Przystępny cenowo lek przeciwdepresyjny zmniejsza ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 o jedną trzecią

Kategorie: 

Źródło: tg

Znany od ponad trzydziestu lat lek okazał się na tyle skuteczny przeciwko Covid-19, że przedwcześnie przerywano badania kliniczne. Efekt terapeutyczny uzyskany nawet w krótkim okresie przerósł wszelkie oczekiwania. Naukowcy uważają, że włączenie leku do protokołów leczenia ambulatoryjnego zmniejszy obciążenie szpitali w wielu krajach. Jednocześnie lek jest również bardzo przystępny cenowo. Pełny cykl terapii kosztuje około czterech dolarów amerykańskich.

Lek fluwoksamina jest stosowany w leczeniu depresji i powiązanych zaburzeń od trzydziestu lat. W zeszłym roku został uznany za skuteczny środek do ograniczania burz cytokinowych u pacjentów z Covid-19. Na początku tego roku fluwoksaminę zaczęto badać na szerokiej próbie uczestników z Covid-19 w ramach badań klinicznych.

 

W sumie w badaniu wzięło udział 1472 pacjentów, którzy mieli ponad 50 lat lub mieli wspólny czynnik ryzyka cięższej postaci Covid-19. Losowo jedna połowa przyjęła fluwoksaminę, a druga połowa otrzymała placebo. Obserwacje trwały 28 dni.

 

Naukowcy odkryli, że stosowanie fluwoksaminy zmniejszyło ryzyko hospitalizacji o 30% bez żadnych znaczących skutków ubocznych.

 

Wyniki te pozwoliły na zakończenie badania przed terminem i zakończenie w sierpniu 2021 roku. Naukowcy planują opublikować bardziej szczegółowe informacje w najbliższej przyszłości.

 

„Znowu znajdujemy się w nowej fali pandemii, więc nasze odkrycia mogą mieć ważne implikacje dla obecnego leczenia ambulatoryjnego Covid-19” – powiedział autor badania Gilmar Reis.

 

Stosowanie fluwoksaminy odciąży personel medyczny i ogólnie instytucje medyczne.

 

„Obecnie opcje terapii ambulatoryjnej są bardzo ograniczone, więc lek o wartości czterech dolarów na cały kurs może mieć poważne konsekwencje dla leczenia Covid-19 na całym świecie” – dodał współautor Edward Mills.

 

Ocena: 

Średnio: 3.1 (38 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

talina powinni zatrudnić w

talina powinni zatrudnić w who, bo codziennie wynajduje leki na covida ale już dwa lata nie może wynaleźć dowodu że covid jest...
talinn jak będziesz wpierdalał tyle leków to lekarzem zostaniesz Smile

Głosuj przeciw
-31

 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

baca dobra rada - co

baca dobra rada - co komentarz to dajesz rady. Gdyby nie one ludziska nie wiedzieliby jak mają żyć. Jak nadal będziesz dawał tyle rad to zostaniesz radcą i nikt już nie da ci rady. A tym czasem złaź z kibla, zakładaj łyżwy i gnaj na tirówki. 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Te rady to tylko ostatnie do

Te rady to tylko ostatnie do trumny , wirtualny kierowca nie pokazal nic ani jednego zdjecia co sie dzieje sie w Europie podczas jego wirtualnych wojazy. Jak ludzie walcza... Pokazuje a wlasciwie tylko odwraca uwage od spraw waznych.

Smiechem nikt mamuta nie zabil... zacznie sie problem to tacy was wysmieja , zacznie sie problem to tacy wezma rower Ukraine jak chazar ukrainski Olszanski i powiedza musze jechac...

Ten sie smieje kto sie smieje ostatni .

Pozdrawiam walczacych o jutro i swoje przetrwanie przygotowujcie sie na ciezkie czasy.

Tam juz nie bedzie smiechow chichow !!!

 

Portret użytkownika axell69

Jesli chodzi  o sTallinna 

Jesli chodzi  o sTallinna   to  w tym przypadku chroniczno klinicznym  żadna   rada  nie pomaga   , dlatego  że Sttalinn jest nieuleczalnie  zarażony  covidem   i  żadne leki  na niego nie działają  nawet te na głowę - sądzę że lewatywa  codziennie  przez trzy miesiące  też by niczego  nowego do jego  mózgojaźni   nie w niosła .

A moim zdaniem    THC  i  CBD  prosto z własnego  ogródka  daje ze wszystkim  sobie doskonale radę , bez lekarzy  bez  recepty  czyli  bez stresu  na który chce leczyć  wyżej  wymieniony sTallinnGrad niezmordowanie .

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika Joker123

An outstanding share! I've

An outstanding share! I've just forwarded this onto a friend
who was doing a little research on this. And he in fact bought me lunch simply because I
found it for him... lol. So let me reword this.... Thanks
for the meal!! But yeah, thanx for spending the
time to talk about this issue here on your internet site.

Portret użytkownika malina

Ten lek ( fluwoksamina) jest

Ten lek ( fluwoksamina) jest dośc niebezpieczny, należy do grupy psychotropowych i powinien być stosowany pod kontrolą lekarza. Może powodowac niwekontrolowane zmiany nastroju i zachowania.  Wybór jego na leczenie Covid to nie jest szczęśliwy pomysł, to może nawet byc fejk który ma  celowo zaszkodzić  (i uzasadnić  że szczepienia to jedyne wyjście).

Byly już tu podawane leki skutezcne na zakażenie Covidem wystarczy poszukać. Warto mieć coś na wszelki wypadek w domowej apteczce.  PS. słynny Viregyt K ograniczony mocno przez państwową komisję leków, ten którego lekarze boją się przepisywać jest dostępny w aptekach, opakowanie w cenie 22 zl odpłatność 100 proc.  Trzeba tylko znaleźć lekarza który nie boi sie go przepisać i aptekę w której  jest dostępny. Jest jeszcze parę innych na które państwowa komisja leków nie położyła łapy bo w apteakch zostałyby puste półki.

Oni zdrowie społeczeństwa mają w d..pie, im chodzi o wykonanie planu wyszczepień.

Głosuj przeciw
-18

Skomentuj