CIA rozważała porwanie lub zabójstwo Juliana Assange'a

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Espen Moe/CC BY 2.0

Założyciel WikiLeaks, Julian Assange ujawnił w 2017 roku wrażliwe dane, dotyczące metod szpiegowskich stosowanych przez CIA. Jak się teraz okazuje, amerykańska agencja chciała zemścić się na demaskatorze a wśród najbardziej radykalnych pomysłów był porwanie i zabójstwo Assange'a.

 

Vault-7 to zestaw dokumentów, który serwis WikiLeaks opublikował w marcu 2017 roku. W publikacji szczegółowo opisano techniki hakerskie i szpiegowskie stosowane przez Centralną Agencję Wywiadowczą. Vault-7 składała się z ponad 8 tysięcy dokumentów. Przypomnijmy, że Julian Assange ukrywał się w tamtym czasie w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie.

Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez serwis Yahoo, w 2017 roku agencja CIA przedstawiła amerykańskiemu rządowi bardzo szeroki zakres propozycji w kontekście założyciela WikiLeaks. Agenci rozważali m.in. zabójstwo i porwanie Juliana Assange'a. Podobno amerykańscy urzędnicy mieli wtedy pozyskać dane wywiadowcze sugerujące, że Rosja planowała przetransportować Assange'a z ekwadorskiej ambasady w Londynie do Moskwy. Wtedy CIA przedstawiła kolejne pomysły, które miały w domyśle zagwarantować, że słynny demaskator nie ucieknie na wschód. Dyskutowano z rządem m.in. nad możliwą strzelaniną z rosyjskimi agentami na ulicach Londynu czy staranowaniem pojazdu, w którym miałby być przewożony Assange.

 

Ostatecznie wszelkie plany wobec założyciela WikiLeaks porzucono. Administracja Donalda Trumpa uznała, że porwanie Juliana Assange'a i przetransportowanie go z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych mogłoby skutecznie zablokować próby postawienia go przed sądem za kradzież i publikację tajnych danych oraz szpiegostwo na niekorzyść USA.

11 kwietnia 2019 roku, policja wyprowadziła Juliana Assange'a z ambasady Ekwadoru w Londynie

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku, zanim ekwadorska ambasada w Londynie wydała demaskatora brytyjskiej policji, Assange obawiał się, że może zostać zamordowany. Jak widać jego obawy nie były bezpodstawne. Dokładnie 11 kwietnia 2019 roku policja za zgodą władz Ekwadoru weszła do ambasady, siłą wyprowadziła Assange'a z budynku i zabrała go do aresztu. Od tamtego czasu, założyciel WikiLeaks przebywa w więzieniu w Belmarsh w Londynie.

 

W maju 2019 roku Stany Zjednoczone postawiły Assange'owi nowe zarzuty i w przypadku ekstradycji zagroziły mu karą 175 lat więzienia. Jednak pobyt w celi bardzo negatywnie wpłynął na jego stan zdrowia. Biorąc również pod uwagę to, że Assange mógłby nie doczekać się sprawiedliwego sądu w USA, Wielka Brytania w styczniu 2021 roku odmówiła jego ekstradycji. Od tego czasu wciąż przebywa w więzieniu, gdzie oczekuje na kolejny proces.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Jeśli chcesz walczyć o

Jeśli chcesz walczyć o wolność i prawdę, takie wypadki masz na starcie wkalkulowane w przyszłe CV. Szczerze to dla Assange'a, Wikileaks, oraz innych "demaskatorów" faszystowskich i totalitarnych poczynań rządów wielki szacunek.

Portret użytkownika Set

a te całe domniemane

a te całe domniemane dziadostwo w środku przetrwa tak wysokie temperatury ? Czy ktoś stąd nie ma czasem dostępu do laboratorium by zobaczyć, co to jest, gdy zostałoby znalezione? Nie mówię oczywiście, aby oddawać to do laboratorium samemu, bo to mijałoby się z celem.

Portret użytkownika Set

Czasem, gdy patrzę na

Czasem, gdy patrzę na wiadomości podawane na RT, wygląda to tak, jakby był on wystawiony jako wizytówka tej stacji, że stacja RussiaToday jest wolnościowa i popiera Assangea, jednocześnie małym druczkiem jest napisane, że zostałą przejęta dawno temu przez usa.

Wygląda to też na zajmowanie umysłów ludzi nieustanną walką o wolność tegoż pana, przy okazji nie myślą o niczym innym, co jest przepychane podczas ich uwagi skupionej jedynie na nim.

Portret użytkownika Set

Czasem jak patrzę ma

Czasem jak patrzę ma wiadomości na RT, to wygląda to, jakby on był wystawiony jako wizytówka tej stacji, że stacja RussiaToday jest wolnościowa i popiera Assangea, jednocześnie małym druczkiem jest napisane, że zostałą przejęta dawno temu przez usa.

Wygląda to też na zajmowanie umysłów ludzi nieustanną walką o tego pana, przy okazji nie myślą o niczym innym, co jest przepychane podczas ich uwagi skupionej jedynie na nim.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Niektórzy zmieszają w

Niektórzy zmieszają w komentarzach Assange'a z błotem. Być może mają rację, a być może są to rządowe ludziki, które same srają w gacie na myśl o demaskatorstwie. Ja Assange'a nie znam na tyle by go oceniać, wiem natomiast, że wikileaks w swoim czasie było takim BitChute i pozwoliło ludziom dotrzeć do tego co inaczej zostałoby skasowane. Wiem też, że agencje wywiadowcze to najbardziej zbrodnicze mafie, które powinny zostać zdelegalizowane, a agenci osądzeni jako zwykli przestępcy.

Skomentuj