Sensacyjny wywiad dziennikarki z ministrem energii, ujawnia energetyczny zamach na Polskę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Telewizja Republika, choć jest raczej niszowa, bardzo sprzyja władzy PiS. Dlatego wywiad dziennikarki Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim, może nigdy nie ujrzeć pierwotnej, nieocenzurowanej formy.

Piotr Naimski pełni funkcję pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Jest więc w centrum wszelkich decyzji, odnośnie przyszłości polskiej energetyki, w kontekście poronionych pomysłów UE i państw, zrzeszonych w ramach Porozumienia Paryskiego.

Ewa Stankiewicz w końcu pokazała, na czym polega dziennikarstwo i zaczęła, mówiąc kolokwialnie "dokręcać śrubę" kolejnymi, bardzo niewygodnymi dla Naimskiego i rządu pytaniami:

Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej?

– To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej – odpowiadał Naimski.

Na co Stankiewicz reaguje:

Czy to nie jest wobec tego samobójstwo? Dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie?

Naimski konstatuje więc:

Gdyby nie było tych uwarunkowań, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania.

Potem minister zaczął zrzucać winę na rząd Tuska, ale Stankiewicz nie dała się wybić z tropu, więc zauważyła, że tzw. "Zielony Ład" UE, to kwestia ostatnich kilku miesięcy, a więc jego ustalenia i konsekwencje dla Polski, leżą wyłącznie po stronie PiS.

Dziennikarka dopytywała jeszcze o to, kto negocjował dla Polski jego postanowienia, na co Naimski nie umiał jasno odpowiedzieć.

Jednak na końcu, wyraźnie sfrustrowany, wypalił do Stankiewcz: "Zerwę pani ten program!"

Na oficjalnym profilu TV Republika przez chwilę opublikowany był zwiastun rozmowy, w którym można było usłyszeć:

Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń - zapłacisz 10 razy więcej za prąd.

Po interwencji Naimskiego wszystko zostało usunięte.

Najwyraźniej więc rząd zgotował obywatelom taki energetyczny los, że jeśli prawda wyjdzie na jaw, to ludzie wyjdą na ulice i wyniosą wszystkich zdrajców polskiego interesu na widłach i taczkach.
 

Ocena: 

Średnio: 5 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

jeśli to zrealizują to wygra

jeśli to zrealizują to wygra platforma nieobywatelska i inne antypolskie partie ! to pewne, ludzie się wściekną że im zrobią prąd droższy o 500% ! ale po podwyżce prądu wzrosną ceny wszystkiego bo firmy podniosą wszystkie inne ceny ! to jest samozaoranie się pisowców ! rozmiem że miękusz to agent NWO który zaorał Polskę !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​euklides

To też twoje samozaoranie

To też twoje samozaoranie magiku, niestety... bo namawiałeś do popierania pisu. Mówiłeś żeby się za nich modlić. Jedyna słuszna modlitwa za nich to "wieczne odpoczywanie racz im dać panie, a światłość wiekusta niechaj im świeci" co brzmi trochę jak tortura.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Decyzją o zamknięciu

Decyzją o zamknięciu elektrowni oraz kopalń i związaną z tym podwyżką cen prądu PiS chce jeszcze bardziej dobić polską gospodarkę, którą już doprowadził na skraj zapaści. Takie są konsekwencje wdrażania "Zielonego Ładu" w Polsce oraz ratyfikowania przez Dudę "Umowy o zasobach własnych UE". Morawiecki i spółka chcą wpędzić Polaków w jeszcze większe ubóstwo oraz biedę. Oni celowo chcą, by Polacy pracowali za "miskę ryżu". Obywatele będą cierpieć, a oni nadal będą się bawić w najlepsze. I to jest smutne. Słowa jakie padły w tym oncezurowanym wywiadzie są kolejnym powodem, dla którego jestem za "polexitem". PS. A prawda i tak w końcu wyjdzie na jaw.

Portret użytkownika S

To, że tak zrobili to

To, że tak zrobili to oczywiste. Pytanie tylko jak niby chcą to ukryć? Na razie OK, kasują wywiady. Ale przecież kiedyś ceny wzrosną może nwet o te 1000%. I co oni myślą, że ludzie nie zauważą? I nie powieszą ich?

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika dominikq

no i chuj ze wzrosnie 10 razy

no i chuj ze wzrosnie 10 razy a niech bedzie i 15 a nawet 20 razy drozy prad polacy to taki pojebany tepy narod ktory duzo wytrzyma wszystko zniesie poradzi sobie i z tym cos sie wymysli np dopisac jedno zero na banknocie markerem albo jakims kolorowym dlugopisem i juz jest lzej przy placeniu rachunkow, nawet pieniedzy nie trzeba nowych drukowac bo juz tyle po cichu naprodukowali nie idzie tego upchac w bankach czy bankomatach,

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Bezpieczeństwu Polski zagraża

Bezpieczeństwu Polski zagraża zła Rosja i Białoruś więc kupimy fikcyjne uzbrojenie od USrAela za które już zapłaciliśmy.

Bezpieczeństwu Polski pod względem energentycznym zagraża zła Unia i Niemcy więc kupimy od USrAela elektrownie atomowe za które też pewnie zapłacimy z góry i ich nie będzie tak samo jak uzbrojenia.

Na kanale Tomasza Sommera są wywiady z nieżyjącym już Markiem Zadrożniakiem który przedstawia, że za likwidacją Polskich kopań stoją Czarnogłowi z Anglii czyli USrAel który kontroluje Unię i Niemcy wykorzystując ich jako zasłonę dymną tak samo jak propagandowo wykorzystują Rosję strasząc nią.

Ministrowie finansów z Londynu którzy mają zmienione nazwiska tak aby brzmiały na prawdziwie Polskie mówi wam to coś?

Jeszcze wspominając o szabesgojach z knesejmu to wybory są w 100% ustawiane przez służby USrAela być może przy współpracy ze służbami POLIN i 90% posłów którzy są obecnie w knesejmie się tam nawet nie dostalo, obstawiam, że nawet taka konfederacja naprawdę miała około 15% w ostatnich wyborach.

Najnowszy sondaż i PIS 35% naprawdę w trakcie fałszywej pandemii i trzech falach? Nawet 25% nie mają

Portret użytkownika baca

ameryki nie odkryto -

ameryki nie odkryto - przecież po to zniszczono przemysł w Polsce aby Polacy musieli kupować od żab i szwabów....

dlaczego z prądem miałoby być inaczej?

z wodą?

z naszymi surowcami?

to nie wywiad z naszym ministrem tylko naszym okupantem - Marcin Kozera chyba niedawno został odmrożony...

"nasz" minister mówi że to unia a unia wiadomo: unia mówi, unia radzi, unia nigdy cię nie zdradzi"

 

Strony

Skomentuj