Przejęcie Afganistanu przez Talibów, może być początkiem gigantycznej wojny religijnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chyba jeszcze nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym może skutkować przejęcie władzy w Afganistanie przez Talibów. Prognozy geopolityczne są bardzo niepokojące, a chętnych by ten problem rozwiązać nie ma i raczej nie będzie. Czy właśnie rodzi się nowe Państwo Islamskie w wersji „turbo turbo”?

Richards Allen Landes - amerykański historyk z Boston University, sugeruje następujący scenariusz:

Kiedy Afganistan zostanie przejęty przez Talibów, świat stanie na krawędzi gigantycznej wojny religijnej. Nowy ISIS na terenie Afganistanu będzie inny niż ten w Syrii - sto razy bardziej agresywny, niebezpieczny, drapieżny. Upadek Afganistanu to będzie najważniejsze wydarzenie XXI wieku, które wpłynie na losy świata.

Obawy Landesa potwierdzają słowa dowódcy Talibów, wypowiedziane w CNN:

Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia mudżahedini odniosą zwycięstwo, a prawo islamskie wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na cały świat. Nie spieszy nam się. Wierzymy, że pewnego dnia to nadejdzie. nie skończy się aż do ostatniego dnia.

Czy afgańscy dżihadyści dysponują wyłącznie swoim fanatyzmem i partyzanckimi metodami walki?

Nie, bo już w 2010 roku amerykańscy wojskowi i geolodzy ujawnili, że na terenie Afganistanu, znajdują się złoża mineralne o wartości prawie 1 biliona dolarów. Są tam ogromne skupiska żelaza, miedzi, złota, metali ziem rzadkich oraz jedno z największych na świecie niewykorzystanych złóż litu. Lit jest obecnie niezbędnym składnikiem baterii akumulatorowych i innych technologii, które wykorzystuje się do walki z kryzysem klimatycznym.

Zapotrzebowanie na metale, którymi dysponuje Afganistan bardzo mocno wzrasta, bo świat próbuje przestawić się na tzw. „czyste technologie”, żeby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Jeżeli dostawy między innymi litu gwałtownie nie wzrosną, ludzkość nie będzie w stanie poradzić sobie z problemami klimatycznymi.

Jeśli Afganistan będzie miał kilka lat stabilizacji, to będzie możliwy rozwój eksploatacji jego zasobów mineralnych. Gdy to się stanie, w ciągu dekady państwo to stanie się jednym z najbogatszych w regionie.

Na ten moment wydobycie minerałów przynosi Afganistanowi tylko 1 miliard dolarów rocznie. Z czego od 30 proc. do 40 proc. jest marnowane na korupcję.

Jeśli jednak Talibowie wykorzystają swoją nową władzę do rozwoju sektora górniczego i znajdą sposób na to, by ten bilion dolarów ze sprzedaży surowców jakoś zdobyć, to będą mieli ogromne środki na zmasowane globalne akcje terrorystyczne, dzięki którym, zgodnie z zapowiedzią swojego dowódcy, kiedyś prawa islamu ogarnie cały świat.

Mając ciągle przed oczami bestialstwo członków Państwa Islamskiego oraz ich dalekosiężne plany podboju innych krajów, jeśli historyk Landes ma rację i faktycznie „nowy ISIS”, będzie o wiele bardziej agresywny, to potrzebna będzie globalna wojskowa koalicja największych mocarstw, aby powstrzymać napór tego nowego, wielkiego zagrożenia.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika malina

D U D A  Zrób ty wreszcie coś

D U D A  Zrób ty wreszcie coś pożytecznego bez pytania się żony.  Do jutra do południa ma być podpisane rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w tym pasie przygranicznym o którym mówił Kamiński.  Wojsko ma przejąć kontrolę i po pierwsze: wypierniczyć stamtąd wszelkie osoby postronne typu:

-porąbani posłowie KO rzucający reklamówkami, reporterzy  na gorąco od Axel Springera i te nawiedzone dziwki z megafonem i termosem. Cale to towarzystwo won 10 km od granicy i niech tam sobie protestują i walczą o prawo do nielegalnego przekraczania granicy. Bez dokumentów i z materiałami do celów  terrorystcznych w plecakach bo każdy ma do tego prawo. Tak im wykladowca na szkoleniu powiedział.

 A Axel springer juz to wszystko odpowiednio zredaguje i opisze na pierwszej stronie swoich polskojęzycznych mediów.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

W trakcie misji w

W trakcie misji w Afganistanie poległo lub zmarło też 43 polskich żołnierzy i jeden pracownik cywilny wojska. W działania zaagażowanych było łącznie 33 tys. żołnierzy i pracowników MON. Portal mundurowy.pl szacuje polskie wydatki na misję w Afganistanie na 8 mld złotych.

Zginęło ponad 3 tysiące żołnierzy NATO.

Od Waszyngtonu przez Londyn, Warszawę i Berlin sporządzany jest bilans - i wszędzie jest on równie druzgocący. 
Dwadzieścia lat działań wojennych - była to najdłuższa wojna, jaką kiedykolwiek prowadziły USA i ich zachodni sojusznicy. W misję zaangażowanych było 36 państw NATO, w tym Niemcy i Polska.

W Afganistanie stacjonowało momentami do 100 tys. żołnierzy USA.
USA wydały na tę wojnę aż 978 miliardów dolarów. Jeśli dodać do tego środki na pomoc cywilną dla regionu, to całkowity koszt interwencji wyniesie nawet do 2 bilionów dolarów.

Była to najdłuższa wojna, jaką kiedykolwiek prowadziły Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy. 31 sierpnia 2021 przejdzie do historii jako ostatni dzień tej przegranej wojny.

"Wygrane Bitwy, Przegrana Wojna. Amerykanie Opuszczają Afganistan" - (31-08-2021)

https://m.dw.com/pl/wygrane-bitwy-przegrana-wojna-amerykanie-opuszczaj%C4%85-afganistan/a-59034110

Portret użytkownika EgzystencjalnyManiak

Tak jak gadał Albert Pike

Tak jak gadał Albert Pike prawie 150 lat wstecz - „ Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego. ”

Portret użytkownika Wungiel

List Pike pierwszy raz

List Pike pierwszy raz czytałem z piętnaście lat temu. Kto wtedy myślał, że inżynierzy i lekarze będą biegać z maczetami po ulicach? Także nawet jeżeli to fałszywka, to tak dobra, że aż prawdziwa.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Nickt

Afganistan to aż 95%

Afganistan to aż 95% światowej produkcji heroiny, w czym maczają od lat palce chłopaki z deepstatu. Talibowie to ich chłopaki są, dobre chłopaki. Dobrą robotę zrobili, kasa się zgadza, więc nic dziwnego, że dostali aż 86 mld dolarów w sprzęcie wojskowym od armii USA - od karabinów po helikoptery. Mnie to naprawdę wygląda na dozbrojenie bandytów "religijnych", którzy za chwilę nabiorą apetytu na podbój innych państw, np. mogą zaatakować Iran.

I nie zapominajcie o Babie Vandze, ona się nigdy nie myliła. Zapytana o 3 wojnę światową odpowiedziała: jeszcze nie upadła Syria. Obserwujcie więc rozwój wydarzeń w tamtym rejonie bo będzie kluczowy dla naszych losów.

Portret użytkownika malina

Talibowie to jedno a

Talibowie to jedno a nachodźcy to drugie i to może być nasz problem.Na razie to tylko przymiarki ale może się zdarzyć że na polską wschodnią granicę będzie napływ 500 najeżdżców dziennie tak jak we Włoszech i nasze wojsko sobie z tym nie poradzi. A w takim zamęcie nietrudno o prowokację i przypadkowy wystrzał.

Z uwagą i niepokojem śledzę to co się dzieje na naszej wschodniej granicy, na pewno w tej prowokacji gra pierwsze skrzypce Rosja być może jeszcze ktoś z przeciwnej strony. Przydałyby się tam wojska obserwatorów- rozjemców NATO bo sytuacja z każdym dniem się pogarsza. Niestety w tych prowokacjach wymierzonych w nasze państwo biorą też udział obywatele Polski, na zdjęciach widać młode kobiety (?) i jakichś agresywnych "działaczy". Na miejscu codziennie są reporterzy Axel Springera.

Czy naprawdę młodzi ludzie w Polsce nie mają nic innego do roboty jak uczestniczyć w prowokacjach  przy granicy ? Kto ich tak urobił, sprał im mózgi albo przekupił ? Czy polskie społeczeństwo jest już tak ogłupiałe i przekupne że bez refleksji działa na szkodę własnego kraju ?  W czyim interesie to robią, tych brudnych muslimów bez dokumentów i kraju pochodzenia ? A może w  intertesie obcego państwa.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Malina az nie wierze ,ze

Malina az nie wierze ,ze jestes taka naiwna. Imigranci sa dostarczani z Lotwy i Litwy , a czy Rosja tez to robi lub Bialorus sprawdz w jakis zrodlach. Niby do Minska ich zwoza samolotami.

A co do tego kto tam jest na granicy to POLSKOJEZYCZNI CHAZARZY lub chazaria ukrainska Kramek Kozlovskaja i spolka Sorosa.

Tam nie ma Polakow

Chazaria wyrecza Polakow wszedzie,

Portret użytkownika malina

Byc może to ty usiłujesz

Byc może to ty usiłujesz wmówić że czarne jest czarne. Ale rozumiem  ze z obiowiązku musisz  trzymać stronę Łukaszenki. 

We wspólnym oświadczeniu premierzy Polski i krajów bałtyckich ocenili, że kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Zódłem są oświadczenia premierów państw zaatakowanych przez Białoruś. Znajdziesz je w każdym publikowanym medium w PL i gdzie indziej ( za wyjątkiem Rosji i Bialkorusi).

Strony

Skomentuj