Według naukowców, od atomów, o wiele ważniejszy jest ich stan kwantowy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Może się wydawać, że atomy są najbardziej fundamentalnym składnikiem materialnego świata. Jednak uczeni dowodzą, że o wiele istotniejsze jest coś innego.

Nawet jeżeli wymienimy wszystkie atomy węgla w naszym organizmie, ciągle możemy pozostać tą samą osobą, pod warunkiem, że te nowe atomy będą posiadały ten sam stan kwantowy, co poprzednie.

Liczy się bowiem przede wszystkim wspomniany stan kwantowy atomów, z których zbudowane jest ludzkie ciało, a więc informacja o ich własnościach oraz ułożeniu.

Same atomy są nieistotne.

W trakcie życia ciągle wymieniamy atomy, z których jesteśmy zbudowani, a mimo to, wciąż pozostajemy sobą.

Dlatego myśląc o teleportacji ludzi, musimy pamiętać o tym, że nie wystarczy tylko przetransportować same atomy z punktu A do punktu B. Kluczowe jest to, by dokonać tego dbając o ich właściwe ułożenie. Bo tylko dzięki temu, w miejscu docelowym pojawi się człowiek, świadomy tego, kim jest. W przeciwnym razie, przemieścimy pozbawionego własnej tożsamości klona.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i ja się z tym zgadzam !

No i ja się z tym zgadzam ! Jakkolwiek nie wiem jeszcze, co to znaczy,że jestem albo i tak mnie nie ma (kot Schredingera) ale właśnie kwantowo mi to bardzo pasuje.Szkoda tylko, że KURWAsz Tfasz Nasz świat jest taki kwantowo ...nieuregulowany ? Że jak przypierdol...uderzysz się o betonową ścianę to nadal tak samo (może być że i kwantowo) będzie bolało...jak kwantowa ściana w uderzenie. Resztę potwierdzam naukowo ...Jest tylko złudzeniem wodzonym na ...tego no...pokuszeniem głupot ? Jeśli się nie zgadzasz z tym, co napisałem, to pójdź a idź i wypróbuj pierwszą lepszą ścianę betonwą ...możę być i to eksperyment kwantowy...Walnij (Z całą siłą KWANTA) czubem w sedno.Zobaczymy co z tego wyniknie?   :)) Kwantowo to NIC zależy od kota Schredingera i kartonu pudełka.

Portret użytkownika Quark

Uczepili się tej "kwantowości

Uczepili się tej "kwantowości" jak tonący brzytwy i teraz kurde wszystko jest "kwantowe" . Przecież to oczywiste , że skoro atomy tworzą cząsteczki chemiczne a te jeszcze bardziej złożone substancje to nie jest ważne czy w konkretnej cząsteczce biologicznej będzie ten czy inny atom - ważne by zajmował dokładnie to samo miejsce ! , bo liczy się przestrzenna budowa związku chemicznego a nie tylko bilans konkretnych pierwiastków . Jakie właściwości atomów ?! Każdy określony pierwiastek ma swoje właściwości z góry określone i koniec ! To nie od atomów zależy funkcjonowanie komurki żywej ale od substancji organicznych , które je tworzą i to one się muszą zgadzać - wszystko musi być na swoim miejscu . Co to kurde za "odkrycie" ??? 

Portret użytkownika Namaste

To nie od atomów zależy

To nie od atomów zależy funkcjonowanie żywej komórki, ale od substancji organicznych, ale te substancje składają się ze związków chemicznych, a te z kolei z pierwiastków, a same pierwiastki z atomów. 

Wniosek: Patrząc od strony kwantowej, równocześnie masz rację i jej nie masz. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Nie bardzo wiem w jaki sposób

Nie bardzo wiem w jaki sposób chciałeś zaoponować pisząc to samo co ja napisałem ? Bo moja konkluzja jest taka : dom buduje się z cegły (atomów) czyli jeśli wymienimy nawet wszystkie cegły (atomy) ale zachowując ich położenie , to dom domem pozostanie - nic się nie zmieni . I co to znaczy "patrząc od strony kwantowej" ? Kwant to nazwa na najmniejszą znaną porcję energii . Dla przykładu : średnicę orbity po której porusza się elektron (wokół jądra atomu) wyznacza jego energia , bo ta wyrażona falą (sinusoidalną) musi zamknąć się w tej orbicie pełnymi okresami (!) - długość orbity elektronu musi być liczbą całkowitą będącą wielokrotnością długości fali energii elektronu . I to tyle w kwestii kwantowości . Dlatego elektron "przeskakuje" miedzy kolejnymi orbitami a nie "przepływa" .

Portret użytkownika Set

Atom to pudełko z danymi. Gdy

Atom to pudełko z danymi. Gdy wszystkie właściwości się zgadzają, otrzymuje się konkretny atom. Jak piksel w monitorze tworzy konkretny kolor dzięki ustawieniu wartości składowych jego subpikseli, ale to jest mega uproszczony przykłsd.

Portret użytkownika T

Kolejne brednie bez

Kolejne brednie bez potwierdzenia. Najpierw trzeba skopiować synapsy. Nie ci nalkofcy podadzą badanie gdzie pamięć, czy wzbudzanie się układu nerwowego jest zależne od stanu kwantowego. Kolejni co po procentach tworzą teoryjki.

Skomentuj