gospodarze Polski ! Wystarczy obejrzeć pierwsze z brzegu obrady sejmowe by się przekonać , że na pyskowaniu i przepychaniu w odpowiedzialności to się oni świetnie znają ale pomyśleć o nas i naszym kraju to nie ma komu ! 

Portret użytkownika ARTUR

Putin ma powody do

Putin ma powody do zadowolenia gdyż dzięki Polsce która blokowała rurociąg bałtycki zarobił już 4 miliardy dolarów na czysto , oczywiście nie licząc dostaw typu " spot " . Na dodatek przyszłe dostawy poza Niemcy , które mają kontrakt długoterminowy po starej cenie , będą podpisywane po cenie aktualnej .

Portret użytkownika Maryjan_66

Jest w tym dużo ukrytej

Jest w tym dużo ukrytej prawdy. Ceny surowców energetycznych są podkręcone kilkurotnie przez pośredników i papiery na nie, kontrakty finansowe, i nie mają nic wspólnego z kosztem ich pozyskania. Dorzuca się eko-polityka, czyli nakładanie nowych podatków pod przykrywką walki ze zmianami klimatu. A płacić ma Kowalski, jest to podatek od głupoty.

Portret użytkownika Ractaros96

Jakie elektrownie? Do 2030

Jakie elektrownie? Do 2030 roku połowę trzeba będzie wyburzyć i nie mówię o odchodzeniu od węgla, a o wieku samych elektrowni. Przez ostatnie 20 lat inwestycje w energetykę były ogólnie nieistniejące. Jechało się na dorobku PRL-u, a teraz płacz.

Głupi wyborcy wybierali głupich polityków w tym czasie i teraz bedą płacić kilka razy więcej za prąd.

Naprawdę sam zaczynam odczuwać potrzebę udowodnienia ludziom, że da się we własnym domu nie płacić za prąd i ogrzewanie, ale biedni narzekacze, którzy marnują swoje ciężko zarobione pieniądze na używki i inne głupoty będą dalej narzekać i gadać, że się nie da. Głupie i ślepe owieczki, które nie chcą wziąć spraw we własne ręce.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Co do tego, że społeczeństwo

Co do tego, że społeczeństwo wybiera baranów to się zgadzam, ale co do tego, że elektrowni nie modernizowano to nie. Dla zakładu energetycznego to jest naprawdę pikuś sfinansować sobie i przeprowadzić modernizację, jeśli tylko mafiozi zwani politykami nie wiążą inżynierom rąk (a ich wykonawcami są głupi prezesi zakładów z nadania politcznego, często po jakiejś zoologi, szkole morskiej lub czymś podobnym).

Orzewanie domków to najmniejszy problem przy rosnących cenach energii. Większy problem to, że nie będziesz miał wody, kanalizacji, szpitali, transportu, lekarstw, a przede wszystkim porządku i spokoju, bo drastycznie wzrośnie przestępczość.

Portret użytkownika n

Zgadzam się, wreszcie

Zgadzam się, wreszcie sensowna wypowiedź.  Energetyka była modernizowana tam gdzie głupi politycy nie wpychali swoich paluchów i obecnie byłaby w stanie zaspokoić potrzeby krajowe gdyby nie polityka antywęglowa Unii. Elektrownie są również wyposażone w instalacje oczyszczania spalin i w minimalnym stopniu oddziałują na środowisko. Jest tylko kwestia hałd odpadów paleniskowych (nie do uniknęcia przy węglu) oraz emisji CO2 która jest naturalnym procesem przy spalaniu. Btw. spalanie gazu ziemnego które tak promuje Unia również powoduje emisję CO2 ale politycy chyba jeszcze na to nie wpadli. Poza tym podważyło by to sens NS i NS2 a to przecież projekty priorytetowe dla Niemiec. 

Szkoda tylko polskiej Ostrołeki bo gdyby od 2010 znalazły się środki na finansowanie to elektrownia była by już gotowa i nikomu nie przyszło by do głowy żeby ją wyburzyć, A tak zostaliśmy bez źródła prądu.

Odnośnie polskiego gazociągu Baltic Pipe to zapowiedzinao 3- krotny wzrost kosztów. Nie z powodu przyczyn technicznych czy budowlanych ale trzeba na nowo zapłacić za pozwolenia środowiskowe. Czyli urzędnicy chcą kilkaset mln. euro za napisanie pozwoleń na nowo  i to my za to zaplacimy. Tak wychodzimy na tzw. Zielonym ładzie i członkowstwie w Unii.

Strony

Skomentuj