Nowa mieszanka do waporyzacji może pomóc w walce z COVID-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Młody naukowiec z Jekaterynburga opracował innowacyjny sposób walki z COVID-19, tj. unikalnym lekiem do inhalacji, który może być dostarczany do organizmu za pomocą nebulizatorów i elektronicznych waporyzatorów.


Lek powstał na bazie wyciągu z wrzosu uzyskanego technologią rozmnażania mikroklonalnego, czyli hodowanego w sposób laboratoryjny. Według twórcy substancji do inhalacji, naukowca z Instytutu Immunologii i Fizjologii Uralskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk Jewgienija Fedotikowa, środek pomoże zmniejszyć niedrożność dróg oddechowych, przywrócić tkankę płucną i może być stosowany zarówno w leczeniu COVID-19 oraz w celu jego zapobiegania.

 

Badacz zauważył, że skuteczność jego leku osiąga się dzięki składnikom wrzosu, które mają właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, bakteriobójcze i przeciwwirusowe (katechiny, antocyjany, kwercetyny i polisacharydy). Ponadto nowy lek jest w stanie zwalczać uzależnienie od nikotyny.

 

„Opracowywany fitopreparat może być stosowany w celach terapeutycznych i profilaktycznych oraz w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Dzięki zastosowaniu elektronicznych waporyzatorów uzyskamy efekt przekształcenia nałogu w pożyteczny styl. Podstawa fitopreparatu pozwala na wprowadzenie w skład środka wziewnego związków z szeregu nowych kandydatów na leki, takich jak syntetyczny peptyd aktywnego centrum czynnika stymulującego tworzenie kolonii granulocytów-makrofagów – ZP2. To sprawia, że fitopreparat jest obiecujący dla zapobiegania i leczenia nowej infekcji wirusowej COVID-19 ”- wyjaśnił Fedotikow.

 

Narzędzie opracowane przez naukowców nie ma analogów w Europie i Rosji. Fakt, że lek można zażywać za pomocą różnych nebulizatorów i waporyzatorów sprawi, że będzie on dostępny dla wszystkich kategorii obywateli.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj