Szwedzki rysownik, który narysował karykaturę proroka Mahometa, zginął w wypadku samochodowym

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szwedzki artysta Lars Wilkes, któremu wiele lat temu groziła śmierć za karykaturę proroka Mahometa z ciałem psa w 2007 roku, zginął w niedzielę w wypadku komunikacyjnym.

 

Podobno do zderzenia doszło między ciężarówką a samochodem, którym podróżował Lars Wilkes i jego ochroniarze. Przyczyna zdarzenia jest obecnie badana.

 

Przed stworzeniem „swojego dzieła” Wilkes był prawie nieznany poza Szwecją. W swoim kraju zasłynął między innymi z tego, że bez pozwolenia zbudował drewnianą rzeźbę w rezerwacie przyrody w południowej Szwecji, co spowodowało długą batalię prawną. Został ukarany grzywną, ale morska rzeźba, tj. losowo pozbijana sterta drewna, co roku przyciąga dziesiątki tysięcy zwiedzających.

 

W lipcu zmarł duński artysta Kurt Westergaard, którego karykatura Mahometa wywołała krwawe niepokoje w niektórych krajach muzułmańskich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj