U wybrzeży Japonii złamał się na pół frachtowiec Crimson Polaris

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Statek, pływający pod banderą Panamy, rozdzielił się na pół, powodując, że znaczna ilość ropy wylała się do oceanu.

 

Crimson Polaris, ważący 39 910 ton, to statek towarowy. Po przetransportowaniu zrębków drewna z Tajlandii, jednostka złamała się na pół u wybrzeży Japonii. Statek osiadł na mieliźnie 11 sierpnia br. o godzinie 7:30, około 3,8 km od japońskiego portu Hachinohe. Po wypadku została 3-milowa plama oleju.

 

CNN poinformowało, że 21 członków załogi z Chin i Filipin zostało uratowanych przez helikoptery rozmieszczone przez służby ratunkowe. Mówiąc o incydencie, operator Crimson Polaris powiedział Kyodo News, że silne wiatry spowodowały, że statek, zbudowany w 2008 roku, został wepchnięty na płytkie wody, gdzie nie mógł już pływać.

 

W oświadczeniu prasowym firma czarterowa statku Nippon Yusen Kaisha napisała:

    
„Część ładunku wiórów drewnianych statku została utracona z powodu uszkodzonej części kadłuba. Nippon Yusen obecnie potwierdza ilość ładunku i wpływ na obszar morski na miejscu”.

 

Personel firmy zostanie wysłany na miejsce, a niezbędne wsparcie zostanie zapewnione armatorowi i firmie spedycyjnej.

 

Dwie części statku nie zostały jeszcze przeholowane i nie jest jasne, jak zdarzenie wpłynęło na życie oceanu poniżej. Jednak Reuters poinformował, że rzecznik Straży Przybrzeżnej powiedział, że łodzie patrolowe monitorują sytuację.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj