Czy USA wycofają swoje wojsko z Polski w ramach kary za „lex TVN”?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy politycy ostrzegają, że ustawa godząca w interesy amerykańskiego koncernu Discovery, będzie oznaczała zmianę stosunku USA do Polski i pewne sankcje. Z przecieków wiadomo już, co chodzi po głowie elitom z Waszyngtonu.

Władze USA rozważają relokację części wojsk amerykańskich z Polski do Rumunii. Polska jest już przez Waszyngton postrzegana jako „Węgry-bis”, więc nie może być mowy o zwiększaniu wojsk, jeśli atakuje się biznes z Ameryki.

Jest jednak kilka „ale”.

Po pierwsze, obecność wojsk Stanów Zjednoczonych wcale nie powinna być postrzegana jako gwarant naszego bezpieczeństwa. Wiele bowiem mówi się o tym, że USA mają chrapkę na bogactwa ukryte w Przesmyku Suwalskim, więc pod przykrywką działań sojuszniczych, może dochodzić do kombinowania, w jaki sposób to zagarnąć.

Po drugie, nadal jesteśmy w NATO i nikt póki co nas z tego sojuszu nie wyrzucił. Obecność wojsk amerykańskich ma więc znaczenie głównie prestiżowe, jeśli wierzyć zapewnieniom, że Pakt Północnoatlantycki będzie się (w razie czego) bił za Polskę.

Po trzecie, interes Ameryki niekoniecznie zawsze musi być interesem Polski. Nie może być tak, że inne państwa decydują, co w Polsce wolno, a co nie. Już to przerabialiśmy.

W całym zamieszaniu w sprawie „lex TVN” zapomina się o tym, że Polska musi zaznaczyć swoją podmiotowość, a nie klękanie przed mocarstwami.

Jeśli PiS chce jednak udowodnić, że nie chodzi tylko o zamach na jedną z telewizji komercyjnych, lecz o pokazanie niezależności naszego kraju od interesów wielkich koncernów oraz polityki największych państw, to powinien np. oficjalnie zaprezentować raport z wyliczeniami strat za II wojnę światową i przekazać go stronie niemieckiej, a także rosyjskiej.

Jeżeli Kaczyński to zrobi i ładnie to opakuje, wygra na tym sporze. Jeśli nie, będzie musiał drżeć o wynik kolejnych wyborów do Sejmu i Senatu.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika baca

jeśli wycofanie bandy

jeśli wycofanie bandy żołdaków z Polski do Rumuni ma być "karą" to sluszną - Rumuni zaslużyli na nią...

może w ślad za nimi pójdzie banda czosnków ktora te bydło sprowadziła żeby się tu pewniej czuć... no ale jak kara to kara... wynocha z Polski skurwysyny!

 

Portret użytkownika r

Dokladnie. Ale nie ma sie co

Dokladnie. Ale nie ma sie co bac, nie wyjda, chyba ze na kopach. Nie po to wlezli, zeby wychodzic az nie zakoncza swoich interesow. A jak Izrael wymysli wojenke na Bliskim Wschodzie, to Zydzi beda tu calymi tabunami sie pchac.

Portret użytkownika KRNABRNY

niekoniecznie. USA maja wiele

niekoniecznie. USA maja wiele wewnętrznych kłopotów. To już zupełnie inny kraj niż nawet 10 lat temu. To była by dobra okazja do powiedzenia, my się nie wycofujemy, my chcemy ukarać Polskę:) Nie wiem jak będzie, ale ostatnie działania USA trudno nazwać drogą sukcesów, przypuszczam, że oni też myślą o tym jak wyjść z tej rozgrywki....z twarzą.

 

Portret użytkownika Ósmy Pasażer Nostromo

Może w końcu nasz naród się

Może w końcu nasz naród się obudzi i przestanie postrzegać USA jako zbawiciela świata. Rzygam już jankeską propagandą ich ,,świętości", ,,misji pokojowych" i innymi bzdurami. Chcą przenieść wojska do Rumuni? Szerokiej drogi! My w tym czasie powinniśmy przekierować kasę ze służby zdrowia na zbrojenie. II wojna pokazała, ile warte są sojusze, więc na NATO nie ma co liczyć. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wycofanie ich wojsk teraz może zachęcić Rosję, by poprzez Białoruś testowali nasze nerwy. Np. wypuszczając jeszcze większe hordy śniadych. Mimo wszystko myślę, że z dłuższej perspektywy wyjdzie nam to na dobre.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

My w tym czasie powinniśmy

My w tym czasie powinniśmy przekierować kasę ze służby zdrowia na zbrojenie

No przecież rząd już to robi. Zbroi was w szczepionki na bezobjawową chorobę. Tylko trzeba go powstrzymać, żeby nie odsprzefawał preparatów za pół ceny, bo czym chcecie strzelać do przeciwnika, pustymi strzykawkami?

Portret użytkownika malina

My w tym czasie powinniśmy

My w tym czasie powinniśmy przekierować kasę ze służby zdrowia na zbrojenia......

22 plusy to są ci którzy nie przewidują wizyty u lekarza w najbliższym czasie *dance4* Gratuluję, też chciałabym mieć takie dobre samopoczucie.

Mam inny pomysł: ojcowie 'biednych polskich rodzin' którzy pobierają 500 za posiadanie dzieci to często ludzie w sile wieku którzy chwilowo od długiego czasu  są bez zajęcia. Zamiast placić iim 500 zł za zrobienie kolejnego dziecka zaproponować przeszkolenie i kontraktową służbę wojskową. Nawet więcej zarobią a my będziemi mieli w koncu jakąś armię. Z minusów to że zniknie jeden socjal do którego społeczeństwo już się bardzo przywiązało. Mioże by tak referendum: 500 zł albo wojsko i nie będziemy już wylewać żalów albo debatować po próżnicy. 

Strony

Skomentuj