Polska ma płacić 500 tysięcy euro kary dziennie za działanie kopalni Turów!

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zapowiadał sankcje przeciwko Polsce i słowa dotrzymał. Nasze państwo ma płacić na rzecz Komisji Europejskiej 500 tysięcy euro dziennie za to, że wbrew zaleceniom i protestom Czech, nie zamknęła kopalni w Turowie i nie przestała wydobywać z niej węgla brunatnego.

 

Czesi skierowali w lutym do TSUE skargę na Polskę, argumentując ją tym, że rozbudowa kopalni w Turowie, może skutkować brakiem dostępu do wody dla mieszkańców żyjących w okolicy Liberca. Tymczasem już w kwietniu minister klimatu naszego kraju, postanowił przedłużyć obowiązującą do 2026 r. koncesję na wydobywanie tam węgla, aż do roku 2044.

 

Zdaniem TSUE polskie przepisy mogą naruszać zalecenia dyrektywy o ocenach oddziaływania na środowisko. Trybunał ten uznał też, że czeskie argumenty mają podstawy. Polska zapowiedziała, że nie zamknie kopalni, ale będzie negocjować z Czechami. Nadal jednak nie widać końca sporu, a wręcz można dostrzec jego zaostrzenie.

 

Dlatego nasz kraj będzie musiał teraz płacić wyżej wymienioną kwotę każdego dnia, aż do wypracowania kompromisu, który zadowoli stronę czeską oraz Brukselę. To nie koniec potencjalnych kar, które mogą zostać nałożone na Polskę i do czego nawołują politycy Koalicji Obywatelskiej.

 

Kolejnym powodem do ukarania Polski przez Komisję Europejską ma być nierespektowanie zasad praworządności, która nie do końca wiadomo czym jest, bo te same rozwiązania prawne są uważane za legalne lub nielegalne, zależnie od kraju w którym są stosowane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Zawsze możemy obciąć kwotę

Zawsze możemy obciąć kwotę wpłat do unijnego budżetu o 600 000 euro dziennie . Jeśli to nie pomoże to możemy zablokować granice ze względu na C19 i kontrolować przewożone ładunki , kierowców , wyłapywać tym sposobem imigrantów a przy okazji zablokować przywóz śmieci . Zawsze możemy iść drogą Szwajcarii która wysłała na swoje granice wojsko aby zablokować imigrację nachodżców a potem wobec gróżb Unii wysłała czołgi a zwróćmy uwagę że większość Leopardów jest u nas . Czegoś jeszcze nierząd nie pojmuje ? Jak nie dają rady to należy powołać ludzi którzy sobie poradzą z Unią . Jak mam sąsiada bandytę to nie wchodzę z nim w układy ale się izoluję od niego .

Portret użytkownika ARTUR

Poczekajmy aż temperatura w

Poczekajmy aż temperatura w Niemczech i Czechach spadnie do -20 stopni Smile , nasz prąd będzie w eksporcie warty 10 euro za 1 kw . Czyż cena nie może być równie abstrakcyjna jak wydumane działania niemiecko - czeskie , chociaż to już w sumie jeden kraj jak za Hitlera .

Portret użytkownika Jony V

W tym świecie wszystko żeruje

W tym świecie wszystko żeruje na drugim słabszym. My żremy zwierzęta. One żrą rośliny i robaki. A polityczne rekiny żerują na nas. A pewnie wyżej rozwinięta rasa żeruje na całej ludzkiej rasie. I tak w kółko ten świat został stworzony przez jakiegoś sadystę.

Strony

Skomentuj