Ogromny kryzys dyplomatyczny - Francja straciła umowę wojskową o wartości 100 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

To może być jeden z największych wstrząsów dyplomatycznych w stosunkach między Francją, USA, Australią i Wielką Brytanią. Wszystko przez nową umowę na dostarczenie sprzętu wojskowego, z której wyłączone zostało państwo rządzone przez Emmanuela Macrona.

Umowa wojskowa zawarta między USA, Australią i Wielką Brytanią, doprowadziła do zerwania kontraktu na zakup francuskich okrętów podwodnych. Zdaniem polityków znad Sekwany, jest to wielki cios w stosunki między całą Europą a Stanami Zjednoczonymi, w kontekście strategii wojskowej wobec regionu Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku.

 

Jak donosi agencja Associated Press zerwana przez Australię umowa na zakup od francuskiego koncernu Naval Group konwencjonalnych okrętów podwodnych, opiewała na kwotę około 100 miliardów dolarów.

 

Styl w jakim doszło do jej zerwania, także pozostawia wątpliwości, ponieważ premier Australii - Scott Morrison po prostu wysłał list do Emmanuela Macrona, w którym jak gdyby nigdy nic poinformował, że zrywa kontrakt.

 

Według komentatorów, sytuacja ta spowodowała, że relacje francusko-amerykańskie są obecnie w „największym kryzysie co najmniej od trzech ostatnich prezydentur w USA”.

 

Wydarzenie to jest ponadto wyparciem Francji ze strategii wokół Indo-Pacyfiku na korzyść Wielkiej Brytanii, która choć nadal jest częścią Europy, nie należy już do UE, zatem jest traktowana jako naturalny biznesowo-polityczny rywal dla Paryża i Berlina.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

A niech sobie ,,w łóżku" robi

A niech sobie ,,w łóżku" robi co chce. Mam to gdzieś!  A to że ma starszą żonę i się jej nie wstydzi to nawet bardzo ładnie o nim świadczy. Prawdziwy facet nie powinien oceniać kobiet tylko jako ,,mięsa, skórki i towaru" - umysł, charakter i poglądy mają  zdecydowanie większe znaczenie.  A że u niego ,,Żeby życie miało smaczek raz kobieta raz chłopaczek ! "- jak żonie to nie przeszkadza to nam też nie powinno. 

Problemem jest to, że on nie jest prawdziwym politykiem tylko masońskim pionkiem - marionetką i że we własnym kraju wprowadza zamordyzm i dyskryminację. A takie faszystowskie trędy lubią się rozprzestrzeniać na inne kraje i stanowią zagrożenie. Nasi zarządzajacy już z podziwem patrzą na tego ,,nowego makaronowego Hitlerka" i to może mieć negatywne konsekwencje nawet dla nas w Polsce.

Więc niech spada na drzewo ,,Macron demission!".  Nie wiem jak się to pisze ale żabojady tak pokrzykują na protestach i mają rację. 

Nie wiem czy Macron ma ... ale Francuzi w czasie tej plandemii co tydzień w dużych ilościach wychodzą na ulicę, protestują, nie poddają się i pokazali że mają prawdziwe jaja! Ja ich podziwiam i im w tym ,,kibicuję". Co tydzień w weekendy oglądam w necie te protesty. Bardzo mi szkoda, że w Polsce jesteśmy pod tym względem daleko w tyle. Już nawet ,,opalone" francuskie mniejszości narodowe się burzą i zaczynają przyłączać się do słusznych protestów.

WCZORAJ W SAMEJ FRANCJI ZORGANIZOWANO AŻ 180 MANIFESTACJI antysanitarnych, antydyskryminacyjnych -  https://dorzeczy.pl/zdrowie/201715/w-sobote-18-wrzesnia-odbylo-sie-ok-180-manifestacji.html

JEDNEGO DNIA NA ULICĘ WYSZŁO OKOŁO 137 TYSIĘCY FRANCUZÓW.  A szacunki są zwykle mocno zaniżone. W porównaniu z nimi to my nic nie robimy!  I ONI TAK WYCHODZĄ NA ULICE SYSTEMATYCZNIE JUŻ OD 10 TYGODNI.

I TAK BĘDĄ ROBILI NADAL AŻ DO SKUTKU!

Portret użytkownika Ractaros96

Czy ja muszę czytać takie

Czy ja muszę czytać takie rzeczy na początek dnia? Dobrze, że jeszcze śniadania nie jem w trakcie. Wielkie co, bo ożenił się kobietą, która mogłaby być jego matką. Ten temat stał się nudny miesiąc po tym jak został prezydentem. Takie teksty tylko świadczą źle o ludziach, którzy je piszą, bo ewidentnie mają jakieś własne problemy seksualne i frustracje.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Quark

I taka właśnie jest "korzyść"

I taka właśnie jest "korzyść" z bycia zarejestrowanym urzytkownikiem , że taki jeden z drugim może wypisywać co chce urzywając ochydnego słownictwa , przekleństw itd . ale już wypowiedź "anonima" musi zostać zaakceptowana przez administratora forum ... gdzie tu sens i logika ?! Dlaczego nikt nie strzeli po łapach tych co będąc zarejestrowanymi wypisują wszelkie ochydztwa z wyrazami powszechnie uznanymi za obelżywe ? 

Portret użytkownika Set

Tak to jest z tą frywolnością

Tak to jest z tą frywolnością słowa. Ze skrajności w skrajność. Całkowity brak moderacji, ale ludzkiej, nie maszynowej. Powinien być tzw. spoiler i jakiś inteligentny moderator, który w razie czego by oznaczał treści takim czymś, czy chcesz wyświetlić czy nie, ale ten ignorant na to nie wpadnie albo ma to gdzieś, aby unowocześnić trochę sekcję komentarzy.

Portret użytkownika Robaczkowa

Za tydzień w Warszawie wielki

PODOBNO 2 października w Warszawie wielki protest ogólnopolski przeciwko dyskryminacji ludzi niezaszczepionych. Już teraz warto sobie zaplanować ten weekend. Przynajmniej tak informowali ludzi na proteście w Warszawie w tym tygodniu ludzie z Konfederacji. Żeby nie było u nas nigdy tak jak: w USA, we Włoszech, we Francji i w Australii. Trzeba walczyć aby u nas możliwość pracy nie wiązała się z koniecznością zaszczepienia się. SZUKAJCIE JESZCZE POTWIERDZENIA W NECIE.  NIE WIADOMO CZY TERMIN SIĘ JESZCZE NIE ZMIENI.

Pomyliłam się! To jest nie za tydzień jak początkowo napisałam ale za dwa tygodnie. Przepraszam! 

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Styl w jakim doszło do jej

Styl w jakim doszło do jej zerwania, także pozostawia wątpliwości, ponieważ premier Australii - Scott Morrison po prostu wysłał list do Emmanuela Macrona, w którym jak gdyby nigdy nic poinformował, że zrywa kontrakt

Pytacie jak wyjść z Unii albo jak przestać płacić podatki na rzecz bolszewii. Właśnie tak. Jeden list informujący to i tak wilka formalnośc dla kręgów mafijnych. Politycy to bandyci, nikt nie ma z nimi żadnej umowy.

 

Strony

Skomentuj