Politycy proponują 8 lat więzienia za świadome zarażanie COVID-em

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ministerstwo Sprawiedliwości, chce zrównać zakażonych koronawirusem, z posiadaczami wirusa HIV. Pytanie, jak daleka będzie nadinterpretacja tego przepisu.

Jeżeli ktoś jest chory na COVID-19 i świadomie zaraża nim innych, ma podlegać karze do 8 lat więzienia. Jeśli ktoś taki zakaziłby świadomie wiele osób, kara wzrośnie do 10 lat.

Artykuł 161 kodeksu karnego, miałby po zmianie brzmieć następująco:

Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV lub dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie tym wirusem lub chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Teraz pojawia się pytanie: co ministerstwo rozumie przez świadome zarażania koronawirusem? Bo jeśli chodzi o tych, którzy wychodzą na kwarantannie do kościoła i kaszlą w tłumie, czekając na przyjęcie opłatka bez maski, to faktycznie, jest to celowe działanie.

 

Ale czy przypadkiem nie jest to kolejna próba szantażu niezaszczepionych? W końcu oni świadomie nie przyjęli szprycy, mogą być chorzy i zarażać. Czy to oznacza, że kilkanaście milionów Polaków pójdzie do więzienia? Zresztą liczne dowody wskazują na to, że zaszczepieni również mogą się zarażać i zarażać innych, czy zatem ów przepis będzie też dotyczył zaszczepieńców, którzy pozarażają dzięki kodom QR znaczne ilości osób?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Dajcie spokuj , nie ma się

Dajcie spokuj , nie ma się czego obawiać to poprostu będzie kolejny "martwy" przepis ustanowiony przez tych , którzy muszą wykazać że coś jednak robią , nic więcej . Nadrzędny przepis mówi o domniemaniu niewinności a więc , żeby komukolwiek postawić zarzut zarażania wpierw musiano by udowodnić ponad wszelką wątpliwość , że taki fakt miał miejsce . A zatem żaden bezobjawowy "roznosiciel" nie może zostać postawiony w stan oskarżenia gdyż nie miał on wiedzy o swoim nosicielstwie .

Portret użytkownika gogo

A Wy tylko potraficie

A Wy tylko potraficie wypisywać swoje mądrości, trzeba się w końcu zmobilizować i usunąć te pisiorskie kurwy z areny,zanim będzie za póżno. We Francji ludzie nonstop protestują po kilanaście tysięcy osób bierze udział w protestach,a poloczki ponarzekają i tak zrobią co im władza i kościół karze!

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Propozycja Ziobry jest

Propozycja Ziobry jest skandaliczna. To jest kolejny przykład traktowania osób niezaszczepionych, jako ludzi niższej kategorii. Tutaj tez chodzi o zastraszenie ludzi i złamanie im kręgosłupów.  Zresztą jak "dojna zmiana" chce udowodnić, że ktoś jest zakażony? Testami pobieraniem śliny czy badaniem resztek jedzenia? PiS jak zwykle czuje się bezkarny i uważa, że jest im wszystko wolno. Jeśli ta nowelizacja będzie głosowana w parlamencie, to opozycja pewnie też ją poprze.

Portret użytkownika Max 1983

Zanim politycy mnie zamkną

Zanim politycy mnie zamkną więzieniu ,to czy mogą mi zdradzić tajemnicę jak mam kogoś celowo zarazić??Bo tak się składa że jestem zainteresowany ?Wystarczy pluć do zupy??Co na to pan Simon??No i jak udowodnią że plułem do zupy a nie kichnąłem zupełnie naturalnie w pomieszczeniu osoby którą chce wykończyć tą śmiercionośną bronią biologiczną??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika S

Wszystkie ich zbrodnicze

Wszystkie ich zbrodnicze działania do tej pory, są regulowane prawnie. Najpierw była przecież poprawka do ustawy o chorobach zakaźnych, tak żeby Minister Zdrowia mógł dopisać do listy obowiązkowych szczepień cokolwiek zechce, za pomocą zwykłego rozporządzenia. Potem wyszła ustawa pozwalająca na szczepienie z użyciem siły i wbrew woli, wobec osób opornych. Zaraz potem pojawił się paragraf automatycznie zwalniający z jakiejkolwiek odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, każdego urzędnika lub mundurowego, jeśli "przeciwdziałali plandemii covid". Wiadomo, że przeciwnicy "szczepionek" będą zamykani do obozów koncentracyjnych (to już się dzieje np. w Australii), więc ta ustawa jest pewnie po to, by można było "zgodnie z prawem" zamknąć w takim obozie każdego niewygodnego.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika endriu gołota

Nie sądzę aby opornych

Nie sądzę aby dla opornych budowano obozy koncentracyjne Raczej pozamykają nas w swoich mieszkaniach i dobiją innymi sposobami. Ewentualnie za obozy mogą posłużyć miasta i miasteczka otoczone kordonem wojskowym Takie więzienie nie będzie się tyczyć tylko niezaszczepionych, to jest wojna prowadzona przeciwko wszystkim ludziom Budowanie obozów na miliony osób wydaje się mało realne Wyobraźcie sobie obszar otoczony policją i wojskiem, bez dostaw żywności i możliwości ucieczki ani kontaktu ze światem gdzie mówi się zaszczepionym ludziom że to wszystko przez niezaszczepionych i tych co nie przyjęli ostatniej dawki. Wiadomo że ludzie byli i są dzieleni od setek lat, a to na pewno przyniesie oczekiwane skutki W takim rejonie wystarczy wybudować tylko spalarnie ciał a reszta sama się zrobi

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj