Jeśli Polska nie zapłaci kary za kopalnię w Turowie, to UE potrąci ją sobie z naszych funduszy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sprawa kary nałożonej na Polskę w związku z tym, że kopalnia w Turowie nie została zamknięta, budzi coraz większe emocje. Wszystko wskazuje jednak na to, że tak czy inaczej, owa kara jest nieuchronna.

Rzecznictwo prasowe Komisji Europejskiej, przekazało następujący komunikat.

Jeżeli TSUE nakłada karę finansową na państwo członkowskie, a płatność nie zostanie dokonana, karę finansową należy odzyskać poprzez potrącenie z płatności należnych danemu państwu członkowskiemu.

W związku z tym, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce natychmiastowe zamknięcie kopalni węgla brunatnego w Turowie, a nasz kraj do tego nakazu się nie dostosował, możliwe jest działanie, w którym niezależnie od naszego weta, Bruksela i tak odbierze sobie jej równowartość.

Jest więc duże prawdopodobieństwo, że zmniejszone zostaną środki przeznaczone dla Polski w ramach Funduszu Odbudowy, choć komunikat Komisji Europejskiej tego nie precyzuje. Nie jest też wiadome, po jakim czasie zostanie uruchomiony taki mechanizm wyegzekwowania pieniędzy od naszego państwa.

Zatem Polska będzie musiała zapłacić 500 000 euro pomnożone przez ilość dni, które upłyną do momentu wypracowania kompromisu. W przeciwnym razie taka sama kwota zostanie bez względu na działania rządu, potrącona z należnych Polsce funduszy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

P.S. W KTÓRYM MIEJSCU PIS

P.S. W KTÓRYM MIEJSCU PIS ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ , KONKRETNIE? JAK I PRAWO UE ? KONKRETNY PRZEPIS PROSZĘ, A NIE ELABORAT Z KTÓEGO WYNIKA TYLKO ŻE " PRAWO JEST JAK PLASTELINA" I ZALEŻY TYLKO OD OSOBY DOKONUJĄCEJ WYKŁADNI, LUB AKTUALNIE PRZYJETEJ AGENDY IDEOLOGICZNEJ. POPROSZĘ .

Portret użytkownika BG-OG

NIE MAMY JUŻ PRZEMYSŁU,

NIE MAMY JUŻ PRZEMYSŁU, WYSOKICH TECHNOLOGI, STOCZNI, A ZARAZ ELEKTROCIEPŁOWNI I KOPALŃ ( KTÓRE ZA DEKADĘ BĘDĄ W RĘKACH NIEMIECKICH LUB CZESKICH I BĘDA WTEDY JUŻ OK. OCZYWISCIE ZAKUPIONE ZA SYMBOLICZNA 1 ZŁOTÓWKĘ ). UWAŻASZ, ŻE TAK POWINIEN WYGLĄDAĆ "BEZPIECZNY" DLA OBYWATELA KRAJ ???

POPATRZ NA HISTORIE RÓŻNYCH UNII W EUROPIE . ŻADNA NIE PRZETWAŁA WIĘCEJ NIŻ KILKA DEKAD. UE MA SIE OPIERAĆ NA KOMPROMISACH, A NIE NA "RÓWNYCH I RÓWNIEJSZYCH", A ZMIERZA DO IMPERIALIZMU ENERGETYCZNEGO KILKU KRAJÓW  .

GENERALNIE TRZEBA MIEĆ  " RACJE STANU" , A W TYM PRZYPADKU JEST TO "TANI PRĄD W GNIAZDKU, I ŻEBY W OGÓLE BYŁ". I TO MA BYĆ NAJWAŻNIEJSZE, NIEWAŻNE CZY JESTEŚ Z LEWEJ CZY PRAWEJ STRONY.

JAK W NIEMCZECH " NIEMCY , NIEMCY, PONAD WSZYSTKO..."   , TO JEST ICH RACJA STANU.

Portret użytkownika jaceks77

Kij ma dwa końce , Oni nam

Kij ma dwa końce , Oni nam obetną pieniądze na fundusz odbudowy, to my przestańmy płacić do budżetu UE, Zlikwidujmy szkodliwe media, sądy (to dobry moment) i prześlijmy autobusami z granicy z Białorusią nachodźców do Niemiec, niech się martwią. Ciekawe co wtedy zrobi EU.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ractaros96

Nie będzie żadnego realnego

Nie będzie żadnego realnego rozwoju z takimi politykami w Sejmie. Poza tym ciekawy jestem jak fajnie ludziom będzie jak wrócą na stałe kontrole na granicach i zostaną nałożone cła na nasze towary.

Unia może jest rządzona przez głupich biurokratów, ale wspólny rynek handlowy czy strefa Schengen to nie są głupie wymysły.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Zostając w UE będziesz miał

Zostając w UE będziesz miał wkrótce kontrole na granicach województw i miast Smile To coś ewoluuje w stronę czystego socjalizmu. A co do Schoengen to można było nie być w UE i być w Scoengen jak Norwegia, a można być w UE i nie być w Schoengen jak Rumunia czy kiedyś UK.... Zresztą nie będąc w UE można pozawierać umowy o ruchu bezwizowym i bezpaszportowym z każdym chętnym. My spokojnie moglibyśmy mieć swobodę przepływu towarów i ludzi np. z Chile, Chinami, Nową Zelandią, Koreą Pd. Wystarczy wyjść z unijnej obory i rozejrzeć się po świecie.

Strony

Skomentuj