Rozpoczęła się sprzedaż plecaków odrzutowych, przyspieszają do 193 km/h

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rozpoczęła się sprzedaż pierwszego plecaka odrzutowego JB-11. Dwa modele zostały już kupione przez anonimowych klientów wojskowych z Azji Południowo-Wschodniej. Kalifornijska firma JetPack Aviation (JPA) była jedną z pierwszych na świecie, która opracowywała plecaki odrzutowe o długiej żywotności przez kilka lat z rzędu.

 

Dzień wcześniej firma poinformowała, że rozpoczęła się pierwsza sprzedaż plecaków odrzutowych. Dwa JB-12 zostały już sprzedane po 400 tys. dolarów za sztukę anonimowemu klientowi wojskowemu w Azji Południowo-Wschodniej. Towar zostanie dostarczony w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

 

JB-12 ma po każdej stronie trzy małe turbiny Jetcat. Są one umieszczone za plecami w kształcie trójkąta. JB-12 waży 48 kg, więc nie można go po prostu nosić na plecach. Jego maksymalny ciąg wyniesie 2,34 kN, a maksymalna prędkość to 193 km/h.

 

Twórcy ostrzegają, że projekt plecaka odrzutowego różni się od tego pokazanego w filmach. Najnowszego opracowania nie można szybko założyć i od razu polecieć. Mimo to nowy plecak jest szybki, zwrotny i może latać na paliwie naftowym około 10 – 20 razy dłużej niż odpowiedniki oparte na nadtlenku wodoru.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak któryś z tych "lotników"

Jak któryś z tych "lotników" zaplącze się w druty linii wysokiego napięcia albo w wirnik przelatującego nisko śmigłowca to i sprzedarz tych zabawek szybko się skończy . Zresztą kto to kupi .. poza paroma szaleńcami rządnymi mocnych wrażeń ? 

Skomentuj