Ogromny kryzys dyplomatyczny - Francja straciła umowę wojskową o wartości 100 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

To może być jeden z największych wstrząsów dyplomatycznych w stosunkach między Francją, USA, Australią i Wielką Brytanią. Wszystko przez nową umowę na dostarczenie sprzętu wojskowego, z której wyłączone zostało państwo rządzone przez Emmanuela Macrona.

Umowa wojskowa zawarta między USA, Australią i Wielką Brytanią, doprowadziła do zerwania kontraktu na zakup francuskich okrętów podwodnych. Zdaniem polityków znad Sekwany, jest to wielki cios w stosunki między całą Europą a Stanami Zjednoczonymi, w kontekście strategii wojskowej wobec regionu Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku.

 

Jak donosi agencja Associated Press zerwana przez Australię umowa na zakup od francuskiego koncernu Naval Group konwencjonalnych okrętów podwodnych, opiewała na kwotę około 100 miliardów dolarów.

 

Styl w jakim doszło do jej zerwania, także pozostawia wątpliwości, ponieważ premier Australii - Scott Morrison po prostu wysłał list do Emmanuela Macrona, w którym jak gdyby nigdy nic poinformował, że zrywa kontrakt.

 

Według komentatorów, sytuacja ta spowodowała, że relacje francusko-amerykańskie są obecnie w „największym kryzysie co najmniej od trzech ostatnich prezydentur w USA”.

 

Wydarzenie to jest ponadto wyparciem Francji ze strategii wokół Indo-Pacyfiku na korzyść Wielkiej Brytanii, która choć nadal jest częścią Europy, nie należy już do UE, zatem jest traktowana jako naturalny biznesowo-polityczny rywal dla Paryża i Berlina.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

A niech sobie ,,w łóżku" robi

A niech sobie ,,w łóżku" robi co chce. Mam to gdzieś!  A to że ma starszą żonę i się jej nie wstydzi to nawet bardzo ładnie o nim świadczy. Prawdziwy facet nie powinien oceniać kobiet tylko jako ,,mięsa, skórki i towaru" - umysł, charakter i poglądy mają  zdecydowanie większe znaczenie.  A że u niego ,,Żeby życie miało smaczek raz kobieta raz chłopaczek ! "- jak żonie to nie przeszkadza to nam też nie powinno. 

Problemem jest to, że on nie jest prawdziwym politykiem tylko masońskim pionkiem - marionetką i że we własnym kraju wprowadza zamordyzm i dyskryminację. A takie faszystowskie trędy lubią się rozprzestrzeniać na inne kraje i stanowią zagrożenie. Nasi zarządzajacy już z podziwem patrzą na tego ,,nowego makaronowego Hitlerka" i to może mieć negatywne konsekwencje nawet dla nas w Polsce.

Więc niech spada na drzewo ,,Macron demission!".  Nie wiem jak się to pisze ale żabojady tak pokrzykują na protestach i mają rację. 

Nie wiem czy Macron ma ... ale Francuzi w czasie tej plandemii co tydzień w dużych ilościach wychodzą na ulicę, protestują, nie poddają się i pokazali że mają prawdziwe jaja! Ja ich podziwiam i im w tym ,,kibicuję". Co tydzień w weekendy oglądam w necie te protesty. Bardzo mi szkoda, że w Polsce jesteśmy pod tym względem daleko w tyle. Już nawet ,,opalone" francuskie mniejszości narodowe się burzą i zaczynają przyłączać się do słusznych protestów.

WCZORAJ W SAMEJ FRANCJI ZORGANIZOWANO AŻ 180 MANIFESTACJI antysanitarnych, antydyskryminacyjnych -  https://dorzeczy.pl/zdrowie/201715/w-sobote-18-wrzesnia-odbylo-sie-ok-180-manifestacji.html

JEDNEGO DNIA NA ULICĘ WYSZŁO OKOŁO 137 TYSIĘCY FRANCUZÓW.  A szacunki są zwykle mocno zaniżone. W porównaniu z nimi to my nic nie robimy!  I ONI TAK WYCHODZĄ NA ULICE SYSTEMATYCZNIE JUŻ OD 10 TYGODNI.

I TAK BĘDĄ ROBILI NADAL AŻ DO SKUTKU!

Portret użytkownika Ractaros96

Czy ja muszę czytać takie

Czy ja muszę czytać takie rzeczy na początek dnia? Dobrze, że jeszcze śniadania nie jem w trakcie. Wielkie co, bo ożenił się kobietą, która mogłaby być jego matką. Ten temat stał się nudny miesiąc po tym jak został prezydentem. Takie teksty tylko świadczą źle o ludziach, którzy je piszą, bo ewidentnie mają jakieś własne problemy seksualne i frustracje.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Quark

I taka właśnie jest "korzyść"

I taka właśnie jest "korzyść" z bycia zarejestrowanym urzytkownikiem , że taki jeden z drugim może wypisywać co chce urzywając ochydnego słownictwa , przekleństw itd . ale już wypowiedź "anonima" musi zostać zaakceptowana przez administratora forum ... gdzie tu sens i logika ?! Dlaczego nikt nie strzeli po łapach tych co będąc zarejestrowanymi wypisują wszelkie ochydztwa z wyrazami powszechnie uznanymi za obelżywe ? 

Portret użytkownika Set

Tak to jest z tą frywolnością

Tak to jest z tą frywolnością słowa. Ze skrajności w skrajność. Całkowity brak moderacji, ale ludzkiej, nie maszynowej. Powinien być tzw. spoiler i jakiś inteligentny moderator, który w razie czego by oznaczał treści takim czymś, czy chcesz wyświetlić czy nie, ale ten ignorant na to nie wpadnie albo ma to gdzieś, aby unowocześnić trochę sekcję komentarzy.

Głosuj za
8
Portret użytkownika Robaczkowa

Za tydzień w Warszawie wielki

PODOBNO 2 października w Warszawie wielki protest ogólnopolski przeciwko dyskryminacji ludzi niezaszczepionych. Już teraz warto sobie zaplanować ten weekend. Przynajmniej tak informowali ludzi na proteście w Warszawie w tym tygodniu ludzie z Konfederacji. Żeby nie było u nas nigdy tak jak: w USA, we Włoszech, we Francji i w Australii. Trzeba walczyć aby u nas możliwość pracy nie wiązała się z koniecznością zaszczepienia się. SZUKAJCIE JESZCZE POTWIERDZENIA W NECIE.  NIE WIADOMO CZY TERMIN SIĘ JESZCZE NIE ZMIENI.

Pomyliłam się! To jest nie za tydzień jak początkowo napisałam ale za dwa tygodnie. Przepraszam! 

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Styl w jakim doszło do jej

Styl w jakim doszło do jej zerwania, także pozostawia wątpliwości, ponieważ premier Australii - Scott Morrison po prostu wysłał list do Emmanuela Macrona, w którym jak gdyby nigdy nic poinformował, że zrywa kontrakt

Pytacie jak wyjść z Unii albo jak przestać płacić podatki na rzecz bolszewii. Właśnie tak. Jeden list informujący to i tak wilka formalnośc dla kręgów mafijnych. Politycy to bandyci, nikt nie ma z nimi żadnej umowy.

 

Strony

Skomentuj