PiS chce wprowadzić w Polsce stan wyjątkowy!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj poinformowano, że rząd PiS wprowadza na 30 dni stan wyjątkowy. Na początku tylko w pasie granicznym, przy granicy z Białorusią. Oficjalnie ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i stabilnej sytuacji w Polsce na skutek napływu nielegalnych imigrantów przesyłanych z Białorusi w formie fal migracyjnych noszących znamiona wojny hybrydowej.

 

Stan wyjątkowy jest jednym ze stanów nadzwyczajnych zapisanych w konstytucji Polski z 1997 roku. Mówi o tym artykuł 230.

Art. 230

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. W razie zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, Prezydent Rzeczypospolitej na wniosek Rady Ministrów może wprowadzić, na czas oznaczony, nie dłuższy niż 90 dni, stan wyjątkowy na części albo na całym terytorium państwa. 2. Przedłużenie stanu wyjątkowego może nastąpić tylko raz, za zgodą Sejmu i na czas nie dłuższy niż 60 dni.

Pas będzie obejmował 115 niewielkich miejscowości na Podlasiu i 68 w woj. lubelskim. Restrykcje w minimalnym stopniu będą dotyczyły mieszkańców, natomiast będą istotne dla osób z zewnątrz. Może to uniemożliwić pajacowanie na polskiej granicy lewicowych posłów i dziwaków z organizacji pozarządowych, którzy pragną wpuszczać wszystkich i nawet niszczą prowizoryczne zasieki.

 

Pojawiają się też podejrzenia, że stan wyjątkowy za kilka tygodni rozleje się i będzie w całej Polsce. Będzie to pełzający i rozszerzający się stan wyjątkowy. Podobnie jedna zrobiły Litwa i Łotwa. Niektórzy pocieszają się, że ów stan wyjątkowy wprowadzaja w Polsce B czyli scianie wschodniej. Tlumaczą to problemem z Białorusią i nie wprowadza tego w całym kraju bo na wypadek lockdownów do których się przecież szykują, beda musieli płacić odszkodowania, a chcą tego uniknąć.

 

Padają też opinię, że sytuację dodatkowo komplikują białorusko - rosyjskie manewry wojskowe Zapad 2021, na których co roku ćwiczy się atak na Warszawę. Miejmy nadzieję, że do niego nie dojdzie, ale kraje nadbałtycke z pewnością czują presję.

Ocena: 

Średnio: 4 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

dzięki temu stanowi

dzięki temu stanowi wyjątkowemu można by przetrzepać lewackich folksdojczy którzy chcą kolejny raz zrobić w Polsce pucz, tak jak to robił TVN i kodziarze kilka lat temu ! trzeba szybko zdelegazlizować wrogie stacje telewizyjne folksdojczów i ryżego postawić przed trybunałem za pomordowanie ludzi pod smoleńskiem !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Mam czyste sumienie.Na

Mam czyste sumienie.Na poczatku tej całej pandemii pisałem że raczej to jest wyolbrzymione ,ale każdy powinien uważać bo prawdy nie znamy.Potem pod wpływem paru osób tu za bardzo uwierzyłem że moje uważanie nie ma sensu.Teraz doszedłem do myśle racjonalnego stanowiska.Wirus oczywiście istnieje i jest dla wielu groźny....jak wiele innych chorób,dlatego nie ma sensu popadac w paranoje.Życie jest loterią ,dziś żyjesz jutro możesz się dowiedzieć że masz guza mózgu i umierasz.Osoby z grupy największego ryzyka powinny uważać bardziej a reszta .....jak masz pecha to i piorun w pogodny dzień cię trafi.Co do szczepień ,niech każdy sam decyduję.Osoby starsze chyba powinny się szczepić ,młodsze to raczej bez sensu a dzieci trzeba zostawić w spokoju.Niestety politycy nie chcą racjonalnej narracji ,nie chcą tłumaczyć przekonywać ,oni chcą wywoływać atmosfere strasznej pandemii bo wtedy moga uzyskać swoje cele.A że z tego powodu umrze 10 razy więcej ludzi niż na samego wirusa??A co to ich obchodzi??

PS.Chyba pisanie tu i w ogóle zaglądanie już dawno straciło sens.Większość ludzi tu nie zna prawdziwego życia.Ich teksty jak to oni będa walczyć systemem i jak im może system naskoczyc....choćby armia po mnie przyszła to ich pozabijam::)Kilka osób jest ewidentnie chorych psychicznie .Niestety jak przebywasz wsród wariatów to czasem też ci odbija ,za często daję się ponieść złym emocjom na tym forum i chyba czas się pożegnać.Kolejna bliska mi osoba umiera na Covid ,to nie jest dobre miejsce dla ludzi którzy szukają głosu rozsądku.Chciałem uciec od tej papki którą serwują media głównego nurtu ale trafiłem z deszcze pod rynne ze skrajności w skrajność.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika b@ron

wyluzuj, ci zagorzali

wyluzuj, ci zagorzali "naukowcy" z ZnZ którzy wiedzą wszystko nawet to że wirus nie istnieje, piszą tak bo w większości panicznie się go boją i wychodzą z założenia że jak nie wierzą to nie zachorują... część z ujadaczy robi to tylko dla ujadania , ty przynajmniej znasz odpowiedzi na istotne pytania w przeciwieństwie do tych którzy wiedzą wszystko z internetu, używaj dalej głowy do myślenia i nie musisz wcale rezygnować ze ZnZ

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika r

Logika zaszczepionego, co

Logika zaszczepionego, co siedzi pod miotla. A zaloz sobie 3 maseczki, moze pomoze. Tak sie boje tego wirusa, ze w 4 literach mam te wasze szczepionki, maseczki i inne wymysly. Lec po 4 dawke, bo ci braknie, ale nie przezucaj swojej paranoi na innych.

Portret użytkownika ARTUR

Nie powtarzaj rządowych

Nie powtarzaj rządowych tekstów że przeciwnicy szczepień to ludzie których nie określono jako chorzy psychicznie , bo na to jest jeszcze w Polsce parę miesięcy , lecz jako ludzie nierozważni . W Niemczech już oficjalnie mówi się o chorych psychicznie których należy izolować , natomiast Hitler i jego watacha byli jedynie wojowniczymi przywódcami . Mamy dziś rocznicę ich przywództwa na terenie Polski zaczętą zbombardowaniem Wielunia , jeśli to był niemiecki przywódca nie chory psychicznie to należy się rekompensata dla potomków ludzi z tego miasta i wątpię czy miliard euro by wystarczył .

Strony

Skomentuj