Starlink może być "GPS-em dla każdego"

Kategorie: 

Źródło: Starlink/SpaceX

Starlink może być jednym z największych biznesowych sukcesów Elona Muska. Do tej pory kojarzył się głównie z globalnym upowszechnieniem dostępu do Internetu. Teraz okazuje się, że świetnie poradzi sobie także w roli alternatywy dla GPS.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce każdy z nas, będzie mógł stworzyć dla siebie swój osobisty system pozycjonowania.

Badacze Uniwersytetu w Ohio, udowodnili, że Starlink może być wykorzystany jako nawigacja satelitarna.

Opracowali algorytm sztucznej inteligencji i skorzystali z sygnału wysyłanego przez kilka satelitów Starlink. Wykazali, że system był w stanie określić ich położenie z dokładnością do 7,7 metra.

Starlink określił także położenie samolotów w trakcie lotu, z dokładnością do 5 metrów.

GPS określa co prawda położenie z dokładnością od 30 centymetrów do 5 metrów, ale dla zwykłych zjadaczy chleba taki zasięg powinien w zupełności wystarczyć.

Trzeba przy tym dodać, że testy naukowców nie odbywały się przy współpracy ze strony inzynierów SpaceX. Nie musieli ponadto wykorzystywać danych przesyłanych przez satelity Starlink. Jedyne z czego korzystali, to opracowany algorytm SI oraz informacje na temat położenia satelitów.

Testy odbyły się z wykorzystaniem jedynie kilku satelitów. Obecnie cały system Starlink liczy 1700 urządzeń, a docelowo ma ich być nawet 40 tysięcy.

Zatem z całą pewnością możliwe jest znaczące zwiększenie dokładności pozycjonowania. Dzięki temu nowy system może za darmo pomagać w pracy poszczególnych ludzi oraz firm i organizacji.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika krasuha

Myślę że grafen u szczepanów

Myślę że grafen u szczepanów będzie reaktywną substancją typu black Go. Dlatego robione jest wszędzie jak największy zasięg pól elektromagnetycznych, po to by bio-robot szczepan zawsze gdzieś był pod wpływem sterującego nim pola. Te tak zwane 'inteligentne przedmioty' i całe to smart to nic innego jak homonto na łep szczepanów. Jeśli to przejdzie to niewolnictwo osiągnie najwyższy możliwy poziom i to będzie koniec człowieczeństwa - zostanie tylko hodowla bydła dla pasożyta.

Portret użytkownika Jony V

Pamiętam był taki serial,

Pamiętam był taki serial, gdzie coś podobnego do anten komórkowym montowano na świecie i testowali to na zwierzetach.

Efekt był taki że znaleźli sposób na wyłączenie natychmiastowo życia w ptakach po przez emisje pewnego sygnału z tych anten.

Potem testowali to na ludziach z powodzeniem. Sądze że te satelity mają własnie takie zadanie a szczepionki to tego dopełnienie.

Oni poprostu w jednej sekundzie pozbawią życia kilka miliardów ludzi. My możemy myśleć że technologia tak daleko jeszcze nie zaszła. ale ten serial był emitowany gdzieś  w latach 2007r. A co chwile się słyszy o spadających stadach  ptaków.

Portret użytkownika Robaczkowa

Jakim - WAM?  Ja nie należę

Jakim - WAM?  Ja nie należę do żadnej organizacji.

Ale popieram to co robią i jeżeli mogę jakoś nieco pomóc w rozejściu się tej informacji to to robię. Nic mnie to nie kosztuje!

Ci ONI walczący z dyskryminacją niezaszczepionych walczą DLA NAS aby nam się wszystkim lepiej łatwiej żyło.

Portret użytkownika Wungiel

Szkoda się strzępić na tego

Szkoda się strzępić na tego specjalistę od elektronarzędzi, forumowego niedojdę - wujka dobrą radę.

Ale popieram to co robią i jeżeli mogę jakoś nieco pomóc w rozejściu się tej informacji to to robię. Nic mnie to nie kosztuje!

Niewielu obecnych tu forumowiczów angażuje się tak jak Ty, więc myślę, że forumowy order spokojnie Ci się należy - i to wcale nie wystrugany z ziemniaka!

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Wiertara do chazara

ONI nic nie robia , musze cie

ONI nic nie robia , musze cie rozczarowac. A TY tylko pomagasz im ,zeby ludzi trzymali w kagancach i na smyczy. ( nie dotyczy to masek)

kagance - bo nie mozecie sami skandowac swoich hasel tych prawdziwych

smycz bo nie mozecie robic nic co ONI wam nie kaza.

podsumowujac : STRATA CZASU  i twojej roboty. poki nie wyeliminujecie tych co wami kieruja i prowadza w maliny.

 

Strony

Skomentuj