Iran wyraża zaniepokojenie izraelskim programem nuklearnym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Irański przedstawiciel przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Kazzem Qaribabadi skrytykował Międzynarodową Agencję Energii Atomowej za pozwalanie Izraelowi na realizację jego tajnego programu nuklearnego, dzięki któremu państwo syjonistyczne, według szacunków, posiada obecnie od 200 do 400 głowic nuklearnych.

 

Krytyka społeczności międzynarodowej ze strony irańskiego dyplomaty jest odpowiedzią na zarzuty ambasadora Izraela przy ONZ Gilada Erdana, który zarzuca MAEA opieszałość wobec irańskiego programu jądrowego. Qaribabadi uważa, że jest rzeczą absurdalną, iż reżim, który sam nie jest członkiem żadnych traktatów rozbrojeniowych ani umów o zakazie rozprzestrzeniania broni nuklearnej, oskarża MAEA o przymykanie oczu na działania jego kraju.

 

Stwierdził także, że kłamstwem jest jakoby Iran nie pozwalał międzynarodowym organizacjom na monitorowanie swojego programu jądrowego.

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu izraelskie media zakomunikowały, iż Iran, według waszyngtońskiego Instytutu na Rzecz Nauki i Bezpieczeństwa, za około miesiąc będzie posiadał wystarczającą ilość wzbogaconego uranu do wyprodukowania jednej bomby atomowej. Jednak sama budowa głowicy, według doniesień New York Timesa, potrwa jeszcze długi czas - od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Trudno jednak ocenić na ile wiarygodne są to informacje.

 

 

Na podstawie:

https://www.nytimes.com/2021/09/13/us/politics/iran-nuclear-fuel-enrichment.html

https://www.farsnews.ir/en/news/14000625000213/Iran-Vices-Cncern-ab-Israel's-Unspervised-Miliary-Amic-Prgram

https://www.haaretz.com/israel-news/iran-one-month-away-from-weapon-grade-uranium-for-nuke...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Wungiel

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=EzsL2LrS0dM

Oglądajcie, rozprzestrzeniajcie, rozgłaśniajcie! Cała prawda o najgorszym robactwie tego świata... Co ja będę więcej pisał, przecież temat to mi doskonale znany, nie od wczoraj, nie od roku, nie od dziesięciu lat. Ale nadal się wk**iam po obejrzeniu jak dziki. Bogu dziękuję, że w pobliżu nie ma żadnego żydka, bo nie ręczę za siebie a szkoda by było siedzieć za zabitego robaka...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika wodzu

Bardziej od Izraela bał bym

Bardziej od Izraela bał bym się Macieja Gduly , wciąga swoim wielkim żgrzydowskim Nosem świeże Polskie powietrze , które w Polsce jest za darmo !! a biorąc pod uwagę ustawę węglową i jaką kasę polska musi odprowadzić do UE w ramach CO2 , to już panie kolego nie jest za darmo ?

Strony

Skomentuj