Chiny skracają czas gry online dla dzieci do trzech godzin tygodniowo

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński rząd zadał kolejny cios branży gier online, ograniczając platformy gier do trzech godzin tygodniowo pod względem czasu i czasu trwania usług dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia. Środki te zostały wprowadzone w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie władz uzależnieniem od hazardu oraz w celu powstrzymania dużych firm IT w kraju.

 

Według agencji informacyjnej Xinhua platformy do gier, takie jak Tencent czy NetEase, mogą teraz oferować swoje usługi dzieciom od 20:00 do 21:00 w piątki, soboty, niedziele i święta. Firmy zajmujące się grami będą musiały zapewnić weryfikację użytkowników według prawdziwych imion.

 

Nowe zasady są znacznie bardziej rygorystyczne w porównaniu z wcześniejszymi ograniczeniami wprowadzonymi w 2019 r., które pozwalały nieletnim grać w gry online przez półtorej godziny prawie każdego dnia.

 

Władze tłumaczą swoją decyzję zamiarem walki z uzależnieniem od hazardu wśród chińskiej młodzieży i zamierzają współpracować w tej sprawie ze szkołą i rodzicami. Miesiąc temu państwowe media opublikowały artykuł opisujący gry online jako „duchowe opium”. Chociaż zdanie zostało później usunięte, ton artykułu, zwłaszcza z perspektywy czasu, nie pozostawia wątpliwości, że interwencja regulacyjna była nieunikniona.

 

Rosnące zakazy dla szybko rozwijającego się biznesu gier wideo prawdopodobnie odstraszą inwestorów, którzy zaczęli ostrożnie wracać do chińskich akcji po serii dochodzeń regulacyjnych w firmach z sektorów od handlu elektronicznego po bezpieczeństwo cyfrowe.

 

Trzeba przyznać, że obawy władz chińskich są uzasadnione. W 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia uznała uzależnienie od hazardu za zaburzenie psychiczne, a w Londynie otwarto pierwszą rządową klinikę w Wielkiej Brytanii, aby leczyć takich pacjentów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

a co sprzedaż innych gier

a co sprzedaż innych gier (offline) im nie idzie wcale bo rodzice im kupią 2-3 gry i dzieci siedzą na tych trzech grach online latami?

Będa grać na grach offline cały czas i sprzedaż gier pójdzie do góry - ale tak i tak przemysł gier powoli ale skutecznie umiera - każdy etap kiedyś się kończy choćby był nie wiadomo jak wciągajacy np. papierochy - kiedyś masę ludzi jarało a dziś coraz to mniej i mniej. Bo to szkodliwe jest! 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Ractaros96

Państwo nie jest od

Państwo nie jest od ingerencji w takie aspekty życia, tylko rodzice. Jak byłem nastolatkiem to zdarzało się, że zabierali mi modem od Internetu, choć nie chodziło o gry, a o ukaranie mnie za niewykonywanie ich rozkazów. Zresztą, mniejsza o powody.

Nie tak dawno pisałem o wizji obywatela "idealnego", którego opresyjne państwo sobie kształtuje według swojego widzimisię. Jeśli rodzice nie są ślepi, to łatwo zauważą przekroczoną granicę uzależnienia. To nie ma nic wspólnego ze zdrowiem dzieci. Chińskim komunistom przeszkadza, że czas poświęcony na gry jest z punktu widzenia państwa stracony. Dla nich najlepiej jest się tylko uczyć cały czas, a potem zostać pracoholikiem - ku chwale partii i interesu społecznego.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Set

a członkowie tych partii sami

a członkowie tych partii sami siedzą dżakuzach i się moczą. Ciekawe, czy tam kiedyś komunizm upadnie, chyba tylko po jakiejś porządnej rozpierduszce, gdy elitarne robactwo poleci do bunkrów i się tam zaspawa i zabetonuje.

Skomentuj