ONZ znowu straszy "katastrofą klimatyczną" na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W tym tygodniu ukazał się kolejny raport tak zwanego Międzyrządowego Zespołu ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC). Wyrażono w nim przekonanie, że ​​w 2030 r. Ziemia przekroczy krytyczny próg temperatury, ponieważ globalne ocieplenie gwałtownie rośnie. Ma to na nas sprowadzić tak zwaną "katastrofę klimatyczną". Katastrofa w roku 2030 rzeczywiście jest prawdopodobna, ale więcej ma wspólnego z Agendą 2030!

Według naukowców stężenie dwutlenku węgla w atmosferze w 2019 roku osiągnęło maksymalne wartości w ciągu ostatnich dwóch milionów lat. Ze względu na emisję gazów cieplarnianych temperatura na planecie gwałtownie wzrastała w ciągu ostatnich 50 lat.

„Dowody są niepodważalne, emisje gazów cieplarnianych ze spalania paliw kopalnych dławią naszą planetę i narażają miliardy ludzi na niebezpieczeństwo” – wyjaśnił sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Eksperci uważają, że globalne ocieplenie wpłynie na cały świat i sprawi, że będzie on niestabilny. Z powodu zmian klimatycznych na naszej planecie będzie więcej ulewnych deszczów i związanych z nimi powodzi. Poważna susza dotknie wiele regionów i podniesie poziom mórz na obszarach przybrzeżnych.

 

Ci sami eksperci wzywają do pilnych cięć emisji gazów cieplarnianych, aby ustabilizować temperaturę planety w ciągu następnych 20-30 lat. Ich zdaniem jeśli tego nie zrobimy, ludzie nie będą w stanie powstrzymać globalnego ocieplenia na poziomie 1,5-2 stopni Celsjusza w ciągu najbliższych dwóch dekad , co wywoła katastrofę.

 

Opowieści naukowców IPCC brzmią trochę tak jak przeslania Świadków Jehowy, ktorzy również swoją działalność opierają na przepowiadaniu kolejnych końców świata. Nie ma znaczenia fakt, że te katastroficzne wizje są serwowane od dekad i nic z tych przewidywań nadal się nie sprawdziło. Zresztą lista niesprawdzonych katastroficznych przepowiedni, w przypadku IPCC jest tak długa, że ten artykuł mógłby trwać jeszcze bardzo wiele linijek.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Asiunia

A ja marzę o ociepleniu, a

A ja marzę o ociepleniu, a czasach, w których przez cały rok byłoby cieplutko, sw których nie trzeba by było palic w piecu, czasach, w których przez cały rok mozna chodzic z krótkim rękawkiem, a tu niestety sezon grzewczy trwa coraz dłużej, liczba dni, w których można zdjąc kurtkę coraz krócej. Chyba tylko dzieci na zdalnej nauce i niepracujący, którzy zamiast wychodzić z domu spędzają czas siedząc z nosem w telefonach i nie wiedzą jaka pogoda wierzą w ocieplenie, pozdrawiam serdecznie Smile

Portret użytkownika Weles

A więc sranie do własnego

A więc sranie do własnego gniazda, które widać gołym okiem prowadzone nieustannie od ponad dwustu lat jest wypierane przez zwolenników swojego wygodnego życia w miłym kurwidołku konsumpcji zasobów i ciągłego wypluwania na świat nowych istot ludzkich w ramach klasycznie pojętego szczęścia osobistego czyli niańczenia bachorów. A popierają oni natomiast hipotezę mrocznych sił czających się na zabranie im wolności pod pretekstem zmyślonej katastrofy . Gdyby wziąć analogię to załóżmy siedzisz ileś miesięcy w pokoju w którym nie sprzątasz , wypróżniasz się na środku, smarujesz tym ściany, palisz meblami w piecu i nie wietrzysz. A kiedy smród, robactwo i syf osiąga menelskie apogeum oskarżasz diabła o to ze pokój tak wygląda.

Portret użytkownika Zn,

Jeśli poruszamy się w kręgu

Jeśli poruszamy się w kręgu pojęcia ,,zagrożenie" to największym, w kontekście ekohisterii,  jest para wodna ale tej się już nie da wpiąć w system haraczy będących przykrywką do prania brudnych pieniędzy. 

Jest gdzieś prowadzona księgowość przychodów i rozchodów kwot z handlu ,,kwotami" CO2?.

Ktoś to nadzoruje i publikuje raporty finansowe w skali krajów i całego świata?.

Portret użytkownika Set

No cóż, ten świat, w którym

No cóż, ten świat, w którym się obecnie znajdujemy, ten matriksowy, jest oparty o prawa ekonomiczne tych ludzi na górze, czyli właściwie oni mają prawa autorskie do niego i mogą go rozpieprzyć jak chcą. Świat im powierzył suwerenność dawno temu i od wieków realizują swój plan. To niestety jest ich matrix, ale można przestać do niego należeć wyłączając radio, telewizję, nie czytać ich gazet, oszczędności trzymać w złocie itd. Sposoby są.

Portret użytkownika Quark

Niby tak ale to nadal są

Niby tak ale to nadal są tylko półśrodki , bo wciąż trzeba żyć w tym świecie którym oni rządzą gdyż innego nie ma . A wypadałoby w końcu złapać za RYJ te mendy i zasadzić im takiego kopa , żeby na księżyc polecieli albo dalej ! . I wtedy byśmy tu sobie posprzątali spokojnie i poukładali ten NASZ ziemski świat w końcu jak należy . 

Strony

Skomentuj